examin ISCW

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
szywdo
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 cze 2008, 15:30
Lokalizacja: katowice

examin ISCW

#1

#1 Post autor: szywdo »

Witam
Przymierzam sie do w/w egzaminu. Ktos ostatnio zdawal ? Jezeli to nie lamie NDA to czy sa jakies laby na examie ? takie jak w bsci i innych ? Moze jakies rady co do egzaminu ? Jest to moj ostatni na sciezce do CCNP tak wiec napiecie rosnie bardziej niz przy poprzednich :)

Pozdrawiam
Szymon W

horac

#2

#2 Post autor: horac »

sa laby normalnie, tyle ze pewnie polowa klikana przez SDM, osobiscie uwazam to za bzdure, bo skonfigurowanie prostego ZBF przez CLI nie jest trudne.. wiecej czasu zajmuje zainstalowanie tego syfu SDM i jeszcze problemy z java czasami, vpn s-t-s przez SDM tez idzie.. tragedia po prostu, ja sobie daruje osobiscie ISCW I ONT, jednym z powodow jest wlasnie SDM. Jako egzaminy wole zdac w nowym roku TSHOOT, raz ze ciekawsze dwa ze mniej kasy i wystracza 3 egzaminy do CCNP. A co do nauki, exam guide, lab portfolio ISCW i poszli jak burza


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bombel
wannabe
wannabe
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2008, 02:57
Lokalizacja: Wroclaw

#3

#3 Post autor: bombel »

wiecej czasu zajmuje zainstalowanie tego syfu SDM i jeszcze problemy z java czasami, vpn s-t-s przez SDM tez idzie.. tragedia po prostu, ja sobie daruje osobiscie ISCW I ONT, jednym z powodow jest wlasnie SDM
Przeciez nikt ci nie broni tego samego co na egzaminie jest robienie przez SDM klikac na CLI, lab portfolio znacznie ulatwia nauke jak ktos ma wlasnie takie podejscie, nie trzeba grzebac bo sieci. Egzamin moim zdaniem jeden z ciekawszych
Pozdrowienia z Wrocławia

Awatar użytkownika
abacalypse
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2007, 12:46
Lokalizacja: Gdynia

#4

#4 Post autor: abacalypse »

Tez uwazam ten exam za ciekawy i osobiscie nie usuwalbym go z ccnp. To takie podstawy, ktore gosc z ccnp powienien znac.

horac

#5

#5 Post autor: horac »

Roznica miedzy CCNA Security a ISCW jest subtelna, w CCNA Sec nie ma PPPoE, ADSl, DSL etc a tak to cala reszta jest.

Wywalenie ISCW i ONT z CCNP ma tylko cel finansowy i marketingowy. Po pierwsze mamy sciezki takie jak CCNA Voice, CCNA Security. Wiele zagadnien z ISCW jest w ramach CCNA Security czyli chodzi o kase... chcesz poznac podstawy Sec, to zacznij sie uczyc CCNA Sec i wydaj 1200 zl na egzamin zamiast 600. To samo w przypadku ONT, od podstaw Voice/Qos jest CCNA Voice, a od podstaw Wireless jest CCNA Wireless. Dotychczas mozna bylo ta wiedze zdobyc w ramach CCNP zdajac 2 egzaminy po 600 zl. W tej chwili bedzie mozna jedynie zdajac egzaminy CCNA Voice i Wireless kazdy po 1200 zl.

Wniosek nasuwa sie prosty: zyski finansowe, a druga strona medalu, cisco doszlo do wniosku ze tworzac piramidke dla roznych specjalizacji chca zhermetyzowac dana sciezke.

Czyli majac CCNP nie bedziesz musial znac sie na Security, Voice i Wireless od tego sa inne sciezki. To rozwiazanie ma swoje wady i zalety, zaleta jest to ze kazdy bedzie inzynierem w swojej dzialce a wada formalne ograniczenie wiedzy do danej sciezki. Oczywiscie chodzi o fakt posiadania certyfikatu co sam papier bedzie mowil, a nie o stan faktyczny posiadanej wiedzy, bo nikt nikomu nie zabroni znac security, voice czy wireless na jako takim poziomie bez posiadania certyfikatow, udokumentowanie tego jednak bedzie utrudnione, bo samo CCNP nie bedzie juz oznaczalo czlowieka ktory o sieciach cos wie z kazdej mozliwej dzialki, tylko o kims kto zna na poziomie professional Routing i przelaczanie, czemu sluzy zmiana chociazby nazwy egzaminow na Route i Switch.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: gryglas »

horac pisze:

Wywalenie ISCW i ONT z CCNP ma tylko cel finansowy i marketingowy. Po pierwsze mamy sciezki takie jak CCNA Voice, CCNA Security. Wiele zagadnien z ISCW jest w ramach CCNA Security czyli chodzi o kase... chcesz poznac podstawy Sec, to zacznij sie uczyc CCNA Sec i wydaj 1200 zl na egzamin zamiast 600. To samo w przypadku ONT, od podstaw Voice/Qos jest CCNA Voice, a od podstaw Wireless jest CCNA Wireless. Dotychczas mozna bylo ta wiedze zdobyc w ramach CCNP zdajac 2 egzaminy po 600 zl. W tej chwili bedzie mozna jedynie zdajac egzaminy CCNA Voice i Wireless kazdy po 1200 zl.
Jak ci wyszło 1200zł za egzamin ??

Faktyczny koszt to 700zł ( 250$ x 2.80pln )

p.s
Ale i tak jest to zdzierstwo. CCNA i CCNA Sec są po 250$ :evil:
Wyciąganie kasy przy CCSP.
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

horac

#7

#7 Post autor: horac »

masz racje nie spojrzalem na kurs dolara, tylko zasugerowalem sie kursem gdy ja zdawalem CCNA placilem 1200 zl i tak uwazam to za masakre, w sierpniu jak zdawalem BCMSN placilem kolo 600 zl, w dodatku te wszystkie symulacje sa mega zbugowane, albo okna konsoli nie sa pelne i trzeba sie domyslac co tam dalej jest lol, albo nie dzialaja komendy np copy run start, co przy moim egzaminie wpedzilo mnie w mega stres bo juz myslalem ze nie zdam przez to ale jednak zapisuje wszystko co sie wklepie niezaleznie od tego czy skopiuje sie to komenda z iosa. A pearson vue nie bierze za to odpowiedzialnosci w razie niepowodzenia, dla mnie to kpina ale trzeba jakas przebrnac przez to.

No to zeby zrobic CCxP musisz wydac, na CCNA 250$, na CCNA Sec 250$ i potem 3x150$ albo 4 co ci daje 1100$ prawie rownowaznosc podejscia do CCIE bez 400 dolcow , bania :mrgreen:

a ten CCA to chyba z 15k dolarow za podejscie, nasuwa sie pytanie czy oni testuja twoja wiedze czy zasob portfela lol

Awatar użytkownika
kollek
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 08 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Wroclaw

#8

#8 Post autor: kollek »

gryglas pisze:
Jak ci wyszło 1200zł za egzamin ??

Faktyczny koszt to 700zł ( 250$ x 2.80pln )

p.s
Ale i tak jest to zdzierstwo. CCNA i CCNA Sec są po 250$ :evil:
Wyciąganie kasy przy CCSP.
Dolicz do tego jeszcze 50$ extra podatku.
Documentation is like sex: when it is good, it is very, very good; and when it is bad, it is better than nothing.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

#9

#9 Post autor: gryglas »

kollek pisze:
gryglas pisze:
Jak ci wyszło 1200zł za egzamin ??

Faktyczny koszt to 700zł ( 250$ x 2.80pln )

p.s
Ale i tak jest to zdzierstwo. CCNA i CCNA Sec są po 250$ :evil:
Wyciąganie kasy przy CCSP.
Dolicz do tego jeszcze 50$ extra podatku.
O podatkach już było , o ile osoba podchodząca do egzaminu jest rozsądna i czyta wątki na forum wie , że nie wszędzie pobierany jest podatek oraz tzw inne opłaty ;)

Anyway ,
dalej twierdzę ,że egzamin kosztuje ok . 700 zł
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

horac

#10

#10 Post autor: horac »

gryglas pisze:
kollek pisze:
gryglas pisze:
Jak ci wyszło 1200zł za egzamin ??

Faktyczny koszt to 700zł ( 250$ x 2.80pln )

p.s
Ale i tak jest to zdzierstwo. CCNA i CCNA Sec są po 250$ :evil:
Wyciąganie kasy przy CCSP.
Dolicz do tego jeszcze 50$ extra podatku.
O podatkach już było , o ile osoba podchodząca do egzaminu jest rozsądna i czyta wątki na forum wie , że nie wszędzie pobierany jest podatek oraz tzw inne opłaty ;)

Anyway ,
dalej twierdzę ,że egzamin kosztuje ok . 700 zł

edit: w poniedzialek podchodze do BSCI, policzono mnie znacznie gorzej gryglas, 647,80 zl ,egzamin kosztuje 150$ plus 22%VAT, co przy kursie 2.94 daje kwotę 538
zł. Do tego opłata testowa 90 zł plus 22%VAT.

tragedia, ale ja nie mam wyboru, moge co najwyzej jechac o 50km i liczac koszty dojazdu wyjdzie mi na to samo ;/

okoo
wannabe
wannabe
Posty: 397
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:17

#11

#11 Post autor: okoo »

horac co to jest oplata testowa ?
ostatnio zdawalem bsci w vue i nie bylo takiej oplaty, tylko 150$ netto za egzamin

horac

#12

#12 Post autor: horac »

manipulacyjna, nie wiem jakis przewal ale jak mowie nie mam wyboru.. to najblizsze centrum gdzie moge egzaminy zdawac.

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#13

#13 Post autor: LukaszM »

Opłatę manipulacyjną pobierają niektóre centra egzaminacyjne za przygotowanie przez nich np. opłaty za egzamin, za lepsze warunki w sali egzaminacyjnej :D itd
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

okoo
wannabe
wannabe
Posty: 397
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:17

#14

#14 Post autor: okoo »

horac pisze:sa laby normalnie, tyle ze pewnie polowa klikana przez SDM, osobiscie uwazam to za bzdure, bo skonfigurowanie prostego ZBF przez CLI nie jest trudne.. wiecej czasu zajmuje zainstalowanie tego syfu SDM i jeszcze problemy z java czasami, vpn s-t-s przez SDM tez idzie.. tragedia po prostu, ja sobie daruje osobiscie ISCW I ONT, jednym z powodow jest wlasnie SDM. Jako egzaminy wole zdac w nowym roku TSHOOT, raz ze ciekawsze dwa ze mniej kasy i wystracza 3 egzaminy do CCNP. A co do nauki, exam guide, lab portfolio ISCW i poszli jak burza


Pozdrawiam
Ciekawe jak to bedzie z tshoot, bo nie wiem czy wiecie, ale np egzamin 642-892 Composite szktuje 300 $ netto a nie tak jak reszta egzaminiow 150, pewnie z tym nowym tshoot bedzie tak samo. Nie sadze ze cisco sobie odpusci 150 $ zysku z kazdego kto chce miec ccnp

ODPOWIEDZ