szkolenie CISCO IPS

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
krzysiek_1
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 09:28

szkolenie CISCO IPS

#1

#1 Post autor: krzysiek_1 »

witajcie,

wybieram się na szkolenie z tematyki IPS. Szkolenie powinno odbyć się w Warszawie. Znalazłem kilka ofert m.in Hektor, Combidata.

Czy ktoś z Was był na takim szkoleniu w Warszawie i mógłby podzielić się opinią gdzie warto pójść?

Szkolenie kosztuje dosyć dużo, 8k za kilka dni, więc dobrze byłoby trafić na kompetentnego wykładowcę.

pozdrawiam
K

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: szkolenie CISCO IPS

#2

#2 Post autor: gryglas »

krzysiek_1 pisze:witajcie,

wybieram się na szkolenie z tematyki IPS. Szkolenie powinno odbyć się w Warszawie. Znalazłem kilka ofert m.in Hektor, Combidata.

Czy ktoś z Was był na takim szkoleniu w Warszawie i mógłby podzielić się opinią gdzie warto pójść?

Szkolenie kosztuje dosyć dużo, 8k za kilka dni, więc dobrze byłoby trafić na kompetentnego wykładowcę.

pozdrawiam
K
W Hektorze szkolenie prowadzi Pan Kazimierz. ( przynajmniej 3 razy miałem z nim przyjemność )
Ogólnie spoko , ale ciężko wyjść po za ustalony harmonogram.
Co to znaczy : dostajesz agendę przed szkoleniem i przerabiacie całość , jednak gdy chciałem podpytać o dodatkowe ficzery ,które nie były ujęte w agendzie to łaską dostałem szczątkowe informacje , a dodatkowo usłyszałem ,ze jak chce wiedzieć więcej to mogę się zapisać na szkolenie ,które to obejmuje :(
W sumie problem leży w sprzęcie a dokładnie w jego braku ( IPS 42xx ) . Jeżeli taki posiadasz to szkoda kasy i wszystko można samemu przerobić trzymając w ręku dokumentację.

W Altkomie , nie mają odpowiedniego sprzętu i szkolenie robią na IPSach ASowych. ( AIP SSM 20 ). Przynajmniej tak było na początku roku. Wiec trochę lipa.

krzysiek_1
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 09:28

Re: szkolenie CISCO IPS

#3

#3 Post autor: krzysiek_1 »

gryglas pisze:
krzysiek_1 pisze:witajcie,

wybieram się na szkolenie z tematyki IPS. Szkolenie powinno odbyć się w Warszawie. Znalazłem kilka ofert m.in Hektor, Combidata.

Czy ktoś z Was był na takim szkoleniu w Warszawie i mógłby podzielić się opinią gdzie warto pójść?

Szkolenie kosztuje dosyć dużo, 8k za kilka dni, więc dobrze byłoby trafić na kompetentnego wykładowcę.

pozdrawiam
K
W Hektorze szkolenie prowadzi Pan Kazimierz. ( przynajmniej 3 razy miałem z nim przyjemność )
Ogólnie spoko , ale ciężko wyjść po za ustalony harmonogram.
Co to znaczy : dostajesz agendę przed szkoleniem i przerabiacie całość , jednak gdy chciałem podpytać o dodatkowe ficzery ,które nie były ujęte w agendzie to łaską dostałem szczątkowe informacje , a dodatkowo usłyszałem ,ze jak chce wiedzieć więcej to mogę się zapisać na szkolenie ,które to obejmuje :(
W sumie problem leży w sprzęcie a dokładnie w jego braku ( IPS 42xx ) . Jeżeli taki posiadasz to szkoda kasy i wszystko można samemu przerobić trzymając w ręku dokumentację.

W Altkomie , nie mają odpowiedniego sprzętu i szkolenie robią na IPSach ASowych. ( AIP SSM 20 ). Przynajmniej tak było na początku roku. Wiec trochę lipa.
to jakaś lipa, w agendzie znajduje się informacja, z której wynika, że przerabiają sensory 42xx oraz IDSM z cat6500.

sprzęt takowy posiadam, jednak uruchomiony jest w środowisku produkcyjnym, więc nie za bardzo mam możliwość przeprowadzania ćwiczeń:/

Czy mógłbyś chociaż polecić mi lekturę, która pozwoli na zapoznanie się z tematem oraz głębsze wejście w niego.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: szkolenie CISCO IPS

#4

#4 Post autor: gryglas »

krzysiek_1 pisze:to jakaś lipa, w agendzie znajduje się informacja, z której wynika, że przerabiają sensory 42xx oraz IDSM z cat6500.

sprzęt takowy posiadam, jednak uruchomiony jest w środowisku produkcyjnym, więc nie za bardzo mam możliwość przeprowadzania ćwiczeń:/

Czy mógłbyś chociaż polecić mi lekturę, która pozwoli na zapoznanie się z tematem oraz głębsze wejście w niego.
No bo przerabiają teoretycznie , a praktycznie na AIP SSM :P

Co do samej lektury i środowiska:
- Jeżeli chcesz pogrzebać na IPSie produkcyjnym i nic do tego nie zepsuć , przełącz go w tryb promiscuous. Alarmy na sygnaturach będą się wyświetlały , ale nie będzie to wpływało na pracę twojej sieci. ( z wyjątkiem TCP reset )
- zainteresuj się http://www.cbtnuggets.com/webapp/product?id=416
- i oczywiście nie zapomnij o cisco.com: Cisco IPS 4200 Series Sensors Configure

Książek ,które mogły by zgłębić twoją wiedzę osobiście nie znalazłem , niby są jakieś pozycje , ale ja nie znalazłem w nich nic ciekawego.

p.s
Jest jeszcze możliwość ściągnięcia ASDMa DEMO i wyborze IPSa. Dzięki temu można zapoznać się z interfejsem i trochę poklikać ;)

Awatar użytkownika
gonte
CCIE
CCIE
Posty: 590
Rejestracja: 24 sty 2004, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: szkolenie CISCO IPS

#5

#5 Post autor: gonte »

gryglas pisze:Co do samej lektury i środowiska:
- Jeżeli chcesz pogrzebać na IPSie produkcyjnym i nic do tego nie zepsuć , przełącz go w tryb promiscuous. Alarmy na sygnaturach będą się wyświetlały , ale nie będzie to wpływało
Ale tak to sie da tylko na ASA z AIP-SSM - bo produkcyjnego IPSa skonfigurowanego w inline lub vlan pairs to tak sie nie uda.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: szkolenie CISCO IPS

#6

#6 Post autor: gryglas »

gonte pisze:
gryglas pisze:Co do samej lektury i środowiska:
- Jeżeli chcesz pogrzebać na IPSie produkcyjnym i nic do tego nie zepsuć , przełącz go w tryb promiscuous. Alarmy na sygnaturach będą się wyświetlały , ale nie będzie to wpływało
Ale tak to sie da tylko na ASA z AIP-SSM - bo produkcyjnego IPSa skonfigurowanego w inline lub vlan pairs to tak sie nie uda.
No tak , ale tam jest kilka interfejsów fizycznych wiec jeden z nich można skonfigurować jako promiscuous i dopiąć odpowiednią politykę.

krzysiek_1
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 09:28

Re: szkolenie CISCO IPS

#7

#7 Post autor: krzysiek_1 »

gryglas pisze:
gonte pisze:
gryglas pisze:Co do samej lektury i środowiska:
- Jeżeli chcesz pogrzebać na IPSie produkcyjnym i nic do tego nie zepsuć , przełącz go w tryb promiscuous. Alarmy na sygnaturach będą się wyświetlały , ale nie będzie to wpływało
Ale tak to sie da tylko na ASA z AIP-SSM - bo produkcyjnego IPSa skonfigurowanego w inline lub vlan pairs to tak sie nie uda.
No tak , ale tam jest kilka interfejsów fizycznych wiec jeden z nich można skonfigurować jako promiscuous i dopiąć odpowiednią politykę.
bardzo dziękuję za informację, skorzystam w takim razie z Hektora.

owieczka_ma
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2008, 21:45
Lokalizacja: Bialystok/Warszawa

Re: szkolenie CISCO IPS

#8

#8 Post autor: owieczka_ma »

W Hektorze szkolenie prowadzi Pan Kazimierz. ( przynajmniej 3 razy miałem z nim przyjemność )
Ogólnie spoko , ale ciężko wyjść po za ustalony harmonogram.
Co to znaczy : dostajesz agendę przed szkoleniem i przerabiacie całość , jednak gdy chciałem podpytać o dodatkowe ficzery ,które nie były ujęte w agendzie to łaską dostałem szczątkowe informacje , a dodatkowo usłyszałem ,ze jak chce wiedzieć więcej to mogę się zapisać na szkolenie ,które to obejmuje :(
W sumie problem leży w sprzęcie a dokładnie w jego braku ( IPS 42xx ) . Jeżeli taki posiadasz to szkoda kasy i wszystko można samemu przerobić trzymając w ręku dokumentację.

W Altkomie , nie mają odpowiedniego sprzętu i szkolenie robią na IPSach ASowych. ( AIP SSM 20 ). Przynajmniej tak było na początku roku. Wiec trochę lipa.
Hej,

Z Panem Kazimierzem mialem przyjemnosc spotkac sie dwukrotnie (SNAA oraz SNAF). Ogolnie wrazenia mielem pozytywne z jednym wyjatkiem - o ktorym wspomnial gryglas:
"...
dostajesz agendę przed szkoleniem i przerabiacie całość , jednak gdy chciałem podpytać o dodatkowe ficzery ,które nie były ujęte w agendzie to łaską dostałem szczątkowe informacje , a dodatkowo usłyszałem ,ze jak chce wiedzieć więcej to mogę się zapisać na szkolenie ,które to obejmuje :(
..."
Strasznie mi sie to niepodobalo - z uwagi na to, ze znam podejscie innych prowadzacych (z innych osrodkow szkoleniowych) - ktorzy bardzo chetnie robia dygresje na tematy poboczne oraz dziela sie swoja wiedza praktyczna (daloko wykraczajaca poza ramy szkolenia) podczas kursu.

Z dwoch osrodkow: Altkom oraz Hektor - polecalbym jednak Hektor.

Pozdrawiam,
MK

krzysiek_1
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 09:28

Re: szkolenie CISCO IPS

#9

#9 Post autor: krzysiek_1 »

owieczka_ma pisze:
W Hektorze szkolenie prowadzi Pan Kazimierz. ( przynajmniej 3 razy miałem z nim przyjemność )
Ogólnie spoko , ale ciężko wyjść po za ustalony harmonogram.
Co to znaczy : dostajesz agendę przed szkoleniem i przerabiacie całość , jednak gdy chciałem podpytać o dodatkowe ficzery ,które nie były ujęte w agendzie to łaską dostałem szczątkowe informacje , a dodatkowo usłyszałem ,ze jak chce wiedzieć więcej to mogę się zapisać na szkolenie ,które to obejmuje :(
W sumie problem leży w sprzęcie a dokładnie w jego braku ( IPS 42xx ) . Jeżeli taki posiadasz to szkoda kasy i wszystko można samemu przerobić trzymając w ręku dokumentację.

W Altkomie , nie mają odpowiedniego sprzętu i szkolenie robią na IPSach ASowych. ( AIP SSM 20 ). Przynajmniej tak było na początku roku. Wiec trochę lipa.
Hej,

Z Panem Kazimierzem mialem przyjemnosc spotkac sie dwukrotnie (SNAA oraz SNAF). Ogolnie wrazenia mielem pozytywne z jednym wyjatkiem - o ktorym wspomnial gryglas:
"...
dostajesz agendę przed szkoleniem i przerabiacie całość , jednak gdy chciałem podpytać o dodatkowe ficzery ,które nie były ujęte w agendzie to łaską dostałem szczątkowe informacje , a dodatkowo usłyszałem ,ze jak chce wiedzieć więcej to mogę się zapisać na szkolenie ,które to obejmuje :(
..."
Strasznie mi sie to niepodobalo - z uwagi na to, ze znam podejscie innych prowadzacych (z innych osrodkow szkoleniowych) - ktorzy bardzo chetnie robia dygresje na tematy poboczne oraz dziela sie swoja wiedza praktyczna (daloko wykraczajaca poza ramy szkolenia) podczas kursu.

Z dwoch osrodkow: Altkom oraz Hektor - polecalbym jednak Hektor.

Pozdrawiam,
MK
Witaj,

mój wybór nie jest ograniczony jedynie do dwóch ośrodków - chciałbym pójść tam, gdzie najlepiej szkolą:)

pozdr

ODPOWIEDZ