part-time CCSI

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
jdr
wannabe
wannabe
Posty: 116
Rejestracja: 04 cze 2007, 19:58

part-time CCSI

#1

#1 Post autor: jdr »

Cześć,

Czytałem wymagania dla CLP zamieszczone tutaj i nie jestem pewien, czy dokładnie rozumiem jeden zapis.
All required personnel must be full-time staff or individuals contracted exclusively to act as contractors on behalf of the partner.
"contracted exclusively" - to znaczy nie można wystawiać nikomu innemu faktur? Czysto teoretycznie rozważając, czy Cisco jest w stanie to w jakikolwiek sposób zweryfikować?

I czy te wymagania, jak rozumiem dotyczą tylko tych 2-4 osób pełniących wymagane role do CLP, a instruktorzy mogą być zatrudnieni w dowolny wybrany sposób?

Z góry dzięki. :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: part-time CCSI

#2

#2 Post autor: lbromirs »

jdr pisze:Cześć,

Czytałem wymagania dla CLP zamieszczone tutaj i nie jestem pewien, czy dokładnie rozumiem jeden zapis.
All required personnel must be full-time staff or individuals contracted exclusively to act as contractors on behalf of the partner.
"contracted exclusively" - to znaczy nie można wystawiać nikomu innemu faktur?
Generalnie tak - dotyczy to osób, które "służą" do spełnienia wymagań minimalnych dla danego poziomu certyfikacji partnera szkoleniowego. Innymi słowy, jeśli hipotetyczny CLP wymaga do swojej ścieżki jednego CCSI, zatrudnia jednego CCSI "full-time", a dwóch CCSI "dorabia" nie jest to problemem.
jdr pisze:Czysto teoretycznie rozważając, czy Cisco jest w stanie to w jakikolwiek sposób zweryfikować?
Czysto praktycznie tak. Co więcej, może anulować Twój certyfikat i wszystkie inne, jeśli okaże się, że "oszukujesz". Nie robi się jednak takich rzeczy, poza rażącymi przypadkami lub sytuacjami, gdy konkurencja "uprzejmie doniesie". W Polsce do tej pory konkurencja uprzejmie donosiła już dwa razy i w obu przypadkach sama źle na tym wyszła, jedna z osób straciła dożywotnio swoje certyfikaty (CCNP, CCNA i oczywiście CCSI).
jdr pisze:I czy te wymagania, jak rozumiem dotyczą tylko tych 2-4 osób pełniących wymagane role do CLP, a instruktorzy mogą być zatrudnieni w dowolny wybrany sposób?
Instruktor też człowiek i też do wymagań CLP się mieści. Patrz wyżej.

jdr
wannabe
wannabe
Posty: 116
Rejestracja: 04 cze 2007, 19:58

#3

#3 Post autor: jdr »

Dzięki za odpowiedź, z tą weryfikacją to miałem na myśli wystawianie faktur, przecież Cisco to nie skarbówka. :-)

Ale to może poboczny temat, jeśli chodzi o główne wątpliwości to już w zasadzie mam jasność - jeśli ktoś chce prowadzić jakieś szkolenia part-time to musi się po prostu upewnić, że jego osoba nie zostanie wpisana jako pełniąca żadne role w relacji Cisco-CLP i już.

A jeszcze jedno mnie zainteresowało - "sponsoring" CCSI przez CLP.
A CCSI (Certified Cisco Systems Instructor) is an individual who has been certified by Cisco as an instructor, remains in good standing and is currently sponsored by a Cisco Learning Partner in good standing.
Na czym to dokładnie polega i jakie muszą być relacje między centrum szkoleniowym a instruktorem aby sponsoring mógł mieć miejsce?

Awatar użytkownika
vamos
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 lip 2013, 11:27
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: part-time CCSI

#4

#4 Post autor: vamos »

Witam Community ;)

Odświeżam temat, jako że dla mnie również informacja o sponsoringu przez CLP jest niejasna. Czy ktoś z Was mógłby przybliżyć sam proces bądź ewentualnie naprowadzić na właściwą ścieżkę uzyskiwania CCSI? Jestem zainteresowany tą certyfikacją - natomiast nie na potrzeby bycia instruktorem dla któregoś z CLP. Bardziej miałoby to przysłużyć się jako potwierdzenie skilli i wiedzy instruktorskiej na poziomie CCNA R&S. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Jedyne CLP, które udało mi się wyszukać w Polsce to Hector oraz Altkom - ktoś wie czy sponsoring z ich strony jest możliwy?

ODPOWIEDZ