komendy w lab na CCNA

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

komendy w lab na CCNA

#1

#1 Post autor: rysic »

Czy na w labie na CCNA działają skrócone komendy? Czy jeśli nie będę pamiętał jakiejś, to mi ją podpiowie, jak zwykły IOS lub PT? Ewentualnie, jeśli wprowadzę w labie jakąś komendę niepoprawnie, to mi zwróci błąd i pozwoli poprawić czy już pies pogrzebany?

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#2

#2 Post autor: Keadwen »

Czasem niektóre komendy są przyblokowane i się nie da cofnąc ruchu, dlatego warto klepać bardzo rozważnie. Skróty to pikuś, bo zawsze masz ?, ale chyba nawet skróty działają (wyjątkiem jest wr). Pamiętam, że też się tego bałem, ale poszło gładko.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#3

#3 Post autor: rysic »

Czyli moge zaczynac od skrotow, ktore znam dobrze i pisac ? a on mi podpowie, tak? Wtedy nie porobie literowek itp.

A co co chodzi z tym "przyblokowaniem komend i się nie da cofnąc ruchu"?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2013, 20:46 przez rysic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

#4 Post autor: domin »

rysic pisze:A co co chodzi z tym "przyblokowaniem komend"?
Niektóre komendy nie działają i pokazuje się komunikat, że dana komenda nie jest potrzebna. Tak np. jest przy copy run start (a przynajmniej ja tak miałem)
.ılı..ılı.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#5

#5 Post autor: rysic »

OK! Już wiem jak to jest :D Prawie jak w PT, tylko z ograniczoną ilością komend. Czasem nie chce uzupełniać niektórych, ale podpowiada i tak po znaku "?". Skrócone komendy działają. W sumie, to utknąłem trochę na jednym labie, ale to z własnej winy, bo mnie zamroczyło i nie widziałem, że konsola też jest podpięta do innego routera :P

Dzięki za odpowiedzi!

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#6

#6 Post autor: d3s »

Mi wyskoczył np. komunikat "dana komenda nie jest dostępna w tym zadaniu" czy coś w ten deseń. A była to komenda "show ip interface brief" , musiałem używać show intefaces.

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#7

#7 Post autor: ormek »

w akademii 4.0 sa ze 3-4 laby ktore wygladaja podobnie jak te na egzaminie (symulacje flashowe).

generalnie egzain jest prostrzy niz sie wszysckim wydaje. labow nie ma sie czego bac :)
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#8

#8 Post autor: rysic »

ormek pisze:w akademii 4.0 sa ze 3-4 laby ktore wygladaja podobnie jak te na egzaminie (symulacje flashowe).

generalnie egzain jest prostrzy niz sie wszysckim wydaje. labow nie ma sie czego bac :)
Eeee tak sie tylko gada jak sie zdalo :P Jak nie zrobisz laba do konca to ponoc dostaje sie tylko szczatkowe pynkty a laby sa mocno punktowane. Ja na pierwszym lapie utknalem, bo ze stresu nie zauwazylem, ze konsole mam podpieta jeszcze do jednego routera :P

ODPOWIEDZ