Egzaminy Cisco bez VAT !?

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
tdj
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2012, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Egzaminy Cisco bez VAT !?

#1

#1 Post autor: tdj »

Właśnie opłaciłem egzamin przez Pearson VUE i proszę bardzo:

Kod: Zaznacz cały

Pearson VUE represents and warrants that Cardholder authorizes payment in the Total Amount shown (together with any other charges due thereon) subject to and in accordance with the agreement governing the use of Cardholder's card.  

Effective 1st January 2015:
France VAT Registration No.: VAT number applied for
Germany VAT Registration No.: VAT number applied for
Greece VAT Registration No.: VAT number applied for
Spain VAT Registration No.: ESN4007505C
United Kingdom VAT Registration No.: GB128937382

Expired 31st December 2014:
VAT Registration No.: EU826000387

	Subtotal: 	250.00 	USD
Shipping: 	0.00 	USD
Tax: 	0.00 	USD
Total: 	250.00 	USD
 
Nie ma VATu ? Fajnie, tylko czy mnie później nie scignął ?

Kto wie coś więcej na ten temat ?

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#2

#2 Post autor: majki »

A za co mieliby Cię ścignąć ?

Podpisujesz umowę na egzamin z firmą zarejestrowaną w państwie X, w którym od 1 stycznia 2015 VAT za tego typu egzaminy/szkolenia wynosi 0%
Ja tak to rozumiem.

Awatar użytkownika
awo
CCIE
CCIE
Posty: 355
Rejestracja: 05 wrz 2004, 16:25
Lokalizacja: waw@pl
Kontakt:

#3

#3 Post autor: awo »

Jeżeli jesteś VAT-owcem albo twój pracodawca/płatnik jest to VAT zapłacisz w kraju.
Popytaj księgowej ;-)

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#4

#4 Post autor: majki »

W pytaniu kolegi nie było słowa o działalności gospodarczej :) A to czy jego firma zapłaci VAT czy nie, to już raczej nie jego problem :)

A tak przy okazji :) Np. szkolenie CCNP w firmie prywatnej jest z VAT`em, a na uczelni państwowej bez VAT`u. I też firma musi płacić VAT, jeśli jej pracownik odbył szkolenie na uczelni ? Bardzo dziwne by to było, gdyby firma musiała sama z siebie płacić VAT :) Chociaż prawo podatkowe w niektórych przypadkach rzeczywiście delikatnie mówiąc nie jest idealne ;)

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#5

#5 Post autor: art »

Nie tylko egzaminy Cisco są zwolnione z VAT'u, reszta egzaminów także. W tych Państwach:

Kod: Zaznacz cały

Which countries in Europe does VUE charge VAT in?
     1. UK
     2. France
     3. Germany
     4. Greece
     5. Spain
VAT nadal będzie doliczany do egzaminu, a w pozostałych krajach europejskich NIE.
Ups I switched again =)

tdj
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2012, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: tdj »

majki pisze:Np. szkolenie CCNP w firmie prywatnej jest z VAT`em, a na uczelni państwowej bez VAT`u. I też firma musi płacić VAT, jeśli jej pracownik odbył szkolenie na uczelni ? Bardzo dziwne by to było, gdyby firma musiała sama z siebie płacić VAT :) Chociaż prawo podatkowe w niektórych przypadkach rzeczywiście delikatnie mówiąc nie jest idealne ;)
Właśnie sprawdziłem, faktura z 2011 za CCNP VAT 0 PLN, szkoła prywatna.

Ogólnie fajnie wyszło z Pearsonem, bo płacąc bezpośrednio w centrum egzaminacyjnym doliczają VAT na 100%.

tdj
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2012, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: tdj »

art pisze: VAT nadal będzie doliczany do egzaminu, a w pozostałych krajach europejskich NIE.
:D

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#8

#8 Post autor: abdenago »

Pozwole się dołączyć do wątku.

Czy ktoś brał już fakture na firmę z pearson vue po 1 stycznia 2015. Interesuje mnie czy zmienił się dostawca (wcześniej był pearson vue US) czy też nie.
Piotr

ODPOWIEDZ