Praktyki w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
kameleon
wannabe
wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2008, 18:27

#46

#46 Post autor: kameleon »

Taka prośba do Pana Łukasza, żeby w miarę możliwości dał znać tutaj na forum jeżeli na poszczególne stanowiska będą już wybrani kandydaci.

Ci którzy się nie dostaną, pewnie nie będą o tym informowani. A taka wiedza, że postępowanie rekrutacyjne na konkretne stanowiska jest zamknięta pomoże np mi, żeby w razie niepowodzenia nie jechać bezsensownie do Warszawy składać papierów na uczelnię :)

Pozdrawiam

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#47

#47 Post autor: lbromirs »

kameleon pisze:Taka prośba do Pana Łukasza, żeby w miarę możliwości dał znać tutaj na forum jeżeli na poszczególne stanowiska będą już wybrani kandydaci.

Ci którzy się nie dostaną, pewnie nie będą o tym informowani. A taka wiedza, że postępowanie rekrutacyjne na konkretne stanowiska jest zamknięta pomoże np mi, żeby w razie niepowodzenia nie jechać bezsensownie do Warszawy składać papierów na uczelnię :)

Pozdrawiam
Nie "Pana" pliz. Postępowanie na wszystkie stanowiska jeszcze się toczy. Jak już któraś z pozycji będzie zamknięta, dam znać.

matador
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwie 2010, 10:33

#48

#48 Post autor: matador »

lbromirs pisze: Nie, nie odrzucamy. Wojtek który pojawił się tu moment temu był np. z Krakowa.
Niestety nie jest to do końca prawda. Dostałem dzisiaj ( dosyć późno, zbyt późno by być w stanie zareagować przed 01.02 ) informacje ze moja kandydatura została odrzucona ponieważ nie jestem z Warszawy.
Szkoda, że nikt wcześniej nie zapytał jaki mam plan na przenosiny do Wawy tylko z góry odrzucił kandydaturę ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#49

#49 Post autor: lbromirs »

matador pisze:
lbromirs pisze: Nie, nie odrzucamy. Wojtek który pojawił się tu moment temu był np. z Krakowa.
Niestety nie jest to do końca prawda. Dostałem dzisiaj ( dosyć późno, zbyt późno by być w stanie zareagować przed 01.02 ) informacje ze moja kandydatura została odrzucona ponieważ nie jestem z Warszawy.
Szkoda, że nikt wcześniej nie zapytał jaki mam plan na przenosiny do Wawy tylko z góry odrzucił kandydaturę ;)
A na które stanowisko chciałeś startować? LAB Intern i TAC Escalation Manager nie muszą być z Warszawy, wyjaśnię to z Eleną jeśli to te pozycje, nie wiem jak jest z Partner Intern. Jeśli jesteś nadal zainteresowany napisz do mnie na lbromirs@cisco.com, że stało się to co się stało.

Natomiast faktycznie proces się przesunie - w piątek dotarła do mnie informacja że dopiero zabrali się za przeglądanie CV, były problemy po zmianach w kontraktach z firmami zewnętrznymi.

matador
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwie 2010, 10:33

#50

#50 Post autor: matador »

Hej, startowałem na stanowisko "LAB Intern".

Jeżeli proces rzeczywiście się przesunie to może będzie jeszcze szansa to wyjaśnic .

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#51

#51 Post autor: lbromirs »

matador pisze:Hej, startowałem na stanowisko "LAB Intern".

Jeżeli proces rzeczywiście się przesunie to może będzie jeszcze szansa to wyjaśnic .
Otrzymałem informację że tylko jednej osobie Elena wysłała informacje żeby rozważyła czy chce przyjechać do Warszawy skoro kontrakt ma być 12 miesięczny. Żadnej osobie nie odmówiono w sposób jaki opisujesz, mam zresztą kopię maili które były rozesłane.

Tak jak proponowałem, skontaktuj się ze mną na mail służbowy, wyjaśnimy rozbieżności.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#52

#52 Post autor: lbromirs »

Update dla wszystkich zainteresowanych.

- Intern LAB - w tym tygodniu spotykamy się z kandydatami, Ci którzy zostali zaproszeni już o tym wiedzą, pozostali - jeśli nie wyłonimy zwycięzcy, wrócimy do Was po moim urlopie (od 28'ego lutego); nie denerwujcie się jeśli nie dostaliście sie do listy zaproszonych na te interview - w przeważającej większości macie po prostu zbyt wysokie kwalifikacje już na początku by ta praca była dla Was interesująca/motywująca
- Channel intern - nie mam pojęcia, nie prowadzę rekrutacji i proszę mnie nie zasypywać mailami w temacie :)
- TAC Escalation Engineer - przez najbliższe dwa tygodnie organizacja centralna i nasz lokalny TAC będzie przesłuchiwał kandydatów, finalistów przesłucham od 28'ego lutego po powrocie z urlopu

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#53

#53 Post autor: lbromirs »

Update na 24/02/2011:

Nadal szukam osoby na pozycję Lab Intern. Po dzisiejszych interview podjąłem decyzję, że nie mogę się z czystym sumieniem zdecydować na któregokolwiek z kandydatów - z różnych powodów, które pozwolę sobie wymienić poniżej jako pewien wyznacznik dla przyszłych kandydatów. Dorzucę również parę moich luźnych przemyśleń.

A więc, czemu można było nie zostać wybranym:

- posiadacie zbyt wysoką wiedzę na tą pozycję i rekomenduje Was na bardziej eksponowane pozycje - dobry CCNP będzie się w labie nudził, po prostu, a skoro kontrakt jest roczny prawdopodobnie umrze z tych nudów i po prostu poszuka innej pracy

- od osób z certyfikatem CCxA czy CCxP spodziewam się wiedzy z tego zakresu - tym bardziej, że żeby ułatwić sytuację proszę o wybranie sobie samemu zagadnienia na które chcecie powiedzieć coś więcej; to pytanie jest w zasadzie opcjonalne do całego procesu na lab intern, bo na początek wystarczy bardzo podstawowa wiedza sieciowa i systemowa - ale jeśli wybieracie już temat i nie potraficie na jego temat powiedzieć nawet jednego składnego zdania, a gdy otrzymujecie podpowiedzi jeszcze bardziej gubicie się w przemyśleniach, mam prawo podejrzewać, że certyfikat otrzymaliście za nauczenie się [test|pass]4sure i innych tego typu pomocy - taki kandydat zostaje skreślony u mnie od razu i niestety nie jest rekomendowany nigdzie indziej

- jeśli wpisujecie do CV 'wiedza ekspercka', 'zaawansowana znajomość praktyczna' oraz różne inne tego typu, to spodziewajcie się jakiegoś pytania - i ponownie - o ile na tą pozycję będzie to raczej pytanie z ciekawości niż z faktycznej potrzeby to wyłożenie się w sposób spektakularny na tego typu pytaniu, co było nagminne, niestety przekreśla wartość tego co napisaliście w CV

- nie skreślam ludzi na podstawie CV - Ci którzy przechodzą interview wstępne po angielsku z Eleną na pewno dotrą na poziom rozmowy u nas w biurze chyba, że spotkam idealnego kandydata wcześniej i wtedy zatrzymamy proces od razu

Podsumowując:

- nadal poszukujemy młodego, sprawnego fizycznie człowieka (tak, czasem trzeba coś przenieść, czasem nawet często)
- z certyfikatem CCNA ale niekoniecznie
- który wie co to jest Cisco, jakie produkty sprzedajemy - nie w detalach, ale to jednak firma sieciowa
- chce się rozwijać jako inżynier sieciowy (szkolenia/etc zapewnione i opłacane przez firmę bez lojalek)
- chce mieć dostęp do tony sprzętu wszelakiej maści i rodzaju
- chce popracować w zespole składającym się z ponad 30 wysokiej klasy inżynierów-specjalistów - największym i najbardziej zróżnicowanym technologicznie tego typu zespole producenta rozwiązań sieciowych w Polsce
- który będzie potrafił ułożyć sobie na rok-półtora ścieżkę szkoleniową i dojście do certyfikatów lub poziomu wiedzy CCxP i przygotowania do CCIE (lub wręcz jego zdania, to potencjalnie możliwe) ale jednocześnie jego głównymi obowiązkami będzie utrzymanie labu oraz obsługa z nim związanych zgłoszeń/zmian
- chce poświęcić nam 4 dni w tygodniu w wersji minimum, 5 byłoby najlepiej (nienormowany czas pracy, czasem również obsługa różnego rodzaju konferencji - za to oczywiście odbieracie sobie dni wolne)
- nie kłamcie proszę w CV, czytam je bardzo uważnie i na pewno zwrócę uwagę na wszystkie Wasze mocne strony, które mogłyby być w tej pracy użyteczne

Zgłaszajcie się przez stronę, z niecierpliwością czekam na kolejne spotkania.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#54

#54 Post autor: peper »

Nie dobijajcie Łukasza bo chłopak straci wiarę i dopiero będzie przekichane :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#55

#55 Post autor: bigboss »

Łukasz, pozwól, że jako samozwańczy rzecznik wszystkich kandydatów odpowiem krótko: o żesz w mordę jeża!

We własnym imieniu: nie prościej było po prostu napisać: macie prawo zachować w CV milczenie, ale cokolwiek napiszecie, będzie użyte przeciwko wam.

I w imieniu wszystkich przyszłych kandydatów do pracy nie tylko w Cisco, ale w całym polskim światku sieciowym: nie chodziło Ci po głowie, żeby uruchomić własny system certyfikacji? Porozmawiałbyś godzinkę z takim kandydatem, wpisałbyś w dyplom czy reprezentuje poziom LBCNA, LBCNP czy LBCNE i nie byłoby zastanawiania się, czy to real czy paper CCNx. Koszt godzinnej rozmowy pewnie nie byłby wyższy niż ścieżki w Vue, a korzyść obopólna.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
sssebeko
wannabe
wannabe
Posty: 61
Rejestracja: 01 sie 2009, 14:10
Lokalizacja: bp

#56

#56 Post autor: sssebeko »

'wiedza ekspercka', 'zaawansowana znajomość praktyczna' na poziomie CCNA :lol: :lol: :lol:

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#57

#57 Post autor: lbromirs »

bigboss pisze:Łukasz, pozwól, że jako samozwańczy rzecznik wszystkich kandydatów odpowiem krótko: o żesz w mordę jeża!

We własnym imieniu: nie prościej było po prostu napisać: macie prawo zachować w CV milczenie, ale cokolwiek napiszecie, będzie użyte przeciwko wam.

I w imieniu wszystkich przyszłych kandydatów do pracy nie tylko w Cisco, ale w całym polskim światku sieciowym: nie chodziło Ci po głowie, żeby uruchomić własny system certyfikacji? Porozmawiałbyś godzinkę z takim kandydatem, wpisałbyś w dyplom czy reprezentuje poziom LBCNA, LBCNP czy LBCNE i nie byłoby zastanawiania się, czy to real czy paper CCNx. Koszt godzinnej rozmowy pewnie nie byłby wyższy niż ścieżki w Vue, a korzyść obopólna.
Nie bardzo wiem jak mam to odczytać :) Ale ja naprawdę ułatwiam - nie stawiam pytań ot tak z powietrza tylko pytam co kolega/koleżanka w ramach swojego certyfikatu - CCxA/CCxP wie najlepiej - i pytam z tego.

Normalnie zaraz zamknę się w sobie :P

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#58

#58 Post autor: dorvin »

lbromirs pisze: Zgłaszajcie się przez stronę, z niecierpliwością czekam na kolejne spotkania.
Aż szkoda, że trzeba być młodym i studentem. Zrobiłbym sobie doubla :)

lbromirs pisze:Normalnie zaraz zamknę się w sobie :P
Za późno. Twoi uczniowie już poszli w świat szerzyć nauki.

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#59

#59 Post autor: drozdov »

Kurde... taka otoczka się wokół interview robi że warto aplikować na to stanowisko żeby to przeżyć :)
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#60

#60 Post autor: dorvin »

drozdov pisze:Kurde... taka otoczka się wokół interview robi że warto aplikować na to stanowisko żeby to przeżyć :)
Problem w tym, że właśnie możesz nie przeżyć. :P

ODPOWIEDZ