IT Certification Master

same linki
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

IT Certification Master

#1

#1 Post autor: miboo »

Hej,
Wszyscy mamy problem z brakiem jednego miejsca w internecie, gdzie można znaleźć info o wszystkich certyfikatach z naszej branży i nie tylko. Sam pamietam czasy, kiedy szukałem info co i gdzie, aby zacząć z CCNA i CCNP.

Dlatego z kolegą otworzyliśmy stronę.
IT Certification Master i po kilku tygodniach zbudowaliśmy listę.

Chciałbym usłyszeć wasze opinie na ten temat !!!
Mirek

Awatar użytkownika
sssebeko
wannabe
wannabe
Posty: 61
Rejestracja: 01 sie 2009, 14:10
Lokalizacja: bp

Re: IT Certification Master

#2

#2 Post autor: sssebeko »

Mi się podoba ;)
Przydałoby się jakieś graficzne przedstawienie kolejności certyfikatów (w stylu CCNA -> CCNP -> CCIE itp) i będzie git.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

#3 Post autor: miboo »

Dzieki wielkie.
Chcemy dodać infografiki per firmę (Cisco, Oracle, Juniper, etc.).
Problem w tym wypadku jest z mniejszymi dostawcami jak Fortinet albo Huawei.

Dziś pojawił się fajny pomysł, aby zrobić infografiki łączone - Cisco/Juniper/HP/Huawei.
Bardzo bym chciał poznać Twoją opinie sssebeko.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

#4 Post autor: miboo »

Dodaliśmy artykuł o najtrudniejszych certyfikatach naszych czasów.
Co sądzicie? Dwa z Cisco na liście :)

The Hardest IT Certifications to Get

roracz
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2010, 12:03

#5

#5 Post autor: roracz »

B. fajna stronka.
Zastanawiam się jednak na jakiej podstawie powstał ranking?

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

#6 Post autor: miboo »

Póki co wszystko jest robione przez nas. W rankingu 2012 pomagała społeczność z twittera.
Czyli nic szczególnego :(
Chcemy od połowy roku ruszyć z akcją mailingową do headhanterów i trzyliterowców (CIO), mając nadzieję, że z tego wyjdzie coś bardzo wartościowego.

Bardzo się cieszę, że Ci się podoba roracz.

Awatar użytkownika
aid
wannabe
wannabe
Posty: 117
Rejestracja: 23 lip 2007, 11:53
Lokalizacja: Łódź

#7

#7 Post autor: aid »

miboo pisze:Dodaliśmy artykuł o najtrudniejszych certyfikatach naszych czasów.
Co sądzicie? Dwa z Cisco na liście :)

The Hardest IT Certifications to Get
W GIAC brakuje GSE. Zastanowiłbym się czy nie dodać go do listy "Hardest IT Cers to Get".
Minimum pięć egzaminów/certów jako wymaganie wstępne do tego test GSE plus dwudniowy lab.

...poza tym dobra robota.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

#8 Post autor: miboo »

Wielkie dzieki aid.
Faktycznie brak go na liście i faktycznie niezły kosmos (o którym prawie nikt nie słyszał).
Gdzieś w marcu powstanie lista z branży security. Wiadomo kto się znajdzie na nr. 1.

Jakbyś miał jeszcze jakieś uwagi (jakiekolwiek) proszę daj znać.

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#9

#9 Post autor: gubit »

Mirek - pomysł wg mnie bardzo fajny a tym bardziej ciekawią mnie te dalsze plany związane z tą stronką. Tak na szybko kilka moich uwag/spostrzeżeń:

- jak zobaczyłem rankingi naj... (the best, the hardest) to od razu pomyślałem o tym o czym napisał roracz - jaka była metodologia tych rankingów? Na jakiej podstawie certyfikaty były wybierane? Czy chodziło o popularność danego certyfikatu? Czy może chodziło o ilość osób z danym certyfikatem? Czy może zasady wyboru były jeszcze inne?
- podoba mi się, że opisujecie także certyfikaty, które nie są ściśle związane z IT - mogą być z IT związane, ale nie muszą (takie jak PRINCE2, PMP)
- co to jest EXIN? PRINCE2 i ITIL widzę w dziale EXIN, a wg mnie należą one do APMG - chyba, że EXIN jest jakoś powiązany z APMG?
- nie widzę pewnego certyfikatu (także od APMG) - M_o_R (lub MoR - Management of Risk). Myślę, że możecie go też dodać.

To tak na szybko moje pierwsze spostrzeżenia :)
Stronka fajna i życzę powodzenia w dalszych akcjach i w dalszym rozwoju.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

#10 Post autor: miboo »

Thx Piotrek za sugestie.
- EXIN jest firmą, która robi całą serię certyfikatów (sporo jest takich firm BTW). A jeśli chodzi o ITIL/PRINCE2 i APMG to się zgadza. Ale APMG ma również coś w stylu kontraktu z właśnie EXIN i ISEB. Chyba jednak to nie tamat na te forum :) Postaramy się to opisać w sensownym poście (może nawet ktoś z EXIN się znajdzie do tego :))
- Dzieki za informacje o APMG i MoR. W ciągu tygodnia zrobię research i dodam do strony. Dużo (około 50) certyfikacji doszło właśnie po informacji od użytkowników/program managerów - np. MEF Carrier Ethernet Certified Professional (MEF-CECP) (o którym wcześniej nie słyszałem). Tak więc z miłą chęcią usłyszę o brakach.

- Naj. Faktycznie powinienem dokładniej to opisywać i tak też to zrobimy. Z racji na trudne początki (czas/budżet)
- Lista 2012 (po sprawdzeniu DMów w Twitterze - okolo 12 inżynierów - różne pole, 5 CIO (z czego dwóch TOP500), 0 headhunterów)
- Lista the Hardest - po zapoznaniu się z certyfikacjami - subiektywne określenie - wymagań/przygotowań/trudności egzaminu.

Bardzo chcemy dodać element zew. ankiety do HeadHunterów i różnych szczebli menadżerskich i to się wydarzy, ale w późniejszych miesiącach.

Bardzo dziękuję za ten szereg uwag i proszę o kolejne !!!


==============
03.01.2012 Update

Piotrek - zrobiłem porządek OGC/ITIL/PRINCE2/M_o_R :)
Certyfikacje należą do OGC. A ośrodki jak EXIN/APMG/BCS świadczą funkcję certyfikacyjnych urzędów :) (to jakby kogoś interesowało). Zdawać można gdzie się da i tak wpada do tego samego wora.
http://www.itil-officialsite.com/Examin ... tutes.aspx
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 20:39 przez miboo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

#11 Post autor: miboo »

Apropos planów na przyszłość to jest dużo (większość to pomysły społeczności).
- Wspomniany już ranking certyfikatów z punktu wiedzenia HeadHunter/CIO - Kraj
- Kącik kariery - na chwilę obecną w przygotowaniu przez Emana (zobaczymy czy wyjdzie)
- Infografiki per firma certyfikacyjna
- Historie certyfikacji i przyszłość - artykuły tworzone przez program managerów
- ... plus kilka innych ciekawych rzeczy, o czym później.

Z wielką przyjemnością wysłucham waszych pomysłów, co zrobić aby strona miała większy sens i w szczególności pożytek dla nowych userów.

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#12

#12 Post autor: gubit »

miboo pisze:Thx Piotrek za sugestie.
- EXIN jest firmą, która robi całą serię certyfikatów (sporo jest takich firm BTW). A jeśli chodzi o ITIL/PRINCE2 i APMG to się zgadza. Ale APMG ma również coś w stylu kontraktu z właśnie EXIN i ISEB.
Aha OK. EXIN i ISEB nie znam. PRINCE2 i ITIL kojarzyłem zawsze z APMG albo z OGC.
miboo pisze: - Dzieki za informacje o APMG i MoR.
M_o_R mnie ostatnio bardzo zaciekawił i mam to w planach na ten rok, dlatego tak od razu tego certyfikatu na Waszej liście poszukałem :)
miboo pisze: ==============
03.01.2012 Update

Piotrek - zrobiłem porządek OGC/ITIL/PRINCE2/M_o_R :)
Certyfikacje należą do OGC. A ośrodki jak EXIN/APMG/BCS świadczą funkcję certyfikacyjnych urzędów :)
OK :) Tak jak wyżej pisałem - APMG kojarzyłem zawsze właśnie z OGC.
Czekam na realizację dalszych planów i pomysłów :)

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

#13 Post autor: miboo »

Lekki Offtop.

Gdy robię research i rozmawiam z ludźmi, którzy przygotowują się do certyfikacji Huawei, HP (H3C) już nie wpominając o Ciena ;), to dopiero zauważam jak bardzo system Cisco jest przemyślany i rozwinięty...
Niedługo będę zamieszczał wywiad z człowiekem z Palo Alto Networks i mimo, że "magiczny" Gartner wskazuje ich jako debeściaka :) z działki firewalli, to dopiero za kilka tygodni pojawi się pierwsze study guide. Fakt, że to młoda firma.

Nie będę tu nawet płakał ile czasu zajęło mi zebranie sensownych danych o przygotowaniach do Huawei HCDA :|

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o opinie

#14

#14 Post autor: miboo »

Hej, chciałbym was prosić o opinie w kilku tematach.
- Czy robić wywiady z ludźmi którzy mają certyfikaty z kilku ścieżek, jak naprzykład tutaj CCIE JNCIE, czy może lepiej skupiać się na ludziach z danej ścieżki? np. interview z CCAr (o całej ścieżcie Cisco), interview with OCM (o całej ścieżce Oracle)
- Czy przy porwadzeniu wywiadów z vendorami (mamy tylko jeden, ale 4 w drodze) skupiać się bardzije na tematach jak sie przygotować, czy bardziej o ciekawostkach/przyszłości?
- I ostatnie. Czy lepiej skupić się na opisywaniu certyfikatów, czy może mniej certyfikatów, a wiecej wywiadów?

Bardzo bym chciał usłyszeć waszą opinię.

restrykt
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:46

#15

#15 Post autor: restrykt »

Hej,
W moim odczuciu ciekawie jest poznać wrażenia osób które posiadają np. CCIE i JNCIE, porównanie itd. więc całkowicie do wywiadów z ludźmi z jednej ścieżki nie ograniczałbym się chyba. Jak zwykle chodzi o ten "złoty środek" :wink: . Przyjemnie się czyta, więc będę odwiedzał.

Powodzenia.

ODPOWIEDZ