Certyfikat CISSP

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Certyfikat CISSP

#1

#1 Post autor: gryglas »

Cześć,

Chciał bym zacząć przygotowywać się do CISSP , możecie polecić jakąś lekturę bądź kroki w których przyswajać wiedzę ?

Zastanawia mnie jeszcze jak oni sprawdzają:

Kod: Zaznacz cały

if you plan to build a career in information security  one of todays most visible professions  and if you have at least five full years of experience in information security, then the CISSP credential should be your next career goal.

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Certyfikat CISSP

#2

#2 Post autor: dorvin »

gryglas pisze:Cześć,

Chciał bym zacząć przygotowywać się do CISSP , możecie polecić jakąś lekturę bądź kroki w których przyswajać wiedzę ?
Proponuję oprzeć się głównie na oficjalnej książce (ISC)2 w najbardziej aktualnej wersji.
Zastanawia mnie jeszcze jak oni sprawdzają:

Kod: Zaznacz cały

if you plan to build a career in information security  one of todays most visible professions  and if you have at least five full years of experience in information security, then the CISSP credential should be your next career goal.
Sam im podajesz, gdzie pracowałeś, na jakim stanowisku i kto to ewentualnie może potwierdzić.

hanys
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2008, 18:16
Lokalizacja: Poznań

#3

#3 Post autor: hanys »

Najlepsze źródło informacji o egzaminie CISSP: forum.

Ja przygotowywałem się z:
Official (ISC)2 Guide to the CISSP CBK
CISSP All-In-One Exam Guide Shon Harris
i przed samym egzaminem szkolenie.

Awatar użytkownika
aid
wannabe
wannabe
Posty: 117
Rejestracja: 23 lip 2007, 11:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Certyfikat CISSP

#4

#4 Post autor: aid »

dorvin pisze:
gryglas pisze: Zastanawia mnie jeszcze jak oni sprawdzają:

Kod: Zaznacz cały

if you plan to build a career in information security  one of todays most visible professions  and if you have at least five full years of experience in information security, then the CISSP credential should be your next career goal.
Sam im podajesz, gdzie pracowałeś, na jakim stanowisku i kto to ewentualnie może potwierdzić.
Dodatkowo ktoś posiadający cert (ISC)2 musi potwierdzić twoje résumé. Jeśli nie masz takiej osoby możesz poprosić o jej wyznaczenie. Nawet jeśli znajomy CISSP potwierdzi Twoje doświadczenie, (ISC)2 ma prawo do zweryfikowania Twojej aplikacji. Zobacz endorsement form - będziesz miał pojęcie jak to wygląda.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Certyfikat CISSP

#5

#5 Post autor: gryglas »

Dziękuje wszystkim za przydatne informacje :)

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#6

#6 Post autor: huar »

Żeby nie tworzyć nowego tematu napisze tutaj.

Ktoś zdawał ostatnio cisspa? Ja zapisalem sie dzisiaj na grudzień.
Jakieś rady? Pożyteczne informacje?
Można mieć słownik na wszelki wypadek ze soba?

Ucze sie z oficialnej ksiazki isc2 do cisspa. Ma ktoś materiały z szkolenia pożyczyć?

Awatar użytkownika
PioterPL
wannabe
wannabe
Posty: 157
Rejestracja: 16 cze 2007, 20:02
Kontakt:

#7

#7 Post autor: PioterPL »

Cześć,

Ja zdawałem. Dla mnie ten egzamin był prosty, zrobiłem go w mniej więcej w 60% czasu.

To jest bardzo fajna baza pytań. Żadne się nie powtórzyło, ale daje świetny obraz czego można się spodziewać:
http://www.aiotestking.com/isc2/categor ... fessional/

Mi w zupełności wystarczyło AIO

Pozdr.,
Piotrek
www.globesolutions.pl - multisejfy, rozmieniarki dla myjni, dyspensery - automatyka dla bankowośći

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#8

#8 Post autor: huar »

Ile miałeś pytan na egzaminie? Same abcd czy DD tez?
Długo się przygotowywałeś? Z ksiazki jakiej official guide, czy all in one?

Awatar użytkownika
PioterPL
wannabe
wannabe
Posty: 157
Rejestracja: 16 cze 2007, 20:02
Kontakt:

#9

#9 Post autor: PioterPL »

Cześć,

No pytań było standardowo 250:) ABCD, też standardowo, polecam poczytać na stronie ISC2 na temat egzaminu.

Przygotowywałem się dość długo, ale w pracy więc był to stosunek przerywany. Korzystałem z All in One i z tego linka co ci podesłałem. Ogólnie było może 3-4 pytania na zasadzie WTF, że NIC nie kojarzyłem i z 5-6 mocno związanych z audytem, więc jak dla mnie trudnych i odpowiadałem na czuja. Reszta dla mnie była prosta. Oczywiście to bardzo indywidualna kwestia, bo każdy jest mocny z czego innego, ale pytania ogólnie nie wchodzą jakoś specjalnie głęboko w temat.

Pozdrawiam,
Piotrek
www.globesolutions.pl - multisejfy, rozmieniarki dla myjni, dyspensery - automatyka dla bankowośći

Awatar użytkownika
barts
wannabe
wannabe
Posty: 186
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:30

#10

#10 Post autor: barts »

Cześć,
Odświeże temat - czy ktoś był ostatnio na dobrym szkoleniu przygotowującym do CISSP w Warszawie i mógłby podzielić się opinią? Szukam miejsca w którym mógłbym odbyć szkolenie.

Matt
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2010, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Re:

#11

#11 Post autor: Matt »

barts pisze:Cześć,
Odświeże temat - czy ktoś był ostatnio na dobrym szkoleniu przygotowującym do CISSP w Warszawie i mógłby podzielić się opinią? Szukam miejsca w którym mógłbym odbyć szkolenie.
Przyłączam się do pytania o szkoleniu przygotowującym do CISSP w Warszawie.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Certyfikat CISSP

#12

#12 Post autor: gryglas »

Cześć,

Chciałem wrócić do tematu, szukam dobrego szkolenia z CISSP w Warszawie, widzę, że Altkom organizuje takie szkolenie na 13.03.2017
Czy ktoś może był w Altokomie na tym szkoleniu (znam Altkom z innych szkoleń, wszystko zależało od trenera) lub może polecić coś podobnego ?

Rozumiem, ze jeżeli chodzi o materiały to:
Official (ISC)2 Guide to the CISSP CBK
CISSP All-In-One Exam Guide Shon Harris
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

Awatar użytkownika
barts
wannabe
wannabe
Posty: 186
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:30

Re: Certyfikat CISSP

#13

#13 Post autor: barts »

Ja byłem na szkoleniu organizowanym przez SQUAM.
Instruktorzy z dużą wiedzą i doświadczeniem, praktycy, pracujący w temacie :) Jedyne czego mi brakowało to więcej przykładów z życia, ale niestety tematyka taka, że nie zawsze można o niej opowiadać na zewnątrz ;)
Oczywiście 5-dniowe szkolenie nie wystarczy żeby zdać egzamin, można je potraktować jako wprowadzenie ;)

netkrakowiak
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2018, 21:59

Re: Certyfikat CISSP

#14

#14 Post autor: netkrakowiak »

Ma ktoś jakieś opinie o szkoleniu prowadzonym przez Clico? Czy wykładowcy praktykują i prowadzą zajęcia w ciekawy angażujący sposób? Mam namyśli omawianie realnych przypadków itp

ODPOWIEDZ