Przygotowanie do CCNA i praca w UK

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Przygotowanie do CCNA i praca w UK

#1

#1 Post autor: minimalist300 »

Witajcie,
jestem nowy na forum. Mam pytanie głównie do osób mieszkających i pracujących w UK. Aktualnie mieszkam w Anglii,(w polsce ukończyłem studia inżynierskie na kierunku informatyka) gdzie od września rozpoczynam naukę angielskiego na poziomie Level 1 (Intermediate - college 15 godzin w tygodniu). W ciągu najbliższych dni chcę sobie zamówić książki wydawnictwa mikom dotyczące CCNA i powoli zacząć czytać na ten temat ponieważ, za rok chcę rozpocząć przygotowanie do certyfikatu. Chciałbym zapytać w jaki sposób najlepiej rozpocząć karierę Network Enginner'a w UK, jaki poziom języka wymagany jest od pracownika , oraz jakie kursy dodatkowo warto zrobić aby ułatwić sobie znalezienie pracy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

elektromonter
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2011, 23:32

#2

#2 Post autor: elektromonter »

książki wydawnictwa mikom - odradzam - błędy w tłumaczeniu; a szczególnie w Twoim przypadku, jeżeli chcesz posługiwać się fachowym słownictwem anglojęzycznym

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#3

#3 Post autor: minimalist300 »

Ok, czy w takim razie są dostępne jakieś dobre materiały w języku polskim? Chodzi mi o to, że jak zapiszę się na kurs, a nie będę znał jakiegoś zagadnienia to żeby je kojarzyć z książki.

tomekmorales
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2010, 23:38
Lokalizacja: Grudziądz/Bydgoszcz

#4

#4 Post autor: tomekmorales »

Nie polecam żadnych polskojęzycznych podręczników, pod CCNA wystarczy Official Certification Guide od Cisco. Egzamin i tak jest po angielsku więc lepiej poczytać literaturę anglojęzyczną i ominiesz głupich tłumaczeń typu "międzymordzie", czy router na patyku a przy okazji załapiesz trochę języka sieciowego

Makz
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:25

#5

#5 Post autor: Makz »

Mam te ksiazki od mikom i oddam za darmo. Jesli jestes gotowy tracic swoj czas czytajac je, jak ja stracilem wiele godzin.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#6

#6 Post autor: minimalist300 »

Dzięki za informacje. Zamówiłem na początek Network Fundamentals: CCNA Exploration Companion Guide ze strony cisco. Przejrzałem przykładowy rodział na amazonie i jest on dla mnie zrozumiały. Także czekam na wysyłkę i zaczynam przygotowania:)

badSector
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 23 kwie 2011, 05:08

Re: Przygotowanie do CCNA i praca w UK

#7

#7 Post autor: badSector »

minimalist300 pisze: Chciałbym zapytać w jaki sposób najlepiej rozpocząć karierę Network Enginner'a w UK, jaki poziom języka wymagany jest od pracownika ....
Ok, powiem tak ze Level 1 to za malo. Musisz miec przynajmniej Level2 ukonczony. Jako sieciowiec pracujac np. dla ISP wiele czasu zajmowac ci bedzie rozmowa przez tel. w celu rozwiazania problemu po ich stronie. Poza tym popatrz na ogloszenia - 99% wymagany super angielski w mowie i pismie. Oczywiscie nie zniechecaj sie ale daj sobie troche czasu na obczaskanie angielskiego.
minimalist300 pisze: ... oraz jakie kursy dodatkowo warto zrobić aby ułatwić sobie znalezienie pracy.
Tutaj oddeleguje cie do rynku pracy. Popatrz na ogloszenia. Ogolnie CCNP, CCVP, CCDP, Avaya, Linux/Windows, Security a teraz wybierz sobie przynajmniej 2 i do roboty :) CCNA tez pozwala ci na znalezienie pracy jako sieciowiec ale majac profesionala masz wieksze szanse. Wez rowniez pod uwage ze polski papier jest w UK tlumaczony stopien nizej czyli polski majster to licenciat.

TomekPopek21
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2012, 12:54

#8

#8 Post autor: TomekPopek21 »

Jaz zdawałem dwa lata temu i wszystkie materiały miałem po Polsku egzamin również zdawałem Po polsku. Zdarzały się oczywiście krzaczki ale bez przesady. CO ciekawsze jeżeli zdajesz w języku Polskim to na egzaminie końcowym dostajesz bonus w postaci dodatkowego czasu.

Awatar użytkownika
flex
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2010, 16:10

#9

#9 Post autor: flex »

Kolego mylisz sobie egzaminy finałowe po każdym z semestrów akademii z egzaminem certyfikacyjnym. Nie ma egzaminu certyfikacyjnego po polsku, a czas dodatkowy należy się tylko osobom, które nie są native speakerami języka, w którym jest on przeprowadzany.

Są jedynie przetłumaczone materiały akademii CCNA (curriculum) oraz egzaminy finałowe ale tylko dla pierwszych dwóch semestrów. Oczywiście są dostępne książki po polsku ze wszystkich semestrów, ale średniej jakości.

network_error
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2013, 23:01

#10

#10 Post autor: network_error »

Sorki, że odgrzebuje, ale chciałbym doprecyzować:
Wez rowniez pod uwage ze polski papier jest w UK tlumaczony stopien nizej czyli polski majster to licenciat.
W nie których przypadkach może mieć to jakieś znaczenie, ale tylko jeśli ktoś nie ma np. "mgr inż" z tego co widzę kolega jednak ukończył studia inżynierskie więc tytuły są sobie równe, mało tego mając PL licencjat nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić mgr w UK czy doktorat mając PL mgr. Co nie zmienia faktu, że trochę to "krzywdzące" dla naszych. Jednak nie czarujmy się, sam dyplom jaki by on nie był, to może 1/3 drogi do wymarzonej pracy i nie zmienia to faktu, że trzeba dobrze obłożyć się certyfikatami (najlepiej pokrytymi jakąś praktyką). Dobrze kolega napisał, najlepiej wejść na jakieś Brytyjskie "pracuj.ceo.jukej" i wpisać symbol/nazwę upragnionego certyfikatu i wtedy się dowiemy jakie jest ssanie na dany towar. A jak ktoś potrzebuje dodatkowej motywacji to niech czyta uważnie rubrykę "salary"... :D

Swoją drogą to ciekawe jak szuka się pracy w UK a jak w PL, w UK 95% szukających (tubylców) patrzy najpierw właśnie na rubrykę salary, później co to za firma/stanowisko, a później ew. gdzie się ona znajduje, jakie miasto. A w PL mam wrażenie, że jest zgoła odwrotnie, zwłaszcza, że rubryka wynagrodzenie jest najpilniej strzeżoną "tajemnicą" firmy, tiaa...

Ależ się rozpisałem ;D

Pozdrawiam
ne

ODPOWIEDZ