Cisco forum 2013

Wiadomość
Autor
pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

Cisco forum 2013

#1

#1 Post autor: pakarod »

sie zaczelo
http://ciscoforum.pl/

chociaz abstrahujac od mojej sympatii do Lukasza to startowanie z informacja o evencie tylko z filmikiem i data to troche niepowazne :? Przy takim budzecie i skali wypadaloby cos wiecej przedstawic ;) Jak widac zmiana lokum sie nie udala to mam nadzieje, ze organizatorzy w inny sposob zaskocza swoich gosci, ktorzy juz sa po pare razy ;)

Pawel

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco forum 2013

#2

#2 Post autor: lbromirs »

pakarod pisze:sie zaczelo
http://ciscoforum.pl/

chociaz abstrahujac od mojej sympatii do Lukasza to startowanie z informacja o evencie tylko z filmikiem i data to troche niepowazne :? Przy takim budzecie i skali wypadaloby cos wiecej przedstawic ;) Jak widac zmiana lokum sie nie udala to mam nadzieje, ze organizatorzy w inny sposob zaskocza swoich gosci, ktorzy juz sa po pare razy ;)

Pawel
Co roku dostajemy prośby, żeby wcześniej uruchomić rejestrację, bo są osoby, które chcą się jeszcze rejestrować w tym roku kalendarzowym (budżety/etc). W zeszłym roku uruchomiliśmy rejestrację 'ręcznie' ze stroną pokazującą tylko logo i zegar i to też zostało uznane za niepoważne.

Hmmm.

Agendę staramy się uczynić jak najatrakcyjniejszą, więc pracujemy do ostatniej chwili przed Świętami, żeby pokazać Wam fajne rzeczy. Myślę, że jeśli ktoś był już raz, to zna zarówno merytoryczną jak i pozamerytoryczną wartość konferencji i wie czego może się spodziewać.

Nie chce powtarzać błędów sprzed lat, gdy strona, rejestracja/etc ruszała w lutym. Zwróćcie zresztą uwagę, że jest teraz jeszcze trochę taniej niż tradycyjnie - to jedna z nowości. Mam nadzieję, że na plus.

Będzie tak samo, tylko lepiej :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco forum 2013

#3

#3 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze: jest teraz jeszcze trochę taniej niż tradycyjnie - to jedna z nowości.
Acz nadal o wiele za wiele dla partnerów obsługujących sektor SMB :(

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cisco forum 2013

#4

#4 Post autor: krisiasty »

Kyniu pisze:Acz nadal o wiele za wiele dla partnerów obsługujących sektor SMB :(
Ale nie oszukujmy się, ogromna większość produktów i technologii pokazywanych na tej konferencji po prostu NIE DOTYCZY sektora SMB.

Jeśli ktoś siedzi tylko w rynku SMB, to po co mu wiedza o produktach dla Service Providerów, Centrów Danych czy zaawansowanych systemach bezpieczeństwa w enterprise?

Z kolei ci którzy oprócz sektora SMB obsługują również inne segmenty rynku powinni jednak być w stanie znaleźć trochę kasy na tego typu event, gdyż tak naprawdę często daje on dużo więcej niż jakiekolwiek "standardowe" szkolenie, szczególnie dla partnerów.

Ja traktuję to jako "obowiązkowe" cykliczne szkolenie dla inżynierów odpowiedzialnych za produkty i technologie Cisco i staram się aby moi przełożeni traktowali to w ten sam sposób, podobnie jak obowiązkowe egzaminy certyfikacyjne dla partnerów.
Jeśli jakiś partner chce być kimś więcej niż tylko "sprzedawcą pudełek" to nie widzę lepszej drogi niż poprzez udział w tego typu konferencjach.

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#5

#5 Post autor: ormek »

A miało być w tym roku w innym miejscu i widzę, że chyba nie do końca sie udało?
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco forum 2013

#6

#6 Post autor: Kyniu »

krisiasty pisze:Ale nie oszukujmy się, ogromna większość produktów i technologii pokazywanych na tej konferencji po prostu NIE DOTYCZY sektora SMB.
Z tym jest bardzo różnie i bardzo różne projekty trafiają do różnych klientów a sztywny podział np. według ilości pracowników często zawodzi. Znam firmę handlową która w 30 osób robi większy obrót niż 300 osobowa firma produkcyjna. Czy można o tej małej firmie po liczbie pracowników powiedzieć że jest SMB? To jak plasować wtedy tę firmę produkcyjną? Często też mniejsi klienci szybciej adaptują nowe technologie od korporacji.
krisiasty pisze:Jeśli ktoś siedzi tylko w rynku SMB, to po co mu wiedza o produktach dla Service Providerów, Centrów Danych czy zaawansowanych systemach bezpieczeństwa w enterprise?
Bo ta wiedza się przydaje. Czasem wprost tylko w mniejszej skali, a czasem by wiedzieć jak rozmawiać z tym Service Providerem czy podmiotem udostępniającym miejsce w Data Center i czego można od nich wymagać.
krisiasty pisze:Z kolei ci którzy oprócz sektora SMB obsługują również inne segmenty rynku powinni jednak być w stanie znaleźć trochę kasy na tego typu event, gdyż tak naprawdę często daje on dużo więcej niż jakiekolwiek "standardowe" szkolenie, szczególnie dla partnerów.
Oczywiście masz rację tylko mieszkamy w kraju w którym cena czyni cuda a brokerzy sprzedają sprzęt taniej o 30-50% niż cena zakupu w dystrybucji. Zresztą na temat polityki cenowej, nielojalności klientów czy burdelu na rynku można by długo opowiadać.
krisiasty pisze:Jeśli jakiś partner chce być kimś więcej niż tylko "sprzedawcą pudełek" to nie widzę lepszej drogi niż poprzez udział w tego typu konferencjach.
Chcieć czy mieć ambicje to jedno, móc to drugie. A realia są takie że już poprawiałem po takich "certyfikowanych" partnerach a raczej po certyfikowanych inżynierach takiego partnera co antenki na 2.4 wkręcili w gniazda 5 GHz w apkach 1240AG (bo do góry lepiej wyglądały).

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cisco forum 2013

#7

#7 Post autor: krisiasty »

Kyniu pisze:Z tym jest bardzo różnie i bardzo różne projekty trafiają do różnych klientów a sztywny podział np. według ilości pracowników często zawodzi. Znam firmę handlową która w 30 osób robi większy obrót niż 300 osobowa firma produkcyjna. Czy można o tej małej firmie po liczbie pracowników powiedzieć że jest SMB?
Kyniu, ja bym raczej nie klasyfikował klientów ze względu na ilość pracowników, tylko raczej ze względu na klasę produktów których dany klient potrzebuje. Bo skoro ktoś do 300-osobowej fabryki potrzebuje jednego czy dwóch przełączników klasy 'linksys', to dla mnie jest to klient SMB.
Kyniu pisze:Bo ta wiedza się przydaje. Czasem wprost tylko w mniejszej skali, a czasem by wiedzieć jak rozmawiać z tym Service Providerem czy podmiotem udostępniającym miejsce w Data Center i czego można od nich wymagać.
Aaa... i tu się z tobą całkowicie zgadzam. Wiedza się przydaje. Ale... wiedza też kosztuje. W tym przypadku kosztuje tyle ile udział w konferencji.
Kyniu pisze:Oczywiście masz rację tylko mieszkamy w kraju w którym cena czyni cuda a brokerzy sprzedają sprzęt taniej o 30-50% niż cena zakupu w dystrybucji. Zresztą na temat polityki cenowej, nielojalności klientów czy burdelu na rynku można by długo opowiadać.
wiem, wiem... znam to aż nazbyt dobrze. sam bym chętnie do swojego centrum danych wstawił parę nexusów 7k i ucs-a, ale na razie pozostaje to jedynie w strefie marzeń. co nie przeszkadza mi jednak szkolić się z tych produktów i związanych z nimi technologii.
Kyniu pisze:Chcieć czy mieć ambicje to jedno, móc to drugie. A realia są takie że już poprawiałem po takich "certyfikowanych" partnerach a raczej po certyfikowanych inżynierach takiego partnera co antenki na 2.4 wkręcili w gniazda 5 GHz w apkach 1240AG (bo do góry lepiej wyglądały).
Cóż, to już problem klienta że zlecił tą robotę niesolidnemu partnerowi.
Nie widzę jednak związku z tym o czym pisałem. Jeśli firmie zależy na zwiększeniu potencjału swoich inżynierów i przez to zadowolenia swoich klientów, to udział w tej konferencji jest jedną z lepszych inwestycji.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco forum 2013

#8

#8 Post autor: Kyniu »

krisiasty pisze: Jeśli firmie zależy na zwiększeniu potencjału swoich inżynierów i przez to zadowolenia swoich klientów, to udział w tej konferencji jest jedną z lepszych inwestycji.
Nie kwestionuję wartości konferencji ani znaczenia przekazywanej tam wiedzy - wręcz przeciwnie i dlatego zależy mi na tym by jej koszt pozwalał na udział możliwie szerokiemu gronu zainteresowanych. Natomiast z żalem dochodzę do wniosku że u nas nauka jest swojego rodzaju hobby - inżynierowie uczą się dla satysfakcji (co oczywiście jest ważne) i niestety tylko dla niej, bo finalnie w przetargu i tak wygra ten co da niższą cenę. A niższą cenę da ten co nie zatrudnia inżynierów. No a potem widać jak się marnuje publiczne pieniądze i sprzęt zalega w magazynach bo nie miał go kto wdrożyć, bo w przetargu była tylko dostawa. Ale odbiegamy od tematu wątku i zaraz dostaniemy burę.

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

Re: Cisco forum 2013

#9

#9 Post autor: adt »

Kyniu pisze:
krisiasty pisze: Jeśli firmie zależy na zwiększeniu potencjału swoich inżynierów i przez to zadowolenia swoich klientów, to udział w tej konferencji jest jedną z lepszych inwestycji.
Nie kwestionuję wartości konferencji ani znaczenia przekazywanej tam wiedzy - wręcz przeciwnie i dlatego zależy mi na tym by jej koszt pozwalał na udział możliwie szerokiemu gronu zainteresowanych. Natomiast z żalem dochodzę do wniosku że u nas nauka jest swojego rodzaju hobby - inżynierowie uczą się dla satysfakcji (co oczywiście jest ważne) i niestety tylko dla niej, bo finalnie w przetargu i tak wygra ten co da niższą cenę. A niższą cenę da ten co nie zatrudnia inżynierów. No a potem widać jak się marnuje publiczne pieniądze i sprzęt zalega w magazynach bo nie miał go kto wdrożyć, bo w przetargu była tylko dostawa. Ale odbiegamy od tematu wątku i zaraz dostaniemy burę.
Inzynierowie ucza sie tak, jak na calym swiecie, dla podniesienia kwalifikacji. Z punktu widzenia firmy to nie wiadomo kiedy ta wiedza bedzie potrzebna (zlozonosc klientow) oraz jest to dobry element pr'owy- nasi inzynierowie sa na czasie. Nie widze roznicy pomiedzy naszym krajem, a innymi (no moze tylko w tym, ze u nas nie przyklada sie duzej wagi do kreowania swiadomej sciezki zawodowej).

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#10

#10 Post autor: adt »

ormek pisze:A miało być w tym roku w innym miejscu i widzę, że chyba nie do końca sie udało?
To nie jest kwestia czy sie udalo czy nie. Po prostu po analizie wymogow (ilosc osob, miejsce, dojazd etc) okazalo sie, ze inne miejsca sa lekko mowiac 'porownywalne', a my liczymy, ze przy odpowiednim zaangazowaniu bedzie tylko lepiej.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#11

#11 Post autor: lbromirs »

ormek pisze:A miało być w tym roku w innym miejscu i widzę, że chyba nie do końca sie udało?
Chcieliśmy zmienić miejsce z wielu różnych powodów, ale po pierwsze okazało się, że "chciane" miejsce nie spełniło jednak naszych wymagań a po drugie, obecny zespół hotelowy podszedł zupełnie inaczej do współpracy z nami a i sam hotel ma być odświeżony w paru różnych aspektach.

Myślę, że będziecie zadowoleni :)

pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

#12

#12 Post autor: pakarod »

Lukaszu a zdradzilbys o jakich tematach myslicie?

ja wnioskowalbym napewno o cos podobnego co bylo w zeszlym roku w stylu case study Twojego i (chyba) Piotra. Tylko fajnie jakby nie dotyczylo to sprzetu jeszcze slabo znanego w naszym kraju,

cos o Voice Over IP ale niekoniecznie w wydaniu operatorskim i niekoniecznie handlowa wersja.

Q&A to tradycja i zapewne nie trzeba nikogo przekonywac ;)

Dodatkowo pytanie - bylaby mozliwosc abyscie sprowadzili troche z "centrali" gadgetow ciscowych i uruchomili z tego jakis 'sklepik' oraz fundowali jako nagrody?

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#13

#13 Post autor: krisiasty »

To jak już tu sobie koncert życzeń urządzamy, to ja "zamawiam" CSR-1000V - chciałbym wiedzieć o nim dosłownie wszystko + oczywiście live demo, dostępne obecnie i w kolejnych wersjach funkcjonalności, case study, zalecane i niezalecane modele wdrażania, licencjonowanie, roadmapa, itd. :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#14

#14 Post autor: lbromirs »

Za chwilę (w ciągu najbliższych dni) agenda zacznie być widoczna na stronie - poprosimy oczywiście o feedback, CSR 1000v zapewne pojawi się na jednej z sesji... nie pokaże palcem której :P

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#15

#15 Post autor: lbromirs »

pakarod pisze:Dodatkowo pytanie - bylaby mozliwosc abyscie sprowadzili troche z "centrali" gadgetow ciscowych i uruchomili z tego jakis 'sklepik' oraz fundowali jako nagrody?
A konkretnie o jakich mówisz?

ODPOWIEDZ