egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#631

#631 Post autor: Zomal »

Patton pisze: No nic spokojnie czekam aż mi się pojawi informacja w profilu na stronie CISCO. I trzeba zacząć pomału myśleć który kolejny.
Hmm... ja jestem na finiszu CCNP, ale jakbym miał się decydować ponownie zdecydowałbym się najpierw na CCNA Security albo Voice, lepiej mieć podstawy z szerzej pojętych sieci i poszukać pracy niż od razu lecieć na CCNP aby potem być dobrym ale tylko w czymś konkretnym.
Oczywiście istotna jest specjalizacja, ale co nie neguje, że nawet jakbyś się chciał specjalizować tylko i wyłącznie w R&S to warto również znać podstawy bezpieczeństwa, czy Voice, sporo jest ofert pracy, w których oczekuje się od kandydata aby był kombajnem :P
Książkę Official Cert Guide do Voice na BookDeposity kupiłem z przesyłką za 100zł, do Security wyszło z 115?
Do tego poszukasz manual labów, obejrzeć CBT Nugget albo INE i jesteś w stanie ogarnąć materiał bardzo szybko :) Z ROUTE tylko bardzo pobieżnie jest omówiona kwestia VPNów, a na CCNA Sec jest site-to-site VPN oraz SSL VPN, więc chyba warto nawet dla siebie się pouczyć. Jak chcesz zaszaleć to nawet gdzieś kurs z kryptografii na MIT widziałem za darmo ;)
Zresztą najlepiej sam pogrzeb w sieci, zorientuj sie czego oczekują pracodawcy, w 100% nie spełnisz wymagań, wystarczy, że spełnisz w 70% :P A jak będziesz miał szczęście to i pracodawca będzie Ci opłacał egzaminy :)

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#632

#632 Post autor: domi »

Zomal pisze: Hmm... ja jestem na finiszu CCNP, ale jakbym miał się decydować ponownie zdecydowałbym się najpierw na CCNA Security albo Voice, lepiej mieć podstawy z szerzej pojętych sieci i poszukać pracy niż od razu lecieć na CCNP aby potem być dobrym ale tylko w czymś konkretnym.
Pozwole sie nie zgodzic, jak to mowia: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :)

Ale to moje subiektywne podejscie. O ile specjalizacja na 2 max 3 technologiach na poziomie A, o tyle robienie wszystkiego co mozliwe a nie piecie sie w gore jest bezsensu i nic dobrego nie przyniesie.

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#633

#633 Post autor: Patton »

Pracuje już od 6 miesięcy w dziale wdrożeń także na razie pracy nie szukam, chcę po prostu rozszerzać swoje kompetencje. Domyślnie w pracy mam się specjalizować w dwóch ścieżkach (przy czym R&S uznawany jest za podstawę nie specjalizację) pierwszą jest Voice druga ma wyjść z czasem jak trochę dłużej popracuję. Myślę czy by nie zrobić CCDA bo potem dość fajnie można zrobić CCNP R&S oraz CCDP zdając 4 egzaminy.

Co do kryptografii to widziałem tylko online-owe kursy z Uniwersytetu Stanforda z MIT nie widziałem.

Co do materiałów to jak się na coś zdecyduję to na pewno pokopię na tym forum i w googlach co ludzie polecają do nauki. Sam do CCNA robiłem akademie CISCO na uczelni a później przygotowywałem się w oparciu o Curriculum oraz filmiki z CBT Nuggets.

Co do opłacania egzaminów przez pracodawcę to jest chyba na to szansa o ile będzie to można wrzucić w koszta jakiegoś projektu, który będziemy realizować. Niestety póki co głównie dłubię w złomie Huaweia oraz Telefonach IP AVAYA.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

#634

#634 Post autor: psles »

Tak się dowiedziałem - przy czym zakres graniczny jest większy i zależny od konkretnego zestawu testowego.
Ja się nie zastanawiam co, tylko jak szybko. Wiedzę już mam, bo się uczyłem do CCNP, a do tego wykorzystywałem sporą część w praktyce. Teraz trzeba zrobić "thorough review" i podejść do egzaminów po kolei.
.ılı..ılı.

Lys
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2013, 19:30

#635

#635 Post autor: Lys »

Witam :) Tydzień temu zdałem egzamin CCNA, przyszedł mi już mail potwierdzający wynik. I mam takie pytanie, czy Cisco wysyła pocztą certyfikaty czy trzeba sobie pdf'a generować? I czy zdawał ktoś w Syntea w Warszawie i po jakim czasie dostaliście fakturę?

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#636

#636 Post autor: d3s »

Lys pisze:Witam :) Tydzień temu zdałem egzamin CCNA, przyszedł mi już mail potwierdzający wynik. I mam takie pytanie, czy Cisco wysyła pocztą certyfikaty czy trzeba sobie pdf'a generować? I czy zdawał ktoś w Syntea w Warszawie i po jakim czasie dostaliście fakturę?
Cisco wysyła certyfikaty, ja na swój CCNA czekałem osobiście z ok. 3 tygodnie :). Ale pdfa również masz możliwość ściągnąć całkowicie za darmo.

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#637

#637 Post autor: elvismichal »

d3s pisze:
Lys pisze:Witam :) Tydzień temu zdałem egzamin CCNA, przyszedł mi już mail potwierdzający wynik. I mam takie pytanie, czy Cisco wysyła pocztą certyfikaty czy trzeba sobie pdf'a generować? I czy zdawał ktoś w Syntea w Warszawie i po jakim czasie dostaliście fakturę?
Cisco wysyła certyfikaty, ja na swój CCNA czekałem osobiście z ok. 3 tygodnie :). Ale pdfa również masz możliwość ściągnąć całkowicie za darmo.
A skąd go ściągnąć ;)?

Lys
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2013, 19:30

#638

#638 Post autor: Lys »

elvismichal pisze: A skąd go ściągnąć ;)?
Wydaje mi się, że stąd - https://i7lp.integral7.com/cisco ;)

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#639

#639 Post autor: d3s »

Lys pisze:
elvismichal pisze: A skąd go ściągnąć ;)?
Wydaje mi się, że stąd - https://i7lp.integral7.com/cisco ;)
Dokładnie tak :)

piwko
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 04 lip 2013, 20:24

#640

#640 Post autor: piwko »

ebers_moll pisze:
Ok, dzięki za info.

Nie taki diabeł straszny. Będzie się trzeba dłużej przygotować, ale na pewno mi to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - pomoże.
Nie jest straszny. Zdałem nowe ICND1 (w sierpniu) i ICND2 (w październiku). Nie mam porównania do starych egzaminów ale nowe da się zaliczyć. Nie chodziłem na żadne kursy. Najpierw obejrzałem CBT Nuggets, potem uczyłem się z Official Cert Guide.

ktostam84
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2013, 12:27

#641

#641 Post autor: ktostam84 »

Witam,

Szybkie pytanie.
Dotyczy ono możliwości przeniesienia egzaminu na czas po ważności vouchera.
Czyli chodzi o scenariusz taki, że:
1.Voucher jest ważny to 9 grudnia.
2.Zapisuję się na egzamin przed 9 grudnia, ale przesuwam go na później najlepiej z możliwością zachowania vouchera :)

Jak wygląda możliwość realizacji takiego scenariusza?
Ktoś coś podobnego przechodził/robił?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam!

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#642

#642 Post autor: domi »

Mogę się mylić, ale voucher jest na zapisanie się na egzamin.
Rezerwując egzamin nie płacisz całości jeśli masz ważny w tym momencie voucher, a na kiedy zarezerwujesz exam to już kwestia inna.

pi razy drzwi
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:48

#643

#643 Post autor: pi razy drzwi »

Cześć,

Udało mi się uzyskać voucher z Akademii na 58% upustu.
Teraz przyszedl czas na jego wykorzystanie.

Obrazek


Jednak kiedy dochodzi do wpisania kodu na person vue. Wywala mi blad w tym miejscu

Obrazek


Jak to załatwić ?

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#644

#644 Post autor: Zomal »

pi razy drzwi pisze: Jak to załatwić ?
Mi wywalało błąd jak kod wpisałem w to pierwsze okienko, spróbuj w drugie... Promotion
No chyba, ze to robiłeś. Jaki błąd się pojawia?

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#645

#645 Post autor: teknine »

wyślij mi kod to sprawdze u siebie czy przechodzi

ODPOWIEDZ