Cisco Forum 2013

Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#76

#76 Post autor: Kyniu »

teknine pisze:Kyniu kiedy ostatnio jechałeś PKP? Może nie jest najlepiej, ale to ciągle dobra alternatywa dla jazdy samochodem/autobusem.
Jakby to ująć - ja się już na stare lata wygodny i wymagający zrobiłem. I wybieram samochód. Mogę stanąć gdy chcę. Mogę stanąć gdzie chcę. Owszem doceniam pociągi i wygodę jaką dają ale wtedy gdy jest to np. TGV. A jak się liczy czas to zostaje samolot.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#77

#77 Post autor: peper »

Kyniu pisze:
teknine pisze:Kyniu kiedy ostatnio jechałeś PKP? Może nie jest najlepiej, ale to ciągle dobra alternatywa dla jazdy samochodem/autobusem.
Jakby to ująć - ja się już na stare lata wygodny i wymagający zrobiłem. I wybieram samochód. Mogę stanąć gdy chcę. Mogę stanąć gdzie chcę. Owszem doceniam pociągi i wygodę jaką dają ale wtedy gdy jest to np. TGV. A jak się liczy czas to zostaje samolot.
Czyli zdecydowanie trzeba przenieść konferencję do Poznania, bo do Zakopanego nic nie lata xD
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#78

#78 Post autor: Kyniu »

Dałbym radę gdyby zaszła taka potrzeba. Na paralotni pewnie bym się nie doczołgał i za dużo zależy od pogody ale jakiś kolega z aeroklubu pewnie by mnie podrzucił Pipistrel'em albo Skyleader'em jakbym o to poprosił. Ale odbiegamy od głównego wątku i zaraz dostaniemy zjebkę. A na CF (tak samo jak na CE, czy CSA teraz zwane bodajże Cisco Partner Excelence) nie pojadę jak nie dostanę zaproszenia z powodów które już kiedyś wyartykułowałem i powtarzał się, tym bardziej publicznie, nie będę.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#79

#79 Post autor: lbromirs »

Drodzy Forumowicze,

Konferencja jest zlokalizowana na południu w miejscu możliwie niedostępnym nie bez powodów :)

*Raczej* nie przeniesiemy jej w najbliższym czasie w inne miejsce Polski, co nie znaczy (ciągle), że jesteśmy aż tak przywiązani do jednego konkretnego hotelu.

Zgadzam się (sam mam ten problem), że piątek z nocowaniem do soboty może być pewnego rodzaju problemem, ale z drugiej strony - jeśli zbierze się grupka ok. 100 osób, które chciałyby zostać w piątek po południu, będziemy chcieli pociągnąć konferencję dalej.

Skupmy się na merytoryce i zawartości tej drugiej połowy dnia a nie nad lokalizacją. Chyba, że wszystko Wam jedno :D

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#80

#80 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze: Chyba, że wszystko Wam jedno :D
Łukaszu nie chcę Ci robić przykrości ale jak sądzisz ile osób przyjeżdża na CF do Zakopanego dla jak to ująłeś "merytoryki"? A ile dla gadżetu, dnia wolnego w pracy, imprezy wieczornej, wyżerki i magii (dyskusyjnej) Zakopanego, tudzież innych niemerytorycznych powodów?

Albo spytam inaczej - robiliście kiedyś ankietę jaki jest stosunek inżynierów (z wyłączeniem pracowników Cisco i partnerów Cisco którzy mają swoje wystąpienia) do uczestników, posłużę się terminologią z bajki dla dzieci, mugoli (to znaczy tych co nie kumają zaklęć wpisywanych w oknie terminala w konsoli)?

A może mały test? Ogłoście, że rezygnujecie z imprezy wieczornej, gadżetu i wybierzcie najbardziej nudne, pospolite miejsce jakie się da. Nie zapomnijcie dodać, że alkoholu nie będzie, hostess nie będzie, zajęcia z dyscypliną wojskową, od 8 do 20 pilne ćwiczenia w labach przy CLI, potem grzecznie lulu, od 22 cisza nocna żeby następnego dnia o 8 rano kontynuować laby. Zobaczymy ile zostanie zainteresowanych merytoryką.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#81

#81 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:Albo spytam inaczej - robiliście kiedyś ankietę jaki jest stosunek inżynierów (z wyłączeniem pracowników Cisco i partnerów Cisco którzy mają swoje wystąpienia) do uczestników, posłużę się terminologią z bajki dla dzieci, mugoli (to znaczy tych co nie kumają zaklęć wpisywanych w oknie terminala w konsoli)?
Ponad 60% osób na Forum to osoby techniczne. Z roku na rok w ciągu ostatnich trzech lat podciągnęliśmy frekwencje na sesjach z 50-55% do 80-85%. Więc raczej idziemy w dobrą stronę.

Zawsze będzie grupa ludzi zainteresowana mniej samymi sesjami. W pewnym sensie to zapewnia Cisco Forum tą konkretną atmosferę powiązaną z wieczoram (i nocami :) ).

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#82

#82 Post autor: xal »

Kyniu,

To nie jest szkolenie pięciodniowe w autoryzowanym ośrodku, tylko konferencja. Nie chodzi tylko o zapoznanie się znowościami technicznymi, pogadaniem z inżynierami z Cisco czy polabowaniem na workshopach. Chodzi też o pogłębienie relacji, efekt socjalny, pogadanie na ludzie przy piwku nie koniecznie o technologii, itp. Tak jak napisał Łukasz, chodzi również o klimat jaki towarzyszy temu spotkaniu... Ja generalnie jest za tym, żeby pociągnąć do końca dnia w piątek.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#83

#83 Post autor: eprom »

xal pisze:Kyniu,

To nie jest szkolenie pięciodniowe w autoryzowanym ośrodku, tylko konferencja.
No wlasnie Kyniu dokladnie o tym wie :-)
--

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#84

#84 Post autor: bart »

Z tego co piszecie rozumiem ideę Zakopanego. Dla mnie osobiście jest to cholernie daleko i do Londynu albo Madrytu bym się chyba szybciej dostał niż do zakopca ;) Poza tym dopiero raz byłem i w zasadzie nie wiem czy mnie to szczęście jeszcze kiedyś kopnie, więc przestaję dywagować, niech się wypowiadają Ci którzy są cyklicznie.

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#85

#85 Post autor: wookasch »

Uwaga, pytanie roku :wink:

Jesli przyjezdzam z połowicą, w dzien moze sie wyszalec na stoku.
Wstep na wieczorne imprezy jest wtedy mozliwy? Trzeba to jakos przy rejestracji podac? Ew. osobna doplata?
Tutaj: https://ciscoforum.pl/warunki-uczestnictwa nic na temat nie znalazlem.

Drugie: jest mozliwa faktura netto dla zagranicznych firm z UE? (VAT ID?)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#86

#86 Post autor: lbromirs »

wookasch pisze:Uwaga, pytanie roku :wink:

Jesli przyjezdzam z połowicą, w dzien moze sie wyszalec na stoku.
Wstep na wieczorne imprezy jest wtedy mozliwy? Trzeba to jakos przy rejestracji podac? Ew. osobna doplata?
Tutaj: https://ciscoforum.pl/warunki-uczestnictwa nic na temat nie znalazlem.
Nie. Wstęp na teren obiektu jest możliwy tylko dla uczestników konferencji.
wookasch pisze:Drugie: jest mozliwa faktura netto dla zagranicznych firm z UE? (VAT ID?)
Tak.

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#87

#87 Post autor: drozdov »

E tam. Fajnie że jest w Zakopanem. Ja będąc w PL dojeżdżałem z Gdańska - jazda pociągiem trwała 14 godzin. Zamawianie pizzy na adres Warszawa Centralna, peron 3 i płacenie przez kolegę Marcina przez okno - bezcenne. Mam nadzieje że w tym roku uda mi się przekabacić mojego szefa.
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#88

#88 Post autor: wookasch »

lbromirs pisze:
wookasch pisze:Drugie: jest mozliwa faktura netto dla zagranicznych firm z UE? (VAT ID?)
Tak.
Dzieki za informacje.
drozdov pisze: Mam nadzieje że w tym roku uda mi się przekabacić mojego szefa.
Moze Cisco wesprze swoich inzynierow w walce o fundusze, publikujac "gotowca".

Pomysl za: Palo Alto Network Conference 2014 > "JUSTIFY YOUR TRIP" > "Download a sample justification letter" :lol:

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#89

#89 Post autor: Seba »

Nie ma co prawda dedykowanego dokumentu pod Forum, ale Nasz większy brat, czyli CiscoLive przyjacielem Twym - TUTAJ
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#90

#90 Post autor: majki »

A ja mam takie pytanko: czy na forum można wybrać się prywatnie czy trzeba być oddelegowanym przez pracodawcę ?

ODPOWIEDZ