Symulator Boson vs Cisco CCNA Routing and Switching 200-120

VIRL, Dynamips, Boson NetSim, Packet Tracert, Olive, UNL, EVE-NG
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Symulator Boson vs Cisco CCNA Routing and Switching 200-120

#1

#1 Post autor: minimalist300 »

Witajcie,
poniewaz za 1,5 tygodnia zaczynam swoj kurs CCNA zastanawiam sie nad wyborem symulatora. Pod uwage biore
Kit od Boson'a lub dostepny na stronie Pearsona.symulator Cisco

Czy ktos z was moglby mi pomoc w ich porownaniu, a takze zastosowaniu w praktyce? O ile o Bosonie mozna przeczytac dosc duzo (pozytywnych rzeczy) o tyle symulatora Cisco nie jestem pewnien, poniewaz ma wyjsc w grudniu. Jakies opinie?

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#2

#2 Post autor: saiqard »

Wstrzymaj się do rozpoczęcia akademii, a tam dostaniesz Packet Tracer, w którym ccna dasz rade przelabować

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Zomal »

Ale oba narzędzia to tylko symulatory, sporo funkcjonalności nie ma.
Przy 3 semestrach możesz wykorzystać GNS3 (1 -Podsawy, 2-Routing, 4-WAN), w 3 Switchingu możesz pobawić się przy pomocy PT, Etcherchannel działa, 802.1q, vlany i inne topiki przerabiane. W PT można sobie również postawić serwer NTP, Syslog i zobaczyć jak działają inne usługi.
OT: Nie ma inwestować w sprzęt na chwilę obecną, u mnie powiedzmy z początkowych 30 osób, kurs skończyło z 24? Przy czym w Networking może będzie chciała iść piątka osób, a reszta chyba poszła na kurs aby był papier, bo kasę dała mama albo tatuś...

jacmoc
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 09 lip 2013, 21:11

#4

#4 Post autor: jacmoc »

Zdecydowanie tylko Packet tracer, do 200-120 w zupełności wystarczy. Nie ma co tracić kasy, za 100$ to masz miesięczną subskrypcję na CBT Nuggets i dostęp do niesamowitych materiałów. Po zdanym CCNa możesz zaoszczędzone 100 dołków władować w dowolny kurs który Cię interesuje :)

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#5

#5 Post autor: minimalist300 »

Przygotowanie do kursu bede robil w college'u w UK. Znacie moze w takim razie jakies sposoby, zeby uzyskac maksymalna liczbe punktow na egzaminie? Np. cos co robiliscie ekstra itp. CBT Nuggets znam, myslicie ze warto uzupelnic swoja wiedze przez ich filmy?

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#6

#6 Post autor: Zomal »

minimalist300 pisze:Przygotowanie do kursu bede robil w college'u w UK. Znacie moze w takim razie jakies sposoby, zeby uzyskac maksymalna liczbe punktow na egzaminie? Np. cos co robiliscie ekstra itp. CBT Nuggets znam, myslicie ze warto uzupelnic swoja wiedze przez ich filmy?
Coś ekstra z mojego doświadczenia:
*Czytałem stare wątki z grupy Associate-> sporo nowych rzeczy dowiedziałem się LINK
* Przeczytałem Nieoficjalne FAQ Cisco-> wprawdzie ze stycznia 2006 roku ale można wyłapać sporo wskazówek, które utkną na długo w głowie, bardziej życiowe []LINK
* 2 razy dokładnie książki przeczytałem z CCNA (Takie grube, łącznie 2k stron)
* Przerobiłem laby jakie były na kursie, sam grzebałem trochę więcej -> zobacz sobie na labki z GNS3 Vault LINK
* Jak nie masz kasy możesz za darmo oglądnąć filmiki INE LINK DO FILMÓW Z YT
* Zdobądź motywację - Uczyłem się nie po to aby tylko coś przerobić ale dogłębniej, przez rok czasu poszerzyłem wiedzę nie do opisania, nie mówie tylko o topikach z examu, bo chociażby pod kontem uczelni decydowałem się na bardziej wymagające projekty na zaliczenie.
* Rób solidne przerwy, powtarzaj materiał -> Odsyłam do Krzywej zapominania, a bez przerw od nauki po 3 miesiącach popadniesz w dołek :P

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#7

#7 Post autor: minimalist300 »

Zomal pisze:
Coś ekstra z mojego doświadczenia:
*Czytałem stare wątki z grupy Associate-> sporo nowych rzeczy dowiedziałem się LINK
* Przeczytałem Nieoficjalne FAQ Cisco-> wprawdzie ze stycznia 2006 roku ale można wyłapać sporo wskazówek, które utkną na długo w głowie, bardziej życiowe []LINK
* 2 razy dokładnie książki przeczytałem z CCNA (Takie grube, łącznie 2k stron)
* Przerobiłem laby jakie były na kursie, sam grzebałem trochę więcej -> zobacz sobie na labki z GNS3 Vault LINK
* Jak nie masz kasy możesz za darmo oglądnąć filmiki INE LINK DO FILMÓW Z YT
* Zdobądź motywację - Uczyłem się nie po to aby tylko coś przerobić ale dogłębniej, przez rok czasu poszerzyłem wiedzę nie do opisania, nie mówie tylko o topikach z examu, bo chociażby pod kontem uczelni decydowałem się na bardziej wymagające projekty na zaliczenie.
* Rób solidne przerwy, powtarzaj materiał -> Odsyłam do Krzywej zapominania, a bez przerw od nauki po 3 miesiącach popadniesz w dołek :P
Dzięki!!! O to mi chodziło. Ogólnie kurs rozłożony jest na 2 lata i zbytnio nie będę się spieszyć, żeby go zrobić szybciej. Motywację już mam, bez niej nie zapisałbym się na kurs, więc pragnę nie tylko zdać certyfikat ale nauczyć się jak najwięcej:) Kurs odbywa się 1x w tygodniu i trwa 3h ale nasz instruktor zapowiedział, że będzie przychodził godzinę wcześniej aby porobić dodatkowe laby i odpowiadać na pytania. Z dostępem do sprzętu też nie powinno być problemu. W międzyczasie szukam pracy w helpdesku aby poprawić język i pracować w IT:)

ODPOWIEDZ