CCNP Security

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

CCNP Security

#1

#1 Post autor: double.decode »

Z uwagi na zmiany w CCNP Security (do 21.04 można zdawać stare egzaminy) chciałem zapytać, czy wystarczy mi zdać wszystkie egzaminy z tej ścieżki (FW, VPN, SEC, IPS) przed 21.04, czy też muszę zdać wszystko tj. również prerequisities czyli CCNA i IINS?
Innymi słowy, czy CCNA i IINS mogę zdać po 21.04, zakładając że brakujące egzaminy składające się na CCNP zdam do 21.04?

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: CCNP Security

#2

#2 Post autor: Sofcik »

double.decode pisze:Z uwagi na zmiany w CCNP Security (do 21.04 można zdawać stare egzaminy) chciałem zapytać, czy wystarczy mi zdać wszystkie egzaminy z tej ścieżki (FW, VPN, SEC, IPS) przed 21.04, czy też muszę zdać wszystko tj. również prerequisities czyli CCNA i IINS?
Innymi słowy, czy CCNA i IINS mogę zdać po 21.04, zakładając że brakujące egzaminy składające się na CCNP zdam do 21.04?
Jeśli masz wiedzę pozwalającą Ci na zdanie całej ścieżki CCNP Security to CCNA (i RS i SEC) zdasz w cuglach. Umów się tak by zdać jednego dnia np CCNA RS i SEC a innego CCNA SEC i FW a potem sobie zdaj resztę.
Poza tym do 21.04 możesz dać te stare egzaminy a tytuł otrzymasz dopiero po zdaniu CCNA RS/SEC.

IMHO zakres wiedzy do CCNP SEC zmieni się niewiele - zmieniają głównie nazwy egzaminów, dodają kilka nowych rzeczy i przenoszą tematy z jednego egzaminu do drugiego. Wg mnie - szkoda czasu na spinanie się i zdawanie 4 egzaminów w miesiąc (pomijając inne wątpliwości...). Zdaj sobie na spokojnie np FW i SEC a reszta później na spokojnie może być "pchnięta"...

--
Piotrek

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: CCNP Security

#3

#3 Post autor: double.decode »

Bardzo dziękuję :)
Ja się nie obawiam, że CCNA i IINS nie zdam, po prostu mam zdane SECURE i SNAA, brakuje mi IPS i SNAF (teraz FIREWALL) więc jestem w środku tematu, natomiast jako że nie znam się na ścieżkach Cisco, wolę się upewnić że nie muszę również zamknąć kwestii CCNA/IINS.
Ale rozumiem, że załatwienie CCNP do 21.04 i CCNA/IINS po tym terminie jest w porządku i to mnie cieszy.

Awatar użytkownika
DFly
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2010, 09:08

#4

#4 Post autor: DFly »

Pozwolę się podłączyć do wątku gdyż jestem w drodze certyfikacji CCNP SECURITY.
Ja akurat zacząłem od ostatniego egzaminu czyli IPS. Było mi łatwiej się przygotować ponieważ implementowałem go w firmie, w której pracuję.
Piszesz Sofcik, że niewiele się zmieniło w nowych egzaminach, w związku z tym mam pytanie czy warto jest się przygotowywać do nowych egzaminów bazując na starych materiałach z CISCO PRESS?
Pytam ponieważ trzy pierwsze egzaminy będę już zdawał na nowych warunkach, a materiałów do nauki nie ma specjalnie jeszcze dostępnych.
It's nice to be important, but more important is to be nice.

r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

#5

#5 Post autor: r3solved »

Cześć,
przymierzam się do nowej wersji CCNP Security, od którego egzaminu warto zacząć ?

300-208 SISAS Implementing Cisco Secure Access Solutions (SISAS)
300-206 SENSS Implementing Cisco Edge Network Security Solutions (SENSS)
300-209 SIMOS Implementing Cisco Secure Mobility Solutions (SIMOS)
300-207 SITCS Implementing Cisco Threat Control Solutions (SITCS)

book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

CCNP Security

#6

#6 Post autor: book »

Sam się nad tym zastanawiałem i z tego co wyczytałem kolejność nie ma znaczenia - przynajmniej nie miała w starej ścieżce.

https://learningnetwork.cisco.com/thread/45987
https://learningnetwork.cisco.com/thread/57211

Tutaj masz ciekawy artykuł opisujący zmiany w nowej ścieżce http://www.packetu.com/2014/01/20/first ... y-refresh/

r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

#7

#7 Post autor: r3solved »

Zahaczyłem o te wątki, dzięki wielkie :)
Część książek Cisco Press dostepnych będzie dopiero od kwietnia br, brak materiałów poza CBT.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: CCNP Security

#8

#8 Post autor: natash »

Te książki są nadal nie dostępne, oprócz 300-208, ale ISE 1,2 lub 1,3 jest w materiałach, a na egzaminie 2.0

Można się podeprzeć jakimiś starymi pozycjami Cisco Press?

ODPOWIEDZ