Kariera Sieciowca

praca itp
Wiadomość
Autor
falcon87pl
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2014, 09:30

#76

#76 Post autor: falcon87pl »

Witam wszystkich.

Widziałem, że był poruszany w tym wątku temat miejsc w Łodzi, gdzie można zrobić CCNA. Polecaliście Społeczną i Cotton House, a ja mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia lub opinie odnośnie robienia CCNA na akademiach przy PŁ, UŁ czy AHE? Z tego co widziałem to wszędzie cena około 3200 (PŁ 4000).

Zamierzałem samemu się uczyć, ale doszedłem do wniosku że jednak zainwestuję trochę w siebie, ponieważ nie chce robić kursu dla papierka tylko dla wiedzy i dalej iść w kierunku sieci.

Będę wdzięczny za opinie :)

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#77

#77 Post autor: minimalist300 »

vamosPL pisze:Ja tam uważam że dewaluacji uległ fakt posiadania tego certyfikatu - masowa certyfikacja CCNA u kolegów z Indii i nadal częste przypadki w naszym sąsiedztwie, że kolega/koleżanka jedzie tylko na dumpach.
Natomiast fakt posiadania wiedzy na poziomie CCNA to zupełnie inna sprawa ;) Także wg mnie rekruterzy zaczęli z duża doza ostrożności patrzeć na CV zawierające CCNA, co sprawia że z jeszcze większa gorliwością wyłapują takich "dumpowców" na rozmowach kwalifikacyjnych ;D
Dokładnie, wkrótce sam CCENT będzie miał swoją wartość, ponieważ zakres materiału jest wystarczający do podjęcia pracy na stanowiskach junior itp. Na chwilę obecną przerobiłem wiedzę z pierwszych 2 semestrów i jestem miło zaskoczony. Czym wolniej będziesz się uczył tym lepiej. Osobiście uczęszczam do akademii w UK i zajęcia nie są trudne.

Rady dla osób zaczynających przygodę z certami cisco:

1. Rób notatki
2. Czytaj wszystko - w wolnym czasie możesz przeglądać RFC
3. Sięgaj do dodatkowych źródeł: CBT nuggets, INE, Cisco premium learning network
4. "How to master CCNA" pomaga zrozumieć pewne kwestie.
5. Staraj się korzystać z przykładowych słów i zdań, np DORA dla kolejności komunikatów w DHCP czy Please Do Not Throw Sausage Pizza Away dla warstw modelu OSI.
6. Czytaj tylko po angielsku.
7. Rób laby i ćwiczenia Packet Tracer
8. Jeśli masz wolne kilkaset pln, złóż własnego laba - ja 2 routery 2621XM z kartami WIC-1T kupiłem za jakieś 20 funtów a switch 2950 za 99p:) Masz wtedy przyjemność zabawy z prawdziwym sprzętem, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie miałeś z nim do czynienia.

Awatar użytkownika
kiloparowek
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2014, 09:41
Lokalizacja: Gliwice

#78

#78 Post autor: kiloparowek »

falcon87pl pisze:Witam wszystkich.

Widziałem, że był poruszany w tym wątku temat miejsc w Łodzi, gdzie można zrobić CCNA. Polecaliście Społeczną i Cotton House, a ja mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia lub opinie odnośnie robienia CCNA na akademiach przy PŁ, UŁ czy AHE? Z tego co widziałem to wszędzie cena około 3200 (PŁ 4000).

Zamierzałem samemu się uczyć, ale doszedłem do wniosku że jednak zainwestuję trochę w siebie, ponieważ nie chce robić kursu dla papierka tylko dla wiedzy i dalej iść w kierunku sieci.

Będę wdzięczny za opinie :)
Hej,
Jeśli byłbyś zainteresowany mam 2 routery i 2 switche oraz okablowanie przydatne do własnego laba pod CCNA. Daj znać na priv jeśli cię to interesuje.
Love and compassion are necessities, not luxuries. Without them humanity cannot survive.

Dalai Lama

simple
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2014, 20:36

#79

#79 Post autor: simple »

Hej. Potrzebuję waszej opinii. Obecnie pracuję w budżetówce, zarabiam 4k Brutto + trzynastka itp., posiadam 5 letnie doświadczenie w administrowaniu siecią: parę routerów, ASA, VoIP, swiche L2, L3, trochę Hyper-V, certyfikat CCNP, Zastanawiam się nad zmianą pracy na inną, w prywatnej firmie lub korpo Warszawa/Kraków, ile jestem w stanie wyciągnąć, czy kasa rzędu 7-8 PLN brutto da radę ?

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#80

#80 Post autor: michal_basta »

simple pisze:Hej. Potrzebuję waszej opinii. Obecnie pracuję w budżetówce, zarabiam 4k Brutto + trzynastka itp., posiadam 5 letnie doświadczenie w administrowaniu siecią: parę routerów, ASA, VoIP, swiche L2, L3, trochę Hyper-V, certyfikat CCNP, Zastanawiam się nad zmianą pracy na inną, w prywatnej firmie lub korpo Warszawa/Kraków, ile jestem w stanie wyciągnąć, czy kasa rzędu 7-8 PLN brutto da radę ?
Jesli faktycznie sie na czyms znasz, a nie jest to licznik lat doswiadczenia nabity przez zasiedzenie, i przede wszystkim potrafisz myslec, to zdecydowanie ponizej tych wymagan finansowych nie schodz.

Jezeli na powyzsze odpowiedz brzmi 'nie', to pomnoz swoje oczekiwania razy 1.5 - 2.0.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#81

#81 Post autor: minimalist300 »

simple pisze: czy kasa rzędu 7-8 PLN brutto da radę ?
Myślę, że 7-8 pln brutto na godzinę dasz radę wyciągnąć :)

Wroter
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 14 kwie 2014, 10:34

#82

#82 Post autor: Wroter »

Hej,
Polecicie mi książkę do nauki CCNA? Jestem osobą, która lubi korzystać z jak najwęższej gamy materiałów zgromadzonych w jedno miejsce.
Najlepiej gdyby to była jedna książka, sam na razie posiadam:
Networking - CCNA Exam Certification Guide - Cisco Press - Wendell Odom
How to master CCNA Rene Molenaar
W drodze do CCNA
I pare manual labów do V4
Pytam ponieważ egzaminy się pozmieniały i już się w tym wszystkim pogubiłem:)
Co dołączyć do książek? macie może jakieś praktyczne zadania do packet trackera?
Jakieś poradniki na yt?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#83

#83 Post autor: minimalist300 »

Wroter pisze:Hej,
Polecicie mi książkę do nauki CCNA? Jestem osobą, która lubi korzystać z jak najwęższej gamy materiałów zgromadzonych w jedno miejsce.
Najlepiej gdyby to była jedna książka, sam na razie posiadam:
Networking - CCNA Exam Certification Guide - Cisco Press - Wendell Odom
How to master CCNA Rene Molenaar
W drodze do CCNA
I pare manual labów do V4
Pytam ponieważ egzaminy się pozmieniały i już się w tym wszystkim pogubiłem:)
Co dołączyć do książek? macie może jakieś praktyczne zadania do packet trackera?
Jakieś poradniki na yt?
Najciekawsze pozycje jesli chodzi o ksiazki juz masz. Ja przygotowuje się dodatkowo z CBT Nuggets, za darmo masz dostęp do ine.com (CCNA R&S jest darmowy). Dodatkow polecam Cisco Learning Network Premium - $10 miesięcznie za Video, prezentacje oraz laby.

jacmoc
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 09 lip 2013, 21:11

#84

#84 Post autor: jacmoc »

Według mnie masz nawet za dużo. To nie ilość książek na półce Cię przygotuje do egzaminu, to ilość materiału który zrozumiesz.

Usiądź do CCNA Exam Certification Guide - i przerób każdą stronę tak, żebyś mógł trzeciej osobie wytłumaczyć dane zagadnienie. I wystarczy. A jak Cie coś zainteresuje to doczytaj na stronach Cisco.

problemem egzaminu CCNA jest szeroki zakres materiału i brak zaparcia u ludzi, żeby wbijać aż tyle do głowy :) Ucz się każdego zagadnienia powoli i porządnie ze zrozumieniem. Mój najgorszy błąd jaki zawsze robię to kartkowanie książek.

smiczek2
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:35

#85

#85 Post autor: smiczek2 »

removed
Ostatnio zmieniony 22 sie 2014, 17:45 przez smiczek2, łącznie zmieniany 1 raz.

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#86

#86 Post autor: itmind »

smiczek2 pisze:
jacmoc pisze:Mój najgorszy błąd jaki zawsze robię to kartkowanie książek.
Dlaczego? Ja zawsze zanim zacznę czytać książke najpierw kartkuje, wtedy wiadomo jaka jest konstrukcja książki i można obrać odpowiednią taktyke czytania, dzięki temu czytasz szybciej i rozumiesz więcej.
Może na tym się kończy ;)

jacmoc
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 09 lip 2013, 21:11

#87

#87 Post autor: jacmoc »

smiczek2 pisze:
jacmoc pisze:Mój najgorszy błąd jaki zawsze robię to kartkowanie książek.
Dlaczego? Ja zawsze zanim zacznę czytać książke najpierw kartkuje, wtedy wiadomo jaka jest konstrukcja książki i można obrać odpowiednią taktyke czytania, dzięki temu czytasz szybciej i rozumiesz więcej.
Ja najpierw oglądam CBT nuggets . Lubię jak ktoś tłumaczy ogólne zagadnienia, a później się już sam wczytuje głębiej, takie mam upodobanie.

Co do kartkowania:
Uczę się sumiennie pierwsze 100 stron, 200, 300, 400 i później stwierdzam, że łatwo idzie to przechodzę na kartkowanie, pomijanie labów, i nagle odpalam próbne pytania i materiał z pierwszych 400-tu stron idzie jak z nut. A materiał co miał się wchłonąć przez indukcję jakoś uleciał :) i cofam się do połowy książki i od nowa ...

Kłaczkov
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:27

#88

#88 Post autor: Kłaczkov »

To mój pierwszy post na tym forum i chciałbym wszystkich serdecznie powitać :)
Ogólnie co do ścieżki kariery sieciowca mam pytanie bardziej o książki:
widziałem że polecanie 3 książki
CCENT/CCNA ICND1 100-101 Official Cert Guide
CCNA Routing and Switching ICND2 200-101 Official Cert Guide
CCNA Routing and Switching 200-120 Official Cert Guide Library
czy wszystkie są potrzebne do zgłębienia tajemnic ccna? :D czy polecanie któreś bardziej? ja niestety maksymalnie będę mógł sobie pozwolić na dwie. Jestem typem człowieka który woli czytać książki niż strony internetowe (jakoś lepiej idzie mi się skupić przy książce i mniej głowa boli :D)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#89

#89 Post autor: PatrykW »

Pomysl takze o gns3 ew. packet tracer + vmware :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#90

#90 Post autor: minimalist300 »

Kłaczkov pisze:To mój pierwszy post na tym forum i chciałbym wszystkich serdecznie powitać :)
Ogólnie co do ścieżki kariery sieciowca mam pytanie bardziej o książki:
widziałem że polecanie 3 książki
CCENT/CCNA ICND1 100-101 Official Cert Guide
CCNA Routing and Switching ICND2 200-101 Official Cert Guide
CCNA Routing and Switching 200-120 Official Cert Guide Library
czy wszystkie są potrzebne do zgłębienia tajemnic ccna? :D czy polecanie któreś bardziej? ja niestety maksymalnie będę mógł sobie pozwolić na dwie. Jestem typem człowieka który woli czytać książki niż strony internetowe (jakoś lepiej idzie mi się skupić przy książce i mniej głowa boli :D)
Mam wszystkie 3 a to dlatego ze ostatnia to pierwsze dwie razem :D

ODPOWIEDZ