Kariera Sieciowca

praca itp
Wiadomość
Autor
Wroter
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 14 kwie 2014, 10:34

#91

#91 Post autor: Wroter »

Skąd mogę wziąć CBT Nuggets?

Kłaczkov
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:27

#92

#92 Post autor: Kłaczkov »

Dzięki za odpowiedzi :) Tak właśnie mi się zdawało ale zmyliło mnie trochę numerowanie, wiec wolałem dopytać :) Ogólnie jestem technikiem teleinformatyki ale przez to że poszedłem na informatykę na studia to trochę się cofnąłem jeśli chodzi o sieci. Ale grunt to zdobyć teraz inżyniera, a i tak kluczowe będzie dla mnie cisco. Bo niestety sieci jednak mają to coś a nie jakieś programowanie x)
I za rok w wakacje planuje inżynierskie praktyki w jakiejś firmie z sieciami. Gdzie najlepiej wyjechać? I ew. czy mogę spodziewać się jakiś pieniędzy?

Oli
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2015, 14:10
Lokalizacja: Katowice

#93

#93 Post autor: Oli »

Witajcie!
Nie zakładałem kolejnego tematu bo problem mam podobny.
Również studiuje ekonomię na uniwersytecie i również uznałem, że to nie moja bajka.
Na kurs CISCO jestem już prawie zapisany, jednak chciałbym już nabrać jakiejś praktyki.

Przez jakieś dwa miesiące szukałem choćby praktyki/stażu jako administrator sieci jednak nieskutecznie. Przez jakiś czas pomagałem znajomemu w budowie systemów ADSL, DSLAM, SDH. Ostatecznie z braku laku podjąłem się pracy jako serwisant komputerowy.

Dlatego może Wy moglibyście mi pomóc: gdzie szukać tego stażu/praktyki i jak to robić?
Czy w CV powinienem zawrzeć informację, że zacznę kurs CISCO?

Będę wdzięczny za jakieś rady :)

Awatar użytkownika
vamos
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 lip 2013, 11:27
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#94

#94 Post autor: vamos »

Pracuj nadal jako serwisant, ciśnij CCNA, po ukończonym kursie roześlij CV z punktem "wiedza na poziomie CCNA, certyfikacja planowana na...". Jeśli nie boisz się relokacji to polecam na start Bydgoszcz i duet Alcatel-Lucent / ATOS. Z takim CV dostaniesz tam pracę na 90% i będziesz mógł stawiać pierwsze kroki w networkingu. Powinieneś również załapać się na sfinansowanie CCNA (egzaminu) :)

shakka zombie
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2017, 23:12

Re: Kariera Sieciowca

#95

#95 Post autor: shakka zombie »

Witam,

pytanie mam, jak pracodawcy postrzegają ludzi starszych aplikujących na stanowiska administratorów sieciowych? Mam 35 lat, mam pracę(nadzór sieci) jednak ciągnie mnie w kierunku sieci dosłownie(administrator sieci). Nie mam certów, gdyż uważam, że certy powinno się robić w momencie, kiedy zechcemy oddzielić grubą kreską nabyty(przez doświadczenie) poziom.
Chcę bardziej zajmować się kreowaniem sieci niż jej monitorowaniem.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam :)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Kariera Sieciowca

#96

#96 Post autor: freel4ncer »

shakka zombie pisze:
ludzi starszych
shakka zombie pisze:
Mam 35 lat

Seriously ? WTF ?
Obrazek

wml
wannabe
wannabe
Posty: 53
Rejestracja: 04 paź 2007, 21:13
Lokalizacja: Reading, UK

Re: Kariera Sieciowca

#97

#97 Post autor: wml »

Dzieki... Bo poczułem się jak dziadek (mam 37) chociaż do tej pory myślałem, że najlepsze kąski przede mną.

@35 latek - jak rekrutuję to nie pytam o wiek tylko o to co widać w wiresharku.

shakka zombie
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2017, 23:12

Re: Kariera Sieciowca

#98

#98 Post autor: shakka zombie »

Panowie, przepraszam, nie wiedziałem ,że to tak odbierzecie.
Ale po waszych odpowiedziach stwierdzam, że wiek nie gra roli, ok.

tdewille
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 01 gru 2016, 17:45

Re: Kariera Sieciowca

#99

#99 Post autor: tdewille »

"wiek nie gra roli''

Ach jaki ten świat cudowny. A mi się przypomniała historia z supportu L1 pewnej indyjskiej firmy. Manager mówi do nas (o jakimś koledze z supportu): Bądźcie wyrozumiali: musicie pamiętać, że on już ma prawie 40 lat więc nie będzie tak szybko pracował jak wy.

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Kariera Sieciowca

#100

#100 Post autor: SQ8UW »

Problem nie stanowi wiek osoby a raczej dostępny czas i priorytety. Mając 35-lat podejrzewam, że tą dwójkę dzieciaczków się już ma, i znalezienie tak 20 godzin na labowanie w ciągu tygodnia wydaje się wręcz niemożliwe. Żoną też trzeba się zająć od czasu do czasu. Mając nie wiem 25 lat, brak dzieci czy żony pozwala na skupieniu się na CCIE. Zawsze można znaleźć pracę, w której pracujesz połowę czasu, a drugą poświęcasz na naukę - ale takich firm za dużo nie ma. Inna sprawa, że mając 35 lat, kilka lat doświadczenia w Cisco dostaniesz na 2 linii 15k brutto, czy wtedy warto będzie poświęcać rodzinę, aby zarobić na kontrakcie 3 tysięcy brutto więcej. Nie sądzę - zaciera się granica w zarobkach między CCNP a CCIE. Cały czas mówię o R&S, w branżach Security kasa jest jeszcze lepsza (górna granica).

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Kariera Sieciowca

#101

#101 Post autor: freel4ncer »

U mnie to samo 33 lata na karku i niechce mi sie siedziec i zakowac do CCIE/JNCIE bo w zaden znaczacy sposob na moje zarobki wplywu miec to nie bedzie . Mysle sobie teraz zapisac sie na jakies zarzadzanie zaocznie ;) i do 40 zrobic jakies MBA . Jako inzynier osiagam juz zarobkowy glass ceiling wiec CCIE w tym aspekcie do przodu mnie juz nie popchnie . Pomijam jz kwestie tego ze praktycznie nie konfiguruje juz zadnych urzadzen od paru lat i z CCNP nie pamietam juz polowy ;) Chodzi za mna zrobienei jeszcze tylko jncis/p sec ale to dlatego ze bylem na kursie kiedys mam sprzet i kupe kredytow do wydania ;)

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

Re: Kariera Sieciowca

#102

#102 Post autor: drozdov »

freel4ncer pisze:U mnie to samo 33 lata na karku i niechce mi sie siedziec i zakowac do CCIE/JNCIE bo w zaden znaczacy sposob na moje zarobki wplywu miec to nie bedzie . Mysle sobie teraz zapisac sie na jakies zarzadzanie zaocznie ;) i do 40 zrobic jakies MBA . Jako inzynier osiagam juz zarobkowy glass ceiling wiec CCIE w tym aspekcie do przodu mnie juz nie popchnie . Pomijam jz kwestie tego ze praktycznie nie konfiguruje juz zadnych urzadzen od paru lat i z CCNP nie pamietam juz polowy ;) Chodzi za mna zrobienei jeszcze tylko jncis/p sec ale to dlatego ze bylem na kursie kiedys mam sprzet i kupe kredytow do wydania ;)
fajnie masz !
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Kariera Sieciowca

#103

#103 Post autor: freel4ncer »

drozdov pisze:
freel4ncer pisze:U mnie to samo 33 lata na karku i niechce mi sie siedziec i zakowac do CCIE/JNCIE bo w zaden znaczacy sposob na moje zarobki wplywu miec to nie bedzie . Mysle sobie teraz zapisac sie na jakies zarzadzanie zaocznie ;) i do 40 zrobic jakies MBA . Jako inzynier osiagam juz zarobkowy glass ceiling wiec CCIE w tym aspekcie do przodu mnie juz nie popchnie . Pomijam jz kwestie tego ze praktycznie nie konfiguruje juz zadnych urzadzen od paru lat i z CCNP nie pamietam juz polowy ;) Chodzi za mna zrobienei jeszcze tylko jncis/p sec ale to dlatego ze bylem na kursie kiedys mam sprzet i kupe kredytow do wydania ;)
fajnie masz !
Nie moge narzekac

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: Kariera Sieciowca

#104

#104 Post autor: qligowski »

Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Kariera Sieciowca

#105

#105 Post autor: freel4ncer »

qligowski pisze:Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D
netops do poziomu ccnp / jncip potem devops.
IMHO najlepszy stosunek money do effort

ODPOWIEDZ