APki podłączone do kontrolera nie dostają adresów IP

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

APki podłączone do kontrolera nie dostają adresów IP

#1

#1 Post autor: frontier »

Heja,

Co jest potrzebne aby APki podłączone bezpośrednio do kontrolera dostały adresy IP (dla siebie)? W Interfaces -> management dodałem Primary DHCP Server...

Wczoraj wszystko działało poprawnie, dziś rano wyczyściłem konfigurację WLC i nie wiem dlaczego teraz to nie działa, poprzednio nie przypominam sobie abym coś dodatkowo robił poza autoinstallem aby APeki dostały adresy IP.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

doxer
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2009, 07:09

#2

#2 Post autor: doxer »

Witaj,
Jak korzystam z DHCP kontrolera, to zawsze ustawiam Primary DHCP Server na adres interfejsu management. Zobacz czy masz pule (controler -> internal DHCP server) oraz czy jest włączona.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#3

#3 Post autor: frontier »

Zapomniałem dodać że serwerem DHCP jest ASA5505 bezpośrednio podłączona do WLC, nic tam nie zmieniałem jest pula dla tej samej sieci co management interfejsu WLC.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

The Power over Ethernet (PoE) ports on the Cisco 2500 Series Wireless Controller will not support directly attached APs although those APs might power up and join, it is not a supported scenario.
Source
Stąd może Ci to nie gadać...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ