wchodzi nowa wersja egzaminu

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

wchodzi nowa wersja egzaminu

#1

#1 Post autor: konradrz »

Dźdbry,

W końcu oficjalnie - CCIE DC 2.0. Wchodzi bodajże w czerwcu 2016.

Zrobiony trochę na modłę (starego?) R&S - trzeba odpowiedzieć na parę pytań (1h; pytania a la ticketowe, "bo mi nie działa" i co pan na to), potem zostaje 7h na laby. Trzeba OBIE części zaliczyć.

Laby też solidnie zmienione: dochodzi ACI (ha!, plus 40g czyli breakouty itd), wypada FCIP (Emuleksy też, ale kogo to obchodzi; no i ACE też wypada, ale kaman, może 3 osoby na świecie się tym pasjonują :). Co ciekawe, chyyyyyyyba też nie ma MDSa (ale FC jest, na 5k).

Zmienia się zaś UCS (poguglajcie "ucs m142"), zmienia się 7k (7004, karty F3, 8 VDC), zmienia się 5k (5672), dochodzi też ITD (lllludzie używają, serio) i kupa VXLANów (czyli i EVPN/BGP). Nie jestem pewien czy UCS Director też nie dochodzi (jak już, to będzie trywialny, więc luzik).

Raczej bym się nie przejmował całym "Internet of Things", to cały czas marketoidowa mrzonka ;)
(pamiętajcie, na egzaminie jest tylko to, co - w miarę - działa)

Więcej na <https://learningnetwork.cisco.com/commu ... ab-exam-v2> i okolicach.


PS. Swoją drogą, gratuluję ludziom których stać na "home lab".
PPS. Jak ktoś chce zdawać - radzę się albo pospieszyć, albo poczekać do 2017 - bo te wszystkie IPexperty chujemuje* i tak nie odświeżą hardware póki klienci nie zaczną oblewać hurtowo.

* jedynym poprawnym kursem jest DCXcośtam, robiony przez Advanced Services - drogo w chuj (pardon le mot), ale prawdziwy, konkretny, nie-współdzielony sprzęt

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: xal »

Jak dla mnie gitarra :-) Wreszcie jakieś rzeczy "na czasie", cieszy mnie wypadnięcie ACE. ACI to w sumie podejrzewałem, aczkolwiek bardziej stawiałem, że wskoczy do CCIE Cloud łącznie z UCSD. Ten "Diagnostic Module" będzie niezłym wyzwaniem...

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

#3

#3 Post autor: alhaz »

Jak dobrze ze u nas w labie śmiga ACI na nexach 9k, nexy 5k leżą odłogiem i do tego można spokojnie się w końcu przyuczyć :) - dla mnie zmiana na duży plus.

meeple
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 27 mar 2012, 09:19

Re: wchodzi nowa wersja egzaminu

#4

#4 Post autor: meeple »

konradrz pisze:Nie jestem pewien czy UCS Director też nie dochodzi (jak już, to będzie trywialny, więc luzik).
możesz to jakoś rozwinąć :) ?

link, który podałeś mówi tak: "4.2.a Implement and Troubleshoot Data Center Orchestration using Tools such as UCSD, UCS Central, CPO"

implement i troubleshoot nie koniecznie brzmi jak "trywialny".. :/

ODPOWIEDZ