Waznosc egzaminow

Pytanie dt. specjalizacji partnerskich CQS
Wiadomość
Autor
mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Waznosc egzaminow

#1

#1 Post autor: mihu »

Hej,

czy mozecie mi przypomniec czy written odnawia wszystkie certifikaty? Nie tylko CCNx ale tez wszystkie partnerskie (one to rule them all?)? Czy partnerskie trzeba osobno odnawiac? Kiedys to sprawdzalem, ale jakos nie moge sobie przypomniec.

a takze ile czasu jest na skonczenie sciezki CCNP od pierwszego egzaminu 2 czy 3 lata? Wydawalo mi sie ze 2, ale znalazlem info ze 3.

Po pewnym czasie czlowiek sie juz gubi...

Dzieki
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Klasyczne certy CCxA/CCxP, CCIE, CCDE recertyfikują sie z written zawsze.
Zdarzały się historycznie certyfikaty specjalizacyjne, których written nie odnawiał (np. z WAAS), ale to "testowałem" z 5 lat temu, więc sytuacja mogła się nieco zmienić. Trzeba sprawdzić każdą ścieżkę specjalistyczną i zweryfikować co jest wspieraną opcją recertyfikacyjną.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#3

#3 Post autor: mihu »

Seba pisze:Klasyczne certy CCxA/CCxP, CCIE, CCDE recertyfikują sie z written zawsze.
Zdarzały się historycznie certyfikaty specjalizacyjne, których written nie odnawiał (np. z WAAS), ale to "testowałem" z 5 lat temu, więc sytuacja mogła się nieco zmienić. Trzeba sprawdzić każdą ścieżkę specjalistyczną i zweryfikować co jest wspieraną opcją recertyfikacyjną.
dzięki Seba. Czyli nie jest tak łatwo jak myślałem, głównie intresują mnie ISE ATP i Advanced Security Architecture Specialization, będę musiał poszukać, chyba że ktoś ostatnio odnawiał ISE ATP, bo na SourceFire-a to jeszcze za wcześnie.

Po pewnym czasie odnawianie wszystkich certifikatów staje się uciążliwe, ale tu Cisco wiedzie prym porównując do niektórych vendorów. Kiedyś czytałem wypowiedź gościa który właściwie co 2-3 miesiące musi cos odnawiać.

Zakaładam, że też nie pamiętasz ile czasu jest na skończenie ścieżki Professional?
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#4

#4 Post autor: minimalist300 »

mihu pisze:
Seba pisze:Klasyczne certy CCxA/CCxP, CCIE, CCDE recertyfikują sie z written zawsze.
Zdarzały się historycznie certyfikaty specjalizacyjne, których written nie odnawiał (np. z WAAS), ale to "testowałem" z 5 lat temu, więc sytuacja mogła się nieco zmienić. Trzeba sprawdzić każdą ścieżkę specjalistyczną i zweryfikować co jest wspieraną opcją recertyfikacyjną.
dzięki Seba. Czyli nie jest tak łatwo jak myślałem, głównie intresują mnie ISE ATP i Advanced Security Architecture Specialization, będę musiał poszukać, chyba że ktoś ostatnio odnawiał ISE ATP, bo na SourceFire-a to jeszcze za wcześnie.

Po pewnym czasie odnawianie wszystkich certifikatów staje się uciążliwe, ale tu Cisco wiedzie prym porównując do niektórych vendorów. Kiedyś czytałem wypowiedź gościa który właściwie co 2-3 miesiące musi cos odnawiać.

Zakaładam, że też nie pamiętasz ile czasu jest na skończenie ścieżki Professional?
Z tego co ostatnio czytalem masz 3 lata na zrobienie kolejnych egzaminow.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#5

#5 Post autor: mihu »

minimalist300 pisze:
Z tego co ostatnio czytalem masz 3 lata na zrobienie kolejnych egzaminow.
dzięki minimalist300, w takim razie nie muszę sie spieszyć.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2015, 17:37 przez mihu, łącznie zmieniany 1 raz.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

Są zmiany z tzw. no-retest rule dla ścieżek specjalizacyjnych partnerów, jak np. podane przez Ciebie Advanced Security, oraz ATP. Jeśli egzamin się nie zmieni, czytaj jego Id (numer/nazwa) pozostają takie same, to nie ma potrzeby zdawania. Jeśli pojawi się nowa wersja, trzeba zdawać. Więcej szczegółów w lince ratunkowej poniżej:
Q&A w temacie
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#7

#7 Post autor: mihu »

Dzieki Seba, dobry link.

Odnosnie ISE ATP to znalazlem jeszcze wczoraj, ze program Retirement Date: February 2, 2016 | Program End Date: August 8, 2016 (zrodlo ), wiec musze go tylko zdac raz, ale do konca stycznia.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

ODPOWIEDZ