Początki kariery w sieciach

praca itp
Wiadomość
Autor
Qrinq
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 06 lut 2017, 18:52

Początki kariery w sieciach

#1

#1 Post autor: Qrinq »

Witam. Jestem w trakcie robienia certyfikatu na poziomie CCNA i chciałbym rozpocząć karierę związaną z administracją sieci dlatego pytanie, od czego powinienem zacząć, jak szukać pracy i jakie zagadnienia powinienem dodatkowo przyswoić (nie licząc tych które obejmuje poziom Associate). Liczę na przydatne uwagi z waszej strony.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Początki kariery w sieciach

#2

#2 Post autor: Kyniu »

Qrinq pisze:Witam. Jestem w trakcie robienia certyfikatu na poziomie CCNA i chciałbym rozpocząć karierę związaną z administracją sieci dlatego pytanie, od czego powinienem zacząć, jak szukać pracy i jakie zagadnienia powinienem dodatkowo przyswoić (nie licząc tych które obejmuje poziom Associate). Liczę na przydatne uwagi z waszej strony.
Od napisania skąd jesteś to może Cię ktoś zaprosi na jakieś praktyki a potem kto wie.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Qrinq
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 06 lut 2017, 18:52

Re: Początki kariery w sieciach

#3

#3 Post autor: Qrinq »

Górny Śląsk, a dokładnie z Gliwic.

kuta_bez_s
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:22

Re: Początki kariery w sieciach

#4

#4 Post autor: kuta_bez_s »

Poszukaj informacji na stronie firmy Exorigo Upos. Jakiś czas temu widniała tam oferta dla sieciowca.

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Początki kariery w sieciach

#5

#5 Post autor: excubitor »

Qrinq pisze:jakie zagadnienia powinienem dodatkowo przyswoić
angielski + linux, nie zaszkodzą też podstawy programowania/pisania skryptów - do wyboru bash, C/C++, Python

misiol
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2008, 10:03

Re: Początki kariery w sieciach

#6

#6 Post autor: misiol »

Jezeli nie masz problemu z jezykiem to na G Slasku jest calkiem sporo firm ktore sa calkiem dobre na start. IBM, Capgemini, ING Services, etc.

Qrinq
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 06 lut 2017, 18:52

Re: Początki kariery w sieciach

#7

#7 Post autor: Qrinq »

Myślę, że praktyki/staż byłby dobrym początkiem. Sam zakres CCNA to jednak sporo teorii i praca głównie na symulatorach typu Packet Tracer, więc nie chciałbym się porywać od razu na głęboką wodę. Podszkolenie języka, ogarnięcie podstaw programowania i Linuxa z pewnością wezmę pod uwagę.

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początki kariery w sieciach

#8

#8 Post autor: DawidS28 »

Jeśli chodzi o pracę, to sporo ofert jest chociażby tutaj na forum wrzucanych, niektóre też z CCNA-level, ostatnio jakąś z pierwszej linii TAC-a widziałem. Po sieci można szukać chociażby na No Fluff Jobs. Więcej tam pracy dla devów, ale dla adminów i sieciowców też trochę widziałem.

Qrinq
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 06 lut 2017, 18:52

Re: Początki kariery w sieciach

#9

#9 Post autor: Qrinq »

Dzięki, będę miał oko na forum ;)

ODPOWIEDZ