Sciezka rozwoju w DC UK > PL

praca itp
Wiadomość
Autor
wojwoj
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2017, 23:50

Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#1

#1 Post autor: wojwoj »

Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum, ale nie widze dzialu przywitan, wiec jak tu sie przywitac?
Poczytalem juz troche ten dzial, ale chcialbym opisac moj przypadek i poradzic sie ekspertow.

Mianowicie zaczynam prace w NTT w DC w UK jako DC technician i chcialbym to maksymalnie wykorzystac przed powrotem do kraju na ktory zona mi daje 4 lata :).
Powrot bedzie w okolice Krakowa. Chcialbym maksymalnie w tym czasie sie rozwinac i znalezc prace w PL wykorzystujac zalety pobytu w UK. W Anglii jestem juz dosyc dlugo - 9 lat, ale praca byla w zupelnie innej czesci polkoli mozgowej, bo fotografia ;). IT chce miec jako plan backupowy, lub pozniej po powrocie miec ekstra dochod z fotografii w zaleznosci od sytuacji.
Fotografia dala mi natomiast spore "soft skills" i angielski na wysokim poziomie mysle, ze ciezko osiagalny bez pobytu tutaj, tylko nie wiem w jakim kierunku sie rozwijac, zeby to wykorzystac. I tutaj pytanie do Was.

NTT teoretycznie daje mozliwosci rozwoju w dowolnym kierunku w ICT. Jako, ze zaczynam w DC, mysle, ze przez 4 lata duzo nie wyczaruje, wiec po powrocie do PL szukalbym czegos w DC krakowskich lub ewentualnie probowal zalapac sie na jakas prace zdalna z firma w UK.
Co wg Was warto sie uczyc, zeby dostac prace w DC w Polsce i czy sa stanowiska, ktore wymagaja mocnej znajomosci angielskiego (teoretyzuje, ze to raczej tylko cos typu sales/account manager).
Moj plan to bylo CCNA+CCNP + cos z cisco security, bo mysle, ze w ciagu 4 lat wiecej pewnie ciezko zrobic, ale czy cos specyficznego dla DC warto robic, zeby mi to dalo wieksze szanse w PL? Co o tym myslicie?

pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie :).

baroo_cciepl
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:01

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#2

#2 Post autor: baroo_cciepl »

4 lata to za duży horyzont czasowy w tej branży, żeby ktoś ci to przepowiedział. Generalnie patrz co robi się w UK, bo u nas pojawia się to samo rok do dwóch lat później.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#3

#3 Post autor: Kyniu »

wojwoj pisze: 12 lis 2017, 00:42 przed powrotem do kraju na ktory zona mi daje 4 lata :).

Wiem, wiem, nie takiej rady oczekiwałeś, nie takiej chciałeś i pewnie uznasz ją w pierwszej chwili za idiotyczną ale ................ ZMIEŃ ŻONĘ. Podziękujesz za kilka lat.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#4

#4 Post autor: geminiuss »

Z technicznego punktu widzenia DC Technician nie ma nic wspolnego z Inzynierem Sieciowym. Dlatego certyfikaty CCNA/CCNP beda Ci niepotrzebne, chyba ze DC Technician to tylko poczatek.

Taka sciezka jest mozliwa :

DC Technician -> CCNA -> NOC -> CCNP -> 2nd/3rd Line

Jesli chcesz sie skupic tylko na infrastrukturze DC to tez jest to fajna sciezka kariery.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#5

#5 Post autor: mhuba »

wojwoj pisze: 12 lis 2017, 00:42 ... (teoretyzuje, ze to raczej tylko cos typu sales/account manager).
Jeśli masz dużo soft skilli, znasz dobrze angielki, liźniesz trochę techniki to idealnie nadajesz się do sprzedażny a to nie jest tylko sprzedaż tylko aż sprzedaż.
Wkręcanie się teraz w technicznego geeka bez porządnego przygotowania w postaci studiów technicznych i takiego myślenia inżynierskiego jest oczywiście możliwe ale po co jeśli tyle jest ciekawej pracy gdzie możesz sobie poradzić i bez tego.
W dużych firmach często ludzie po szkołach językowych są bezpośrednimi przełożonymi tych z dziesiątką certyfikatów technicznych bo znają właśnie perfekcyjnie jakiś język i potrafią rozmawiać z drugim człowiekiem/klientem.

Więc wydaje się że masz do wybory 3 ścieżki, właśnie taka sprzedaż i tu rozwijałbym te umiejętności, jakieś kursy etc, ewentualnie zarządzanie i możesz celować w jakieś podyplomowki z PM, lub technik zarządzania (jest tego cała masa) no i na końcu ścieżka typowo techniczna ale jak dla mnie jest to ścieżka w której będzie się marnował właśnie twój soft skill ale jeśli już koniecznie chcesz to jak tu zostało już powiedziane: DC Technician -> CCNA -> NOC -> CCNP -> 2nd/3rd Line
Z tym że rób wszystko żeby CCNA zrobić jak najszybciej, najlepiej już w trakcie szukaj nowej pracy, ucz się dużo i wiać z tego DC tak żeby za 6 mc robić już gdzieś na nocniku, dalej daj sobie znowu chwile na zrobienie CCNP tak zeby po 1,5 roku pracować gdzieś jako inżynier/administrator.
Po powrocie po 4 latach zakładając że 2-3 ostatnie spędziłeś w pracy jako inżynier spokojnie znajdziesz prace w Cisco Kraków itp miejscach za całkiem niezłą kasę.
Też dosyć ważna rada, jeśli czujesz że nic się nie dzieje, nuda, to nie marnuj czasu tylko działaj, też nie tłumacz siebie że jeszcze muszę zrobić jakiś certyfikat i wtedy zacznę szukać pracy.
Tu bardzo ważne jest żebyś dorwał się do pracy w których widzisz te wszystkie technologie w akcji.
Znam osoby które z naprawdę przeciętnych z zerowa wiedzą i zerowa ilością certyfikatów wyrosły na niezłych inżynierów w dosłownie 2 lata przez dosyć dużego fuksa bo znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie. Gdzie nagle dostały dostęp do szkoleń, labów, i całej infrastruktury sieciowej.

Ale tak jak wspomniałem praca inżyniera nie jest łatwa bo nakręca nas ciągle coś nowego a nie da się całe życie robić coś nowego w naszej działce.
Przy 10 podobnym projekcie po prostu zbiera człowieka na wymioty.
Jeśli nakręca ciebie coś innego jak praca z ludźmi to nie szukaj siebie na nowo w pracy stricte inżynierskiej jest masa ciekawych ścieżek w IT gdzie Twoje umiejętności będą bezcenne.

Pzdr
mHuba

wojwoj
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2017, 23:50

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#6

#6 Post autor: wojwoj »

Kyniu pisze: 12 lis 2017, 12:10
wojwoj pisze: 12 lis 2017, 00:42 przed powrotem do kraju na ktory zona mi daje 4 lata :).

Wiem, wiem, nie takiej rady oczekiwałeś, nie takiej chciałeś i pewnie uznasz ją w pierwszej chwili za idiotyczną ale ................ ZMIEŃ ŻONĘ. Podziękujesz za kilka lat.
hehe, dzieki za rade :).
geminiuss pisze: 12 lis 2017, 13:14 Z technicznego punktu widzenia DC Technician nie ma nic wspolnego z Inzynierem Sieciowym. Dlatego certyfikaty CCNA/CCNP beda Ci niepotrzebne, chyba ze DC Technician to tylko poczatek.

Taka sciezka jest mozliwa :

DC Technician -> CCNA -> NOC -> CCNP -> 2nd/3rd Line

Jesli chcesz sie skupic tylko na infrastrukturze DC to tez jest to fajna sciezka kariery.
Dzieki za odpowiedz.
Tak, DC Tech to ma byc poczatek. Widzialem sciezke Cisco Data Center, ale na pierwszy rzut oka wydala mi sie dosyc ograniczajaca mozliwosci tylko do pracy w DC czyli tylko duze miasta, ograniczona liczba etatow i pewnie 0 mozliwosci pracy zdalnej. Z drugiej strony zaczynam w DC, wiec moglbym to wykorzystac i sie wbic glebiej w temat. Na pewno infrastruktura tutaj jest do przodu wzgledem Polski tak jak przedmowca pisal i byc moze to by plusowalo w PL.
Sciezka CCNA -> 2nd/3rd line wydaje mi sie bardziej elastyczna pod tym wzgledem.
A czy sciezka CCNA>CCNP RS + CCNA>CCNP DC ma sens?
mhuba pisze: 12 lis 2017, 16:27
wojwoj pisze: 12 lis 2017, 00:42 ... (teoretyzuje, ze to raczej tylko cos typu sales/account manager).
Jeśli masz dużo soft skilli, znasz dobrze angielki, liźniesz trochę techniki to idealnie nadajesz się do sprzedażny a to nie jest tylko sprzedaż tylko aż sprzedaż.
Wkręcanie się teraz w technicznego geeka bez porządnego przygotowania w postaci studiów technicznych i takiego myślenia inżynierskiego jest oczywiście możliwe ale po co jeśli tyle jest ciekawej pracy gdzie możesz sobie poradzić i bez tego.
W dużych firmach często ludzie po szkołach językowych są bezpośrednimi przełożonymi tych z dziesiątką certyfikatów technicznych bo znają właśnie perfekcyjnie jakiś język i potrafią rozmawiać z drugim człowiekiem/klientem.

Więc wydaje się że masz do wybory 3 ścieżki, właśnie taka sprzedaż i tu rozwijałbym te umiejętności, jakieś kursy etc, ewentualnie zarządzanie i możesz celować w jakieś podyplomowki z PM, lub technik zarządzania (jest tego cała masa) no i na końcu ścieżka typowo techniczna ale jak dla mnie jest to ścieżka w której będzie się marnował właśnie twój soft skill ale jeśli już koniecznie chcesz to jak tu zostało już powiedziane: DC Technician -> CCNA -> NOC -> CCNP -> 2nd/3rd Line
Z tym że rób wszystko żeby CCNA zrobić jak najszybciej, najlepiej już w trakcie szukaj nowej pracy, ucz się dużo i wiać z tego DC tak żeby za 6 mc robić już gdzieś na nocniku, dalej daj sobie znowu chwile na zrobienie CCNP tak zeby po 1,5 roku pracować gdzieś jako inżynier/administrator.
Po powrocie po 4 latach zakładając że 2-3 ostatnie spędziłeś w pracy jako inżynier spokojnie znajdziesz prace w Cisco Kraków itp miejscach za całkiem niezłą kasę.
Też dosyć ważna rada, jeśli czujesz że nic się nie dzieje, nuda, to nie marnuj czasu tylko działaj, też nie tłumacz siebie że jeszcze muszę zrobić jakiś certyfikat i wtedy zacznę szukać pracy.
Tu bardzo ważne jest żebyś dorwał się do pracy w których widzisz te wszystkie technologie w akcji.
Znam osoby które z naprawdę przeciętnych z zerowa wiedzą i zerowa ilością certyfikatów wyrosły na niezłych inżynierów w dosłownie 2 lata przez dosyć dużego fuksa bo znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie. Gdzie nagle dostały dostęp do szkoleń, labów, i całej infrastruktury sieciowej.

Ale tak jak wspomniałem praca inżyniera nie jest łatwa bo nakręca nas ciągle coś nowego a nie da się całe życie robić coś nowego w naszej działce.
Przy 10 podobnym projekcie po prostu zbiera człowieka na wymioty.
Jeśli nakręca ciebie coś innego jak praca z ludźmi to nie szukaj siebie na nowo w pracy stricte inżynierskiej jest masa ciekawych ścieżek w IT gdzie Twoje umiejętności będą bezcenne.

Pzdr
mHuba
Dzieki, rozjasniles mi temat i troche potwierdziles to o czym myslalem. W technicznej sciezce podoba mi sie to, ze juz teraz czarno na bialym widze co robic, zeby tam dotrzec i miec duze szanse po powrocie ze wstrzeleniem sie w rynek. Prace z ludzmi/klientami lubie, tylko w UK wydaje mi sie, ze dalej jestem do tylu kontra angielscy sprzedawcy korporacyjni itp.
W Polsce sytuacja moze byc troche odwrotna i dlatego myslalem o rozpoczeciu sciezki technicznej i pozniej o ewentualnym polaczeniu wszystkiego (tech + soft skills + angielski) w PL. Nie wiem czy to jest dobre rozumowanie. Czy te sciezki nie stricte inzynierskie, o ktorych piszesz, nie potrzebuja tak czy inaczej jakiejs wiedzy technicznej, gdzie CCNP byloby plusem? Mysle cos typu team leader grupy technikow czy moze chodzi Ci o cos kompletnie innego?
Sorry jezeli pytania sa glupie, nie orientuje sie kompletnie w swiecie korpo i IT, ale ucze sie :). Decyzja o tym co zaczne teraz robic bedzie juz ciagnac sie do konca zycia, wiec chce zaczac isc w dobrym kierunku.

Dzieki wielkie za rozpiske jak dzialac w przypadku sciezki technicznej ! To wlasnie mi sie podoba w tej sciezce, juz teraz wiem jak podejsc do tematu jakbym ja wybral :).

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#7

#7 Post autor: konradrz »

wojwoj pisze: 12 lis 2017, 20:45 Czy te sciezki nie stricte inzynierskie, o ktorych piszesz, nie potrzebuja tak czy inaczej jakiejs wiedzy technicznej, gdzie CCNP byloby plusem? Mysle cos typu team leader grupy technikow czy moze chodzi Ci o cos kompletnie innego?
Sorry jezeli pytania sa glupie, nie orientuje sie kompletnie w swiecie korpo i IT, ale ucze sie :). Decyzja o tym co zaczne teraz robic bedzie juz ciagnac sie do konca zycia, wiec chce zaczac isc w dobrym kierunku
Tu zakładam że myślisz o pracy w korpo, nie na swój rachunek.
Moi najlepsi szefowie to nie byli CCIE/chujwiekto, ale normalni goście po tzw filozofii, ale nie byli napięci. Rozumieli temat ("co się da zrobić w jakim czasie") i tego - i tylko tego! - oczekiwali od podwładnych. I chronili im dupę, jak jakiś pajac z innego wydziału chciał coś pogryźć. Brali na klatę (ba, z reguły kolo z innego działu nie miał biznesowej racji i wychodził na korpoklauna).
Miałem trzech takich szefów w całym życiu.
Zrób się taki, bądź moim szefem.

Podsumowując - poczytaj o technologiach używanych w "CCNP" (to tylko cztery litery opisujące zakres egzaminowy, nic więcej), poczytaj o BGP, zrozum że "no może za późno trochę zacząłem" i rób biznesowe rzeczy :)


Ale jak Kyniu mówi -- może nie ma sensu wracać?
Rili. Really really :)
(serio, średni projekt w UK to jak megaprojekt w PL)

wojwoj
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2017, 23:50

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#8

#8 Post autor: wojwoj »

Dzieki konradrz za komenatrz. Troche dalo mi to do myslenia. Jezeli chodzi o management to przesledzilem kariere tych, ktorzy ze mna prowadzili rozmowe kwalifikacyjne i wyglada mi na to, ze srednio co 2 lata wchodzili wyzej.
I tak w ciagu 8 lat wygladalo to tak:
DC tech > DC supervisor (pierwsze interview) > UK DC manager (pierwsze interview) > EU DC senior manager (drugie interview).
Musialbym wiec pewnie isc w podobnym kierunku i ewentualnie zmieniac prace najwczesniej po przejsciu na supervisora.

Nastepna opcja, ktora jest w kierunku sales/utrzymanie klienta z tego co sie zdazylem zorientowac to jest:
DC tech > Technical Sales Support > CS manager > Account manager

Co do wracania do PL to ja stawiam na rodzine i "zycie" ponad mozliwosci rozwoju i pieniadze. Wiem, dla niektorych to smieszne pewnie jest, coz, kazdy z nas jest troche inny :).

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#9

#9 Post autor: Kyniu »

wojwoj pisze: 13 lis 2017, 00:32 Co do wracania do PL to ja stawiam rodzine i "zycie" ponad mozliwosci rozwoju i pieniadze.

A to ludzie poza PL nie zakładają rodzin, nie mają dzieci i nie "żyją"? Natomiast znam wiele osób które, które podjęły próbę powrotu do PL i ..... nie wytrzymały. Będąc poza PL można się chociażby naśmiewać ze "sztucznych uśmiechów" ale wierz mi, zatęsknisz za nimi.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Amare

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#10

#10 Post autor: Amare »

wojwoj pisze: 13 lis 2017, 00:32 Co do wracania do PL to ja stawiam na rodzine i "zycie" ponad mozliwosci rozwoju i pieniadze. Wiem, dla niektorych to smieszne pewnie jest, coz, kazdy z nas jest troche inny :).
Trochę przesadziłeś z tym tłumaczeniem się. Śmieszne to jest jak ktoś stawia karierę w korpo ponad swoje życie... A takich jeleni nie brakuje.

wojwoj
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2017, 23:50

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#11

#11 Post autor: wojwoj »

Kyniu pisze: 13 lis 2017, 00:43
wojwoj pisze: 13 lis 2017, 00:32 Co do wracania do PL to ja stawiam rodzine i "zycie" ponad mozliwosci rozwoju i pieniadze.

A to ludzie poza PL nie zakładają rodzin, nie mają dzieci i nie "żyją"? Natomiast znam wiele osób które, które podjęły próbę powrotu do PL i ..... nie wytrzymały. Będąc poza PL można się chociażby naśmiewać ze "sztucznych uśmiechów" ale wierz mi, zatęsknisz za nimi.
Przepraszam, zle sie wyrazilem. Oczywiscie, ze ludzie zakladaja, zyja i jest im dobrze poza PL, ale kazda rodzina jest osobnym przypadkiem z inna historia, osobnymi przekonaniami i swoim "malym" celem w zyciu. U nas to wszystko sklada sie na decyzje o powrocie z maksymalnym wykorzystaniem czasu w UK, zeby wlasnie powrot byl kolejnym krokiem naprzod w naszych planach. Oczywiscie obywatelstwo UK zostanie bo zawsze lepiej miec backup backupu ;)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#12

#12 Post autor: Kyniu »

wojwoj pisze: 13 lis 2017, 00:50 zeby wlasnie powrot byl kolejnym krokiem naprzod w naszych planach.

Nie chcę poruszać pewnych spraw, bo zaraz znowu posypią się na mnie gromy o upolitycznianie forum i każdej dyskusji (i na tym uznajmy ten wątek za zakończony), ale zastanów się czy to jest kraj do którego chcesz wracać i czy powrót tutaj można nazwać krokiem naprzód. Tym bardziej, że ludzie, którzy chcą zrobić krok naprzód, wybierają kierunek przeciwny niż ten który obrałeś i który wskazujesz. Ale o tym niech sami już piszą - jeśli zechcą.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

wojwoj
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2017, 23:50

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#13

#13 Post autor: wojwoj »

No tak, troche zeszlismy z tematu, ale konczac, tak jak napisalem, kazdy przypadek nalezy traktowac indywidualnie. My wracamy do ludzi i rodziny wiec to jest dla nas krok naprzod w tym sensie, bo to jest glowny powod. Znajac juz nasz powod, wiesz, ze nie chodzi o kraj.
Fajnie by bylo jakby reszte postow bylo odnosnie tematu, jak ktos cos fajnego jeszcze by chcial dodac to bylbym wdzieczny :).

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#14

#14 Post autor: tanthil »

Jezeli masz juz dobre 'soft skille' to mozesz rozwazyc docelowa sciezke network/solution/ifrastructure architekta?

Przykladowo ( architekt z corem networking, vendor wyjsciowy cisco)

certy:
CCNA > CCNP > CCDP > ITIL > TOGAF
Stanowiska
Network tech > NOC/1st line > 2/3 line engineer > designer/architect

Dla architekta z bazowymi sieciami CCNP/CCDP to wyjsciwe certyfikaty potem doklasz to co jest potrzebne lub/i druga specjalizacje

takie moje 3 grosze

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Sciezka rozwoju w DC UK > PL

#15

#15 Post autor: PatrykW »

wojwoj pisze: 12 lis 2017, 00:42 Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum, ale nie widze dzialu przywitan, wiec jak tu sie przywitac?
Poczytalem juz troche ten dzial, ale chcialbym opisac moj przypadek i poradzic sie ekspertow.

Mianowicie zaczynam prace w NTT w DC w UK jako DC technician i chcialbym to maksymalnie wykorzystac przed powrotem do kraju na ktory zona mi daje 4 lata :).
Powrot bedzie w okolice Krakowa. Chcialbym maksymalnie w tym czasie sie rozwinac i znalezc prace w PL wykorzystujac zalety pobytu w UK. W Anglii jestem juz dosyc dlugo - 9 lat, ale praca byla w zupelnie innej czesci polkoli mozgowej, bo fotografia ;). IT chce miec jako plan backupowy, lub pozniej po powrocie miec ekstra dochod z fotografii w zaleznosci od sytuacji.
Fotografia dala mi natomiast spore "soft skills" i angielski na wysokim poziomie mysle, ze ciezko osiagalny bez pobytu tutaj, tylko nie wiem w jakim kierunku sie rozwijac, zeby to wykorzystac. I tutaj pytanie do Was.

NTT teoretycznie daje mozliwosci rozwoju w dowolnym kierunku w ICT. Jako, ze zaczynam w DC, mysle, ze przez 4 lata duzo nie wyczaruje, wiec po powrocie do PL szukalbym czegos w DC krakowskich lub ewentualnie probowal zalapac sie na jakas prace zdalna z firma w UK.
Co wg Was warto sie uczyc, zeby dostac prace w DC w Polsce i czy sa stanowiska, ktore wymagaja mocnej znajomosci angielskiego (teoretyzuje, ze to raczej tylko cos typu sales/account manager).
Moj plan to bylo CCNA+CCNP + cos z cisco security, bo mysle, ze w ciagu 4 lat wiecej pewnie ciezko zrobic, ale czy cos specyficznego dla DC warto robic, zeby mi to dalo wieksze szanse w PL? Co o tym myslicie?

pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie :).
Skup sie na zdobyciu wiedzy, postaw laba, pobaw sie technologiami, popsuj cos napraw. Olej certyfikaty. Jezeli to twoja pasja, niech tez bedzie zabawa, porazka, polem manewru.

Certyfiakty praktycznej wiedzy nie daja. Masz wiele srodowisk, mozliwosci gdzie mozesz sie tego nauczyc. Zaprojektuj srodowisko, popsuj i napraw. Takie wpisy w CV sa najcenniejsze.

pzdr
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

ODPOWIEDZ