CCNP recertyfikacja

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

CCNP recertyfikacja

#1

#1 Post autor: mhuba »

Hej

W połowie kwietnia wygasa mi CCNP, czy ktoś z obecnych wie co tam teraz się dzieje z tą scieżką?
Coś się ostatnio zmieniło? Coś doszło? Coś wycofali z egzaminu?
CCNP robiłem 6 lat temu, zdawałem ROUTE, SWITCH, TSHOOT i z tego co pamiętam TSHOOT był banalny.
Trzy lata temu odnawiałem CCNP chyba SWITCHem.
Teraz patrze na zakres TSHOOTa czy ROUTE i widze tam jakies VPN.
Który z egzaminów do tego co już zdawałem zmienił się najmniej?

Pzdr
mHuba

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: CCNP recertyfikacja

#2

#2 Post autor: psles »

Chyba we wszystkich doszło trochę IPv6, ale nie jest tego dużo.
.ılı..ılı.

kornis
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2010, 11:29

Re: CCNP recertyfikacja

#3

#3 Post autor: kornis »

Cześć,

proszę o konkretną odpowiedź, ponieważ ma to dla mnie duże znaczenie. Czy jeśli w mailu przypominającym o wygasającym cetyfikacie mam dokłądnie taki tekst:

"Your CCNP Routing and Switching Cisco Certification will expire on May 06, 2019"

to czy mogę podejść do egzaminu w dniu 6 maja czy muszę to zrobić najpóźniej do 5 maja?
Ewentualnie czy ktoś ma jakiś adres email, gdzie można zadać takie pytanie? Klikam 15min po stronie Cisco i nigdzie nie znalazłem chat`u albo maila kontaktowego.

Dzięki z góry za konkretne i potwierdzone info.
CCNP SEC, CCNP RS

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: CCNP recertyfikacja

#4

#4 Post autor: Kyniu »

Ja bym to zrobił z tydzień wcześniej bo zanim VUE przemieli wyniki i wyśle do Cisco i tak dalej. Po co sobie generujesz kolejne problemy ;P
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

kornis
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2010, 11:29

Re: CCNP recertyfikacja

#5

#5 Post autor: kornis »

z braku czasu... dodatkowe kilka dni w posatci majówki sprawiłoby, że czułbym się zdecydownie bardziej komfortowo :)
CCNP SEC, CCNP RS

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: CCNP recertyfikacja

#6

#6 Post autor: kurđ »

Z drugiej strony jak zrobisz tydzień wcześniej i powinie ci się noga, to możesz zdążyć podejść jeszcze raz, jak zrobisz ostatniego dnia to wóz albo przewóz.
MfG
Kurđ

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: CCNP recertyfikacja

#7

#7 Post autor: double.decode »

kurđ pisze: 09 kwie 2019, 12:40 Z drugiej strony jak zrobisz tydzień wcześniej i powinie ci się noga, to możesz zdążyć podejść jeszcze raz, jak zrobisz ostatniego dnia to wóz albo przewóz.
Trafna uwaga, ja bym jeszcze dodał że nie należy zakładać że można robić poprawkę z dnia na dzień, z tego co pamiętam był tam minimum tydzień przerwy przy retake.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNP recertyfikacja

#8

#8 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Z tego, co wiem, to karencja na "retake" dotyczy tego samego egzaminu. Można więc podejść do ROUTE jednego dnia, jak nie pójdzie, to następnego dnia do SWITCH, a jak dalej nic, to kolejnego dnia do TSHOOT.

Pozdrawiam!
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

jepes
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:47

Re: CCNP recertyfikacja

#9

#9 Post autor: jepes »

Podepnę się pod temat. Czy widzicie jakiś sens w recrtyfikacji CCNP jeśli nie pracujecie dla integratora poza tym, że "szkoda stracić"? Za niecały miesiąc mi cert wygasa i poważnie się zastanawiam czy jest sens wydawania 350$...
Pozdro

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: CCNP recertyfikacja

#10

#10 Post autor: kurđ »

Nawet jeśli nie pracujesz dla integratora ale mimo wszystko w zawodzie to raczej każdy pracodawca powinien egzamin opłacić. Jakiś budżet na szkolenia chyba jest przewidziany, a taki egzamin w porównaniu z szkoleniem to ułamek kwoty.
MfG
Kurđ

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNP recertyfikacja

#11

#11 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Moim zdaniem to kwestia mocno indywidualna - dla jednych jest sens, dla innych nie ma. Jeśli dobrze Ci w obecnej robocie, wszyscy już Cię znają i Twoje umiejętności, nie zamierzasz szukać nowej roboty, to pewnie w tym przypadku nie warto inwestować. Jeśli natomiast jesteś otwarty na nowe wyzwania zawodowe, to cert poziomu CCNP może otworzyć wiele drzwi, choć znów różnie to bywa i wiele osób na pewno się z tym nie zgodzi, bo można z powodzeniem znaleźć robotę z "wiedzą na poziomie ccnp", a nie koniecznie z certyfikatem. Tutaj obawiam się, nikt Ci dobrze nie poradzi, bo to wszystko zależy od Twojej sytuacji i preferencji.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ