Prędkość łącza

same linki
Wiadomość
Autor
arti45
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2018, 10:17

Prędkość łącza

#1

#1 Post autor: arti45 »

Wrzucajcie strony do mierzenia prędkości łącza

http://predkosc.pl

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Prędkość łącza

#2

#2 Post autor: judge dredd »

Hej,

Jak pracowałem u ISP, to testowaliśmy u klientów prędkość przy pomocy www.speedtest.net - chyba najpopularniejszy. Niestety często były problemy z mierzoną przepustowością upload. Robiliśmy klientom proste policery na vlanach/portach i speedtest.net często przy uploadzie nie chciał osiągać ustawionych parametrów. Często musieliśmy ustawiać klientowi policer na zakontraktowaną przepustowość plus na przykład 20%, bo dopiero wtedy speedtest.net pokazywał tę zakontraktowaną. Tak było dopóki ktoś nie użył www.speedtest.pl i okazało się, że on pokazuje praktycznie tyle w uploadzie ile jest na policerze. Od tamtej pory przestawiliśmy się na speedtest.pl i już kłopoty z osiągnięciem przepustowości z policera nie były problemem. Parę razy zastanawiałem się nad tym od czego to zależy i w jak różny sposób oba speedtesty działają, że pokazują różne wyniki, natomiast nigdy nie zgłębiłem tematu. Podsumowując: polecam www.speedtest.pl

Pozdro!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

rudy
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2018, 22:50

Re: Prędkość łącza

#3

#3 Post autor: rudy »

do ovh: ovh.net

koda32
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2019, 08:42

Re: Prędkość łącza

#4

#4 Post autor: koda32 »

Ja często wykonuje test internetu na https://speedtestonline.pl

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Prędkość łącza

#5

#5 Post autor: nowyk123 »

sprawdzam na speedtest net a macie jakies stronki do sprawdzanie polaczenia na androidzie? z ciekawosci bym sobie posprawdzal jaka predkosc bylaby gdzies na pkp na ich WIFI :D

ODPOWIEDZ