300-101 Route i z czego się uczyć

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

300-101 Route i z czego się uczyć

#1

#1 Post autor: Frant!c »

Witam szanownych forumowiczów :)
Po uczestnictwie w akademii Cisco i uzyskaniu certyfikatu CCNA podjąłem decyzję o dalszym rozwoju i próbie zdania egzaminu z CCNP Route. Zakupiłem na ciscopress trochę makulatury w postaci:
CCNP Routing and Switching Route 300-101 Official Cert Guide
Implementing Cisco IP Routing Fundation Learing Guide
Lab Manual CCNP Route Version 7
Nie mam możliwości uczestniczyć w akademii cisco ale mam za to dostęp do szkoleń na pluralsight.com.
Czy te publikacje obejmują zakres wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu z routa. Zdaję sobie sprawę z istnienia blueprintów... jednak na każdy z podpunktów w nim można napisać magisterkę i nie wiem jak do niego podchodzić. Skupić się tylko na tych publikacjach które mam przerobić je i podchodzić do egzaminu?
Pozdrawiam

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

#2

#2 Post autor: Dej0 »

Polecam http://gns3vault.com/ - strona nie jest już aktualizowana ale zawiera bardzo cenne materiały i świetne laby.
Zdałem CCNP w zeszłym roku i ta strona bardzo mi pomogła.

Po za tym polecam jeszcze https://networklessons.com - ten sam autor co gns3vault tylko treści aktualizowane na bieżąco.

Po za tym klasycznie video kursy INE / CBT Nuggets zwłaszcza "Cisco CCNP TSHOOT 300-135 Hands-on Labs Exam Prep"

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#3

#3 Post autor: freel4ncer »

INE wydaje mi sie ze najlepsze ale tylko z Brianem tego nowego kolesia nie trawie :/ (te nowe INE do CCNP obejrzec tylko dla tematow ktorych nie ma w sesjach z Brianem)

CBT dobre do CCNA do CCNP slabe IMHO

Polecam tego workbooka https://learningnetwork.cisco.com/docs/DOC-14754 od INE
Jest to stary workbook ale mozna sie pobawic labami :)

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#4

#4 Post autor: lukis »

Ja na razie mam official cert guide, cbt i chris bryant video boot camp z udemy (można za 10$ wyrwać). Materiały Chrisa pokrywają bardzo podobny materiał co Official Cert Guide, ale więcej mi zostaje w głowie, gdy oglądam wykład zaraz po przeczytaniu rozdziału :)

Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#5

#5 Post autor: Lechu_ »

Ponowie, temat czy official cert guide wystarczy ? + cbt

Widzę, że pojawiły się pozycje
CCNP Routing and Switching V2.0 Official Cert Guide Library

Rozumiem, że to jest po prostu Route i Switch w jednej książce ?

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#6

#6 Post autor: DawidS28 »

300-101 Official Cert Guide i czytanie w sieci materiałów z Cisco.com, jeśli coś nie jest wystarczająco dobrze wytłumaczone (ja tak miałem z first-hop redundancy na 300-115 SWITCH) wystarcza do zdania ROUTE-a na 900+. A potem przejrzyj zakres egzaminu i uzupełnij sobie to, czego nie przeczytałeś, chociaż wydaje mi się, że jedyne, co było słabo (względem egzaminu) omówione w cert guide to NTP. Tak, na ROUTE.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#7

#7 Post autor: psles »

Lechu_ pisze: Widzę, że pojawiły się pozycje
CCNP Routing and Switching V2.0 Official Cert Guide Library

Rozumiem, że to jest po prostu Route i Switch w jednej książce ?
Library to zestaw wszystkich trzech książek w jednej paczce. Nie jedna książka, a trzy (route, switch, t-shoot)
.ılı..ılı.

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#8

#8 Post autor: seba766 »

Niestety same te książki nie wystarczą. Zakres materiału jest większy. Choćby zakres PPPoE który w książce nie wiem czy w ogóle występuje a na egzaminie pytań z tego jest bardzo dużo.
Właśnie przeczytałem książkę od switcha i zakres materiału teoretycznie się pokrywa ale pytania potrafią być tak szczegółowę, że lepiej do tego zainwestować w CBT czy coś podobnego.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#9

#9 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Musiałeś mieć pecha... ja nie przypominam sobie żadnego pytania z PPPoE na ROUTE (zdawane dwa lata temu - chyba program się nie zmienił). Natomiast niewiarygodne dla mnie było co innego:
podczas przygotowań do egzaminu maksymalnie dużo kułem z BGP, bo to chyba największy nowy temat w stosunku do programu CCNA. No to się wyuczyłem wszystkiego jak trzeba, a po egzaminie zdałem sobie sprawę, że... nie miałem ani jednego pytania z BGP! Normalnie w szoku byłem. Jedynym miejscem, gdzie BGP było użyte to w jednej symulacji i było tylko źródłem redystrybucji. Poza tym sporo EIGRP/OSPF i redystrybucji właśnie pamiętam. No i w moim przypadku 300-101 cert guide (premium edition z zestawem pytań pearsona) plus doświadczenie w zupełności wystarczyły do zaliczenia 900+.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#10

#10 Post autor: seba766 »

Właśnie pytania w ciągu tych dwóch lat się zmieniły.
Ja zdawałem na początku roku i miałem z 5pytań o PPPoE. Kolega z pracy zdawał z półroku wcześniej i to samo.

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#11

#11 Post autor: DawidS28 »

Niestety same te książki nie wystarczą. Zakres materiału jest większy. Choćby zakres PPPoE który w książce nie wiem czy w ogóle występuje a na egzaminie pytań z tego jest bardzo dużo.
Dlatego też...
https://learningnetwork.cisco.com/commu ... xam-topics

Punkt 2.0. Niby tylko 10%, ale jednak. Sytuacja jest o tyle głupia, że w CCNA v6 wyleciał Frame Relay (przyznaję, że nie jestem pewien, czy w programie v5 w ogóle był, w v4 na pewno), po czym książka do ROUTE-a zakłada jego znajomość, TSHOOT także (jeśli nie bardziej).

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#12

#12 Post autor: seba766 »

Nie wiem kiedy/czy weszło v6 ale pół roku na moim egzaminie miałem jedno pytanie z Frame-relay z zapytaniem o mapy

coffeechewer
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2015, 11:14

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#13

#13 Post autor: coffeechewer »

witam,

Przygotowuje sie do CCNP Route, obecnie korzystam z "CCNP R&S Route 300-101 Official Cert" oraz "Implementing Cisco IP Routing (ROUTE) Foundation
Learning Guide".

Prosil bym o opinie na temat MeasureUp's?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: 300-101 Route i z czego się uczyć

#14

#14 Post autor: judge dredd »

A to ciekawe - nie widziałem tego wcześniej. Ktoś miał okazję korzystać z tych oficjalnych egzaminów MeasureUp? Jak to się ma do realnego egzaminu i np. do pytań pearsona dodawanych do Cert Guide'ów Premium Edition?

Pozdro!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ