Wybór szkoły

praca itp
Wiadomość
Autor
IamBlonde
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2019, 08:46

Re: Wybór szkoły

#16

#16 Post autor: IamBlonde »

DawidS28, dziękuję Ci bardzo za to rozwinięcie, o wszystko dopytam :)

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Wybór szkoły

#17

#17 Post autor: bydgoszcz2016 »

art pisze: 29 maja 2019, 10:47
bydgoszcz2016 pisze: 28 maja 2019, 11:57 Jak już jest praca w branży to szkoda czasu na studia. To jest marnowanie czasu na naukę w 80% rzeczy które nas albo nie interesują albo nam się nie przydadzą. Lepiej już samemu sobie wybierać tematy techniczne i je zgłębiac czy to przez akademie czy na własną rękę.
Zależy :) ja uważam że studia są potrzebne

Zrób kurs CCNA w akademii, znajdź joba jako junior i jak będizesz miała czas i chęci idź na studia - chyba że już jakieś skończyłaś. Może się zdarzyć, że poznasz jakąś fajną koleżankę, co Cię bedzie chciała na państwową posadę wciagnąć a tam bez studiów ani rusz :) I co wtedy zrobisz ?
Praca jako informatyk w budżetówce to jak zesłanie na mur w GoT, mało intratna opcja.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Wybór szkoły

#18

#18 Post autor: Kyniu »

bydgoszcz2016 pisze: 30 maja 2019, 10:02 Praca jako informatyk w budżetówce to jak zesłanie na mur w GoT, mało intratna opcja.
Budżetówka to pojemny worek. Spółki skarbu państwa - Orlen, PGE, PSG, i tak dalej - to teoretycznie też budżetówka. A widziałem tam takie płace w IT, że niejednemu bo oczy z orbit wyszły.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Wybór szkoły

#19

#19 Post autor: bydgoszcz2016 »

NIe pomyślałem o spółkach, nie mam też o nich żadnej wiedzy, więc tak ujmując budżetówkę to odszczekuje swoje słowa.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Wybór szkoły

#20

#20 Post autor: art »

Tak jak napisal Kyniu, budzetowka to nie tylko urzad, a i tu czasami da sie niezle zarobic :)
poza tym na starosc trzeba cos robic, jakos nie widze w Cisco ludzi powyzej 50 roku zycia, no palcach jednej reki mozna ich policzyc.
Taki urzad, praca na uczelni jako techniczny aby dociagnac do emerytury jest jak najbardziej Ok dla mnie
Ups I switched again =)

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Wybór szkoły

#21

#21 Post autor: bydgoszcz2016 »

art pisze: 31 maja 2019, 08:46 Tak jak napisal Kyniu, budzetowka to nie tylko urzad, a i tu czasami da sie niezle zarobic :)
poza tym na starosc trzeba cos robic, jakos nie widze w Cisco ludzi powyzej 50 roku zycia, no palcach jednej reki mozna ich policzyc.
Taki urzad, praca na uczelni jako techniczny aby dociagnac do emerytury jest jak najbardziej Ok dla mnie
Wiesz, to się trochę zmieni. Pokolenie 50+ nie szkoliło się w programowaniu, sieciach komputerowych i innych podobnych technologiach. Nie było od zarodka nauczone metodyki korpo, jezyk angielski też nie jest oczywistością. Z biegiem czasu odsetek osób w tym wieku będzie większy (tak obstawiam). Na zachodzie w korpo czy tam zespołach technicznych trafiałem czesto na osoby w tym przedziale wiekowym. POdczas przejmowania róznych serwisów w Atosie to była ciekawostka gdy zespół niemiecki od danej technologii liczył srednio 40+ lat a przejmował to poslki team ze srednia wieku 25 lat.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Wybór szkoły

#22

#22 Post autor: Kyniu »

art pisze: 31 maja 2019, 08:46 poza tym na starosc trzeba cos robic, jakos nie widze w Cisco ludzi powyzej 50 roku zycia, no palcach jednej reki mozna ich policzyc.
No tak, jasne, bo życie kończy się po 40ste a 50cio latków to najlepiej wystrzelać ;( Albo zamknąć w getcie.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Wybór szkoły

#23

#23 Post autor: mhuba »

bydgoszcz2016 pisze: 31 maja 2019, 09:26 POdczas przejmowania róznych serwisów w Atosie to była ciekawostka gdy zespół niemiecki od danej technologii liczył srednio 40+ lat a przejmował to poslki team ze srednia wieku 25 lat.
Jasne na zachodzie, całe zastępy ludzi w wieku 50+ pracuje w naszej branży.
Powiem więcej, mam wrażenie że tam wiekszosci pracujacych to osoby w sile wieku.
U nas bedzie tak samo, spokojnie.

Pzdr
hm

IamBlonde
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2019, 08:46

Re: Wybór szkoły

#24

#24 Post autor: IamBlonde »

Dziękuję :)
Już jestem zapisana na kurs, skończy się tytułem technika i będę się uczyć do CCNA. Jak zdam to spróbuję aplikować do monitoringu na start lub na juniora (co się uda), byle już wejść do firmy i się uczyć. Tylko, że aby zdobyć tytuł technika, muszę mieć też praktyki. Myślę o tym, żeby odbyć praktyki od razu w miejscu, w którym widzę, że często są oferty dla juniorów. Wiem, że to jeszcze sporo czasu, ale wolę z góry zrobić mały research. Kurs startuje po wakacjach, myślicie, że jest sens przeczytać książki przed kursem i coś sobie ćwiczyć, czy lepiej czytać na bieżąco, zgodnie z materiałem kursu już podczas jego trwania? Głowę mam chłonną, lubię się uczyć (po ekonomii musiałam cały czas uczyć się na pamięć i rozumieć dość dużo ustaw), nie potrafię przestać drążyć jakiegoś zagadnienia póki go nie zrozumiem, więc nawet jeśli będę uczyć się już w wakacje, to zapamiętam to. Pytanie czy to ma sens.
Hobbystycznie od kilku miesięcy uczę się też Pythona, raczej nie przestanę, ale chciałam podpytać czy znacie jakieś ciekawe kursy dotyczące użycia Pythona w sieciach?

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Wybór szkoły

#25

#25 Post autor: mhuba »

Tu kiedyś było coś o pythonie, automatyzacji viewtopic.php?f=74&t=23866&p=167461#p167461
Na dole masz linki, tez duzo ciekawych kursow jest na Udemy.
Ogolnie sieci, python to dobry kierunek.

Kursy sa spoko, ale co do CCNA, jak dla mnie sama dlugość tej akademi dość mocno zniecheca.
Na pewno jest to pomocne dla ludzi ktorzy nie moga sie sami zmobilizowac do pracy.

Pzdr
hm

IamBlonde
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2019, 08:46

Re: Wybór szkoły

#26

#26 Post autor: IamBlonde »

mhuba pisze: 03 cze 2019, 14:18 Tu kiedyś było coś o pythonie, automatyzacji viewtopic.php?f=74&t=23866&p=167461#p167461
Na dole masz linki, tez duzo ciekawych kursow jest na Udemy.
Ogolnie sieci, python to dobry kierunek.
Dziękuję! Właśnie o to mi chodziło :)

sq2jet
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:34

Re: Wybór szkoły

#27

#27 Post autor: sq2jet »

Niezależnie czy zdecydujesz się na ścieżkę ICND1+ICND2 czy też na cały CCNA od razu, warto zrobić to przed lutym. Wtedy zmienia się struktura egzaminów i do CCNA wchodzą również elementy security i wireless z wagą około 20%.

IamBlonde
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2019, 08:46

Re: Wybór szkoły

#28

#28 Post autor: IamBlonde »

Wiem, wiem, ale raczej będę to robić już po lutym :)
W zasadzie to podoba mi się to co teraz proponuje cisco jeśli chodzi o certyfikaty, jest ścieżka, która mnie najbardziej kręci, co pewnie zweryfikuje pierwsza praca :)

ODPOWIEDZ