Zakazane zrodlo ksiazek

same linki
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

Zakazane zrodlo ksiazek

#1

#1 Post autor: kktm »

Panowie jestem oburzony.
Na stronie

EDIT: JAKIEJS...

jakis hacker umiescil prawie wszystkie ksiazki z ciscopress i innych wydawcow odnosnie sieci. Zbior zawiera najnowsze pozycje.

Tematyka:
ccna,ccnp,ccie,ccsp,ccvp, acs, sonet, mpls,intexpert woorkbook, ASA, Check Point, WDM
i inne.

Jestem obuzony tym.
Proponuje aby kazdy kto napotka na takie naduzycie natychmiast zamiescil link na ccie.pl aby inni przez przypadeki nie weszli na zakazane strony.

ps.
Nie sciagajcie tych pdf to zle. Zachecam do kupowania oryginalnych ksiazek wszak sa tanie 200-300 PLN
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 23:33 przez kktm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#2

#2 Post autor: marcins »

mysle ze temat potraktowales przewrotnie.

zasady sie klaniaja ( nie umieszczamy linkow ).... to raz

dwa kazdy srednio rozgarniety czlek o IQ rownym temperaturze pokoju wie ze znajdzie w sieci duzo..czy o to chodzi ? nie popieram tego typu dzialan ( jak i "testow krola" ).. wiekszosci ( mam nadzieje ) chodzi o _uczciwe_ zdobywanie wiedzy ( tak ..wiem to kosztuje )
proponuje wiec traktowac kupno ksiazek nie jako wydatek a inwestycje w siebie... calkiem zmienia swiatopoglad..


ps2. wyedytowalem link. i dalem ci warninga. zasady sa po to aby sie ich trzymac. przynajmniej tutaj
ps3 powiedz mi ( moze byc na PM ) co tak naprawde chciales osiagnac tym postem ? wszak do tej pory zachowywales sie racjonalnie..
Ostatnio zmieniony 06 maja 2006, 09:18 przez marcins, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Zakazane zrodlo ksiazek

#3

#3 Post autor: eprom »

kktm pisze:Panowie jestem oburzony.
Na stronie



jakis hacker umiescil prawie wszystkie ksiazki z ciscopress i innych wydawcow odnosnie sieci. Zbior zawiera najnowsze pozycje.

Tematyka:
ccna,ccnp,ccie,ccsp,ccvp, acs, sonet, mpls,intexpert woorkbook, ASA, Check Point, WDM
i inne.

Jestem obuzony tym.
Proponuje aby kazdy kto napotka na takie naduzycie natychmiast zamiescil link na ccie.pl aby inni przez przypadeki nie weszli na zakazane strony.

ps.
Nie sciagajcie tych pdf to zle. Zachecam do kupowania oryginalnych ksiazek wszak sa tanie 200-300 PLN
eee tam, ja tam wole byc na biezaco

http://nfodb.com/section_7_ebook_nfo.html
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 23:39 przez eprom, łącznie zmieniany 1 raz.
--

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#4

#4 Post autor: kktm »

marcins pisze: ps3 powiedz mi ( moze byc na PM ) co tak naprawde chciales osiagnac tym postem ? wszak do tej pory zachowywales sie racjonalnie..
Hi Marcin
Przyznaje, to byl blad z tym postem.

Co mnie podkusilo, ano dostep do wiedzy i chec podzielenia sie nia z innymi.

Moze na poczatek: Niecale 2lata temu kumpel ze studiow zaimponowal mi tym ze chodzi do akademii cisco na CCNA. Na odczep pokazal mi stronke <censored>. Od tego czasu troszke sie rozwinalem w dziedzinie sieci.

Bez jego pomocy pewnie teraz nie interesowalbym sie sieciami. Po prostu nie bylo by mnie stac na ksiazki i akademie, a tak juz po 1 mc bylem ccna. Mialem dobry start- wyladowalem u integratora. Pozniej to juz szly ksiazki jedna za druga- wiedzy przybywalo (i jest tak az do dzis)

(z mlodosci) Kiedys jeden wykladowca z polibudy gdzie studiowalem dal grupie piracka wersje jakiegos softu. Zapadly mi jego slowa w pamieci ze bez tego nikogo ni bedzie stac na program, postepujac fair nigdy nie dogonimy inzynierow z zagranicy, ktorych stac na nowe zabawki. Koles powiedzial ze najwyzej bedzie za to opowiadal karnie, ale sumienie bedzie mial czyste, ze zapewnil dostep do wiedzy uczniom i dal im pewne szanse na rozwoj.

(refleksja). Czy np. Micosoft mialby takie zyski, gdyby nie fakt powszechnego piractwa. Ludzie kupuja M$ do firm bo nie chca sie uczyc nowych programow/systemow?

Czy Cisco starcilo ze nie kupilem ich ksiazek ( w zamian skonfigurowalem i sprzedalem troche ich zlomu- a jeszcze zamierzam pozyc troche).

Kierowalem sie ww. przeslankami piszac dzis posta o knigach.
Dajmy szanse zdolnym ludziom, poki sie chca ksztalcic.
Nie powinno tak byc, ze tylko bogaci moga sie szkolic (w sumie jak ktos ma pieniadze to nie musi) ale zdolni.

:))) Przypomniala mi sie lektura o Janku Muzykancie z podstawowki- co to skrzypiec nie mial :))))))))))))))))

Zasady zasadami wiecej juz nie bede. Slowo harcerza

pozdrawiam
kktm
Ostatnio zmieniony 06 maja 2006, 07:25 przez kktm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#5

#5 Post autor: Misiekm »

Marcins ,ciekawe czy podobnymi zasadami kierowałeś się gdy uruchamiałeś 1 raz windowsa, czy wgrywałeś IOSa i czy w ogóle stać Cie było na takie zasady.
Po "właściwej" stronie sie staje dopiero ,gdy na nią stać.
W ramach uczciwosci wobec siebie ,nie warto za duzo moralizować.

Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

REGULAMIN pkt 3 wyraźnie wskazuje podawanie linków do tego typu zbiorów jako zabronione!!!
Nie ma wątpliwości, że duża większość osób używa mniej lub bardziej nielegalnych softów, książek, etc, ale nie znaczy to, że trzeba o tym trąbić.
Moim zdaniem ostrzeżenie od marcinas było jak najbardziej słuszne, rzekłbym bezdyskusyjne, a krytykowanie go za kilka słów komentarza, było takie nieco niefajne :? A że ton moralizatorski - taka poniekąd rola wodza - admina :wink:

EDIT: Z racji na drastyczne treści wycięto ojca dyrektora i wstawiono wodza :twisted:
Ostatnio zmieniony 06 maja 2006, 22:53 przez Seba, łącznie zmieniany 1 raz.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#7

#7 Post autor: peper »

Seba pisze:ojca dyrektora - admina :wink:
Może wodza narodu??? Ojciec dyrektor się teraz źle kojarzy :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: krzysiek »

no coz - to jest podobny problem do tego - czy pierwszy milion mozna zarobic uczciwie czy tez nie. zachowajmy rozsadek. jak ktos ma odrobine zdolnosci to wygoogluje sobie lub wy-e-muluje to co chce. forum jednak nie jest od tego, zeby dawac wskazowki jak znalezc materialy niezgodne z prawem.

ODPOWIEDZ