specjalizacje partnetow cisco - pytanko

Pytanie dt. specjalizacji partnerskich CQS
Wiadomość
Autor
rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

specjalizacje partnetow cisco - pytanko

#1

#1 Post autor: rimowals »

Witam, pytanie do ludzi pracujacych u lub z partnerami Cisco... dajmy na to jest sobie silver partner, ktory jako specjalizacje ma wpisana tylko advanced security - czy to oznacza, ze u takiego partnera nie ma szans na jakies zabawy z routingiem, switchingiem albo bedzie ich malo czy to raczej jest tak, ze specjalizacja sobie, a zycie sobie?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#2

#2 Post autor: drake »

Co rozumiesz pod pojeciem zabawy z... ?? Specjalizacje sa do rabatow, przetargow, etc. z tego co mi wiadomo, bedac partnerem mozesz lupac projekty ze wszystkich dziedzin, ba! - do tego nie musisz byc nawet partnerem, kwestia zdobywania klientow...

Pozdrawiam!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#3

#3 Post autor: rimowals »

drake pisze:Co rozumiesz pod pojeciem zabawy z... ?? Specjalizacje sa do rabatow, przetargow, etc. z tego co mi wiadomo, bedac partnerem mozesz lupac projekty ze wszystkich dziedzin, ba! - do tego nie musisz byc nawet partnerem, kwestia zdobywania klientow...
Chodzi o to, ze mnie interesuje glownie routing&switching i sie zastanawiam czy jest sens wysylac cv do silver partnera, ktory w specjalizacji nie ma ani routingu, ani switchingu :>

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#4

#4 Post autor: kktm »

rimowals pisze: Chodzi o to, ze mnie interesuje glownie routing&switching i sie zastanawiam czy jest sens wysylac cv do silver partnera, ktory w specjalizacji nie ma ani routingu, ani switchingu :>
Hehe nie kumasz :) jak idziesz do intergratora to masz robic wszysko!
Jak myslisz ze jeden gosc jest od rutingu, drugi od switchingu, trzeci robi vpn, czwarty firewalle, sa ludzie od cisco, od hp, 3com.. to jestes w bledzie :D

To wszystko bedziesz robić TY jak cie już zatrudnią.
"Trust no one"

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#5

#5 Post autor: rimowals »

kktm pisze:Hehe nie kumasz :) jak idziesz do intergratora to masz robic wszysko!
Jak myslisz ze jeden gosc jest od rutingu, drugi od switchingu, trzeci robi vpn, czwarty firewalle, sa ludzie od cisco, od hp, 3com.. to jestes w bledzie :D

To wszystko bedziesz robić TY jak cie już zatrudnią.
Wlasnie chodzi o integratora :> Mhm, dzieki za wyjasnienie ..... w sumie nawet ok, zawsze to opcja poznania calego przekroju technologii, a na specjalizowanie sie przyjdzie jeszcze czas.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#6

#6 Post autor: drake »

kktm pisze:jak idziesz do intergratora to masz robic wszysko!
Jak myslisz ze jeden gosc jest od rutingu, drugi od switchingu, trzeci robi vpn, czwarty firewalle, sa ludzie od cisco, od hp, 3com.. to jestes w bledzie :D
To chyba bardzo zalezy od partnera, modelu firmy i strategii biznesowej, ale nie mozna uogulniac. Bynajmniej w DE raczej u wiekszosci partnerow ludzie trzymaja sie specjalizacji, co oczywiscie nie znaczy ze nie maja ogolnego pojecia o innych technologiach - maja, ale szczegolowo problematyka zajmuja sie konkretne, inne osoby - w mysl zasady "jak umiesz wszystko, to nie umiesz nic".

@rimowals: ja bym na twoim miejscu aplikowal tak czy siak ;)

Pozdrawiam!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

bogut
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2007, 08:42

#7

#7 Post autor: bogut »

drake pisze:Co rozumiesz pod pojeciem zabawy z... ?? Specjalizacje sa do rabatow, przetargow, etc. z tego co mi wiadomo, bedac partnerem mozesz lupac projekty ze wszystkich dziedzin, ba! - do tego nie musisz byc nawet partnerem, kwestia zdobywania klientow...

Pozdrawiam!
tak jeszcze dodam dla ciekawych ze np posiadanie np. gold partnera daje następujące korzyści m.in. wysokie rabaty przy zakupie sprzętu Cisco oraz podczas negocjowania umów z firmami z Public Sector Partner Program możliwość uczestnictwa w programach partnerskich oraz korzystania z logotypów i wizualizacji Cisco podczas targów i konferencji.

Posiadanie Gold Partnerstwa wymaga potwierdzania tego tytułu co rok. Aby firma mogła ubiegac się o ten status musi m.in. posiadać pracowników (inżynierów) o odpowiednio wysokich kompetencjach, potwierdzonych certyfikatami Cisco, w co najmniej 4 domenach specjalistycznych. Firma musi posiadać odpowiednie zaplecze laboratoryjne, czyli wysokiej klasy sprzęt służący m.in. do prezentacji usług potencjalnym klientom oraz musi uzyskać okreslony poziom satysfakcji klientów z dostarczanych przez partnera usług, mierzony metodyką Cisco. Ostatnim wymaganiem jest pozytywne przejście audytu, podczas którego zewnętrzna firma audytorska sprawdza, czy poszczególne procesy są zgodne z wymaganiami Cisco.

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#8

#8 Post autor: kktm »

drake pisze:
kktm pisze:jak idziesz do intergratora to masz robic wszysko!
Jak myslisz ze jeden gosc jest od rutingu, drugi od switchingu, trzeci robi vpn, czwarty firewalle, sa ludzie od cisco, od hp, 3com.. to jestes w bledzie :D
To chyba bardzo zalezy od partnera, modelu firmy i strategii biznesowej, ale nie mozna uogulniac. Bynajmniej w DE raczej u wiekszosci partnerow ludzie trzymaja sie specjalizacji, co oczywiscie nie znaczy ze nie maja ogolnego pojecia o innych technologiach - maja, ale szczegolowo problematyka zajmuja sie konkretne, inne osoby - w mysl zasady "jak umiesz wszystko, to nie umiesz nic".
U Polskiego silvera jest zasada "jak nie umiesz wszystkiego, ...... to do jutra sie nauczysz". :D
"Trust no one"

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#9

#9 Post autor: Sofcik »

kktm pisze:
drake pisze:
kktm pisze:jak idziesz do intergratora to masz robic wszysko!
Jak myslisz ze jeden gosc jest od rutingu, drugi od switchingu, trzeci robi vpn, czwarty firewalle, sa ludzie od cisco, od hp, 3com.. to jestes w bledzie :D
To chyba bardzo zalezy od partnera, modelu firmy i strategii biznesowej, ale nie mozna uogulniac. Bynajmniej w DE raczej u wiekszosci partnerow ludzie trzymaja sie specjalizacji, co oczywiscie nie znaczy ze nie maja ogolnego pojecia o innych technologiach - maja, ale szczegolowo problematyka zajmuja sie konkretne, inne osoby - w mysl zasady "jak umiesz wszystko, to nie umiesz nic".
U Polskiego silvera jest zasada "jak nie umiesz wszystkiego, ...... to do jutra sie nauczysz". :D
A często pada też pytanie: "Nie umiesz tego? Jak to? No to za godzinę masz to wiedzieć." :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#10

#10 Post autor: kktm »

Sofcik pisze: A często pada też pytanie: "Nie umiesz tego? Jak to? No to za godzinę masz to wiedzieć." :)
Nie pada wogole :)
w sumie to nie musisz wogole nic wiedziec, ale musisz wdrazac wszystko co handlowiec sprzeda. Nie wazne czy te urzedzenia widziales na oczy czy nie :).

Oczywiście w "porządnych" firmach raczej sa specjalizacje, w mniejszych z mniejszym personelem robi sie wszystko byleby zarobic.

Jako pierwsza praca jest to super bo człowiek robi sie wszechstronny.
"Trust no one"

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#11

#11 Post autor: Sofcik »

kktm pisze:
Sofcik pisze: A często pada też pytanie: "Nie umiesz tego? Jak to? No to za godzinę masz to wiedzieć." :)
Nie pada wogole :)
w sumie to nie musisz wogole nic wiedziec, ale musisz wdrazac wszystko co handlowiec sprzeda. Nie wazne czy te urzedzenia widziales na oczy czy nie :).

Oczywiście w "porządnych" firmach raczej sa specjalizacje, w mniejszych z mniejszym personelem robi sie wszystko byleby zarobic.

Jako pierwsza praca jest to super bo człowiek robi sie wszechstronny.
Pada pada :) wiem z doświadczenia z pewnej firmy C... która teraz się S... nazywa :) tak było i tak jest nadal :) Ale na szczęście w obecnej pracy mam fajniej :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

Jagmyn
wannabe
wannabe
Posty: 98
Rejestracja: 20 lut 2008, 22:56
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Jagmyn »

Specjalizacje, certyfikacje dla partnerow...
a pytanie czy sa jakies wymagania (oprocz tych technicznych, typu jedna osoba z CCNA itp...) dla partnerow?

Ostatnio moja firma zostala Selectem, po czym handlowcy mowia mi, ze Cisco wymaga od nich teraz uczestnictwa w jakis platnych konferencjach, szkoleniach - jest to gdzies na stronach Cisco jasno wyjasnione?

Przed przystapieniem do programu bylem na szkoleniu w Cisco, tam mowiono ze program ma same zalety, nikt nie wspomnial o wymaganiach stawianych PO uzyskaniu statusu selecta

To jak to w koncu jest?

P.S. Ja bym pewnie chcial w tych szkoleniach/konferencjach uczestniczyc, niestety nie ode mnie to zalezy ;]

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#13

#13 Post autor: lbromirs »

Jagmyn pisze:Specjalizacje, certyfikacje dla partnerow...
a pytanie czy sa jakies wymagania (oprocz tych technicznych, typu jedna osoba z CCNA itp...) dla partnerow?
Sam program certyfikacji/specjalizacji nie ma żadnych wymogów poza formalnymi i wynikającymi ew. z uczestnictwa w dodatkowych programach. Nie ma kwot które trzeba dostarczyć (jak to jest gdzie indziej) etc.
Jagmyn pisze:Ostatnio moja firma zostala Selectem, po czym handlowcy mowia mi, ze Cisco wymaga od nich teraz uczestnictwa w jakis platnych konferencjach, szkoleniach - jest to gdzies na stronach Cisco jasno wyjasnione?
Firma stając się Selectem wystarczy że odnowi raz na rok swój status (odświeżając egzaminy poszczególnych osób) i to wystarczy. Nikt nie 'wymaga' od nikogo uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach - choć oczywiście opiekunowie partnerów chcą żeby Ci pojawiali się na spotkaniach uaktualniających ich wiedzę.
Jagmyn pisze:Przed przystapieniem do programu bylem na szkoleniu w Cisco, tam mowiono ze program ma same zalety, nikt nie wspomnial o wymaganiach stawianych PO uzyskaniu statusu selecta
Nie ma żadnych wymagań.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#14

#14 Post autor: lbromirs »

bogut pisze:tak jeszcze dodam dla ciekawych ze np posiadanie np. gold partnera daje następujące korzyści m.in. wysokie rabaty przy zakupie sprzętu Cisco oraz podczas negocjowania umów z firmami z Public Sector Partner Program możliwość uczestnictwa w programach partnerskich oraz korzystania z logotypów i wizualizacji Cisco podczas targów i konferencji.
Wszystko co wymieniłeś dotyczy również innych Partnerów certyfikowanych - choć oczywiście kwestie upustów są różne w zależności od certyfikacji.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#15

#15 Post autor: peper »

lbromirs pisze:
Jagmyn pisze:Ostatnio moja firma zostala Selectem, po czym handlowcy mowia mi, ze Cisco wymaga od nich teraz uczestnictwa w jakis platnych konferencjach, szkoleniach - jest to gdzies na stronach Cisco jasno wyjasnione?
Firma stając się Selectem wystarczy że odnowi raz na rok swój status (odświeżając egzaminy poszczególnych osób) i to wystarczy. Nikt nie 'wymaga' od nikogo uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach - choć oczywiście opiekunowie partnerów chcą żeby Ci pojawiali się na spotkaniach uaktualniających ich wiedzę.
Więksi partnerzy też lubią uaktualniać swoją wiedzę a przy okazji wpaść pomęczyć swojego kanałowego o rzeczy które zalegają na stosie TODO u niego :) No i na pizze :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

ODPOWIEDZ