Egzamin CCDA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
kangu
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 06 lut 2006, 01:49
Lokalizacja: W-wa

#16

#16 Post autor: kangu »

Tylko pozazdroscic organizacji czasu, motywacji i samozaparcia :)

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#17

#17 Post autor: Slomek. »

Peper to Peper zdolny i wogole tez zazdroszcze, od grudnia (zdawalem CVOICE) sam nic nie zdalem :|, jakos nie widze juz sensu w robieniu kolejnych certow z poziomu Prof
Powodzenia z tym projektowaniem
Trecom.pl

Awatar użytkownika
Mirunio
wannabe
wannabe
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2006, 15:18
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#18

#18 Post autor: Mirunio »

Skończyłem dziś czytać CCDA Official Exam Certification Guide (3-cia edycja) Bruno&Jordan. Całkiem, całkiem. Brakuje mi tu trochę jakiegoś osobistego wkładu pisarzy. Po prostu dużo, dużo suchej wiedzy co i jak. Widać tak ma być. Zamówiłem też dziś Designing for Cisco Internetwork Solutions (DESGN) (2-ga edycja) by Diane Teare. Przyjdzie dopiero pewnie pod koniec października, ale jak przyjdzie i przeczytam, to będzie przynajmniej do czego porównać Bruno i Jordana. Trochę poczekam....
<a href="http://www.itcertificationmaster.com">IT Certification/</a> Master

Awatar użytkownika
lipos
wannabe
wannabe
Posty: 252
Rejestracja: 06 lis 2007, 05:51

#19

#19 Post autor: lipos »

chcialbym torche odswiezyc temat i zapytac o nastepujacy cytat:

"CCNA level knowledge and BCMSN level knowledge is needed to prepare for the CCDA certification exam"

chcialbym sie zapytac jak to wyglada w praniu? czy ktos probowalem bez BCMSN?
jaki to dalo efekt? czy warto robic ccda przed ccnp?

wyjezdzam z usa i przez kilka nastepnych miesiecy nie bede mial sprzetu ani akademii gdzie moglbym zrobic CCNP dlatego pomyslame ze ccda bylaby idealna - duzo ale sama teoria..

takze.. na podstawie waszych wypowiedzi kupilem najnowsze wydanie DESGN i to bedzie moja postawa. do tego mam kursy wideo (jezeli ktos potrzebuje kursow video zaczynajac od CCNA do CCIE chyba wszystkich specjalizacji to prosze o ftp).
czy moze ktos odswierzyc do czego aktualnie warto zajzec oprocz wspomianych pozycji?
dodatkowo moze jakis przypadkowo stworzony, ale efektywny sposob nauki tej jazke wspanialej 800 stronnicowej teorii? :)

Awatar użytkownika
Eldomello
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

#20

#20 Post autor: Eldomello »

Witam,

Ja również zastanawiam sie czy zabrać się za CCDA czy zaczynać odrazu CCNP. Wydaje mi się ze CCDA wymaga mniej poświęcenia i w przerwie wakacyjnej można by to pchnąć, ale nie jestem pewien jaki jest poziom trudnosci tegoż egzama.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21

#21 Post autor: domin »

Eldomello pisze:Witam,

Ja również zastanawiam sie czy zabrać się za CCDA czy zaczynać odrazu CCNP. Wydaje mi się ze CCDA wymaga mniej poświęcenia i w przerwie wakacyjnej można by to pchnąć, ale nie jestem pewien jaki jest poziom trudnosci tegoż egzama.

Pozdrawiam,
Exam wcale nie jest taki Associate na jaki wygląda ;) Ja bym ci proponował wpierw zrobić CCNP, a później CCDA
.ılı..ılı.

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#22

#22 Post autor: rimowals »

50% respondentow pchnelo CCDA w 1-3 miesiace, czyli da sie:

Obrazek

ps. to z CCNA prep center, wyniki ankiety jaka cisco przeprowadzalo...

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#23

#23 Post autor: Seba »

No fajnie, ciekawe ilu z tych ludkow pchnelo egzamin nie uzywajac TK, pass4sure, etc ;-)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#24

#24 Post autor: rimowals »

Seba pisze:No fajnie, ciekawe ilu z tych ludkow pchnelo egzamin nie uzywajac TK, pass4sure, etc ;-)
Pewnie masz racje, zauwaz tylko, ze nie wiadomo czy pytajacy ma zamiar korzystac z tych materialow.... i nie wazne, ze ktos mowi jakie to be, fe i w ogole - przeciez mozna mowic X, a robic Y ;-)

Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

#25

#25 Post autor: krabu »

Polecam wszystkim zastanawiajacym sie nad podejściem i nauką do CCDA, ciekawy wywiadzik na który natrafiłem podczas poszukiwania info odnośnie nowej wersji książeczki ciscopress do tego egzaminu:

TUTAJ
.be like a Lucky Luke

Awatar użytkownika
kollek
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 08 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Wroclaw

#26

#26 Post autor: kollek »

kiedy to nowe wchodzi?

Awatar użytkownika
Ogru
wannabe
wannabe
Posty: 97
Rejestracja: 01 cze 2008, 11:27

#27

#27 Post autor: Ogru »

Witam,

Chcialem odswiezyc temacik. Przygotowuje sie wlasnie do CCDA, nabylem knige Diany i chcialem zapytac tych ktory juz zdobyli nowe CCDA (640-863): Czy ta ksiazka wystarczy czy radzicie sie jeszcze czyms wspierac? Narazie czytam sobie powoli i spokojnie ale mam zamiar teraz przyspieszyc dlatego chcialbym wiedziec wczesniej co radzicie?


Pozdrawiam.
Pyk pyk pyk, gdzie jest Ogru? Znikl! ;]

tradee
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:23

#28

#28 Post autor: tradee »

Qgru, z czego uczyłeś się do CCDA (640-683) i czy te materiały ci wystarczyły?

restrykt
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:46

#29

#29 Post autor: restrykt »

Mógłby ktoś polecić jakąś książkę (lub inne materiały) na podstawie własnych doświadczeń? Jakieś wskazówki? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#30

#30 Post autor: bugi »

restrykt pisze:Mógłby ktoś polecić jakąś książkę (lub inne materiały) na podstawie własnych doświadczeń? Jakieś wskazówki? Pozdrawiam
przeszukaj forum, znajdziesz masę wskazówek ;)
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

ODPOWIEDZ