Cisco każe zlikwidować stronę CiscoBlog.com

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dud|i
wannabe
wannabe
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:51

Cisco każe zlikwidować stronę CiscoBlog.com

#1

#1 Post autor: dud|i »

The Death of CiscoBlog.com

Czy aby CCIE nie jest znakiem zastrzeżonym Cisco? Bo jeżeli tak to niewykluczone, że i forum każą zamknąć.
listen, think, solve ..

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco każe zlikwidować stronę CiscoBlog.com

#2

#2 Post autor: lbromirs »

dud|i pisze:The Death of CiscoBlog.com

Czy aby CCIE nie jest znakiem zastrzeżonym Cisco? Bo jeżeli tak to niewykluczone, że i forum każą zamknąć.
Jest. I niestety tak się może stać, ale skoro na razie się nie stało nie martwmy się na przyszłość. W razie czego będziemy wewnętrznie apelować.

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#3

#3 Post autor: grze »

Czytałem o tym parę chwil wcześniej na packetlife.net. Nie wiem jaka była motywacja tego posunięcia, ale mogliby chociaż te nieszczęsne t-shirty jemu podrzucić. Żałosne trochę.


Pzdr
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#4

#4 Post autor: asp »

Cisco, Cisco Systems, the Cisco Systems logo, Cisco Certified Internetwork Expert, CCIE and the CCIE logo are registered trademarks of Cisco Systems, Inc. or its affiliates in the United States and certain other countries.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 09:15 przez asp, łącznie zmieniany 1 raz.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#5

#5 Post autor: lbromirs »

grze pisze:Czytałem o tym parę chwil wcześniej na packetlife.net. Nie wiem jaka była motywacja tego posunięcia, ale mogliby chociaż te nieszczęsne t-shirty jemu podrzucić. Żałosne trochę.
"Samo" się nie zrobiło, AFAIK nie zachowujemy się jak RIAA rozsyłając masowo listy/etc. Najprawdopodobniej - bo to się już zdarzało - site na którym był blog był używany do przesyłania sobie softu/etc, parę takich blogów już zniknęło wcześniej i jakoś nikt za nimi nagle nie płakał.

Bronimy marki tylko wtedy, gdy jest podejrzenie że posługujący się nią naruszają interesy firmy - czyli właśnie np. "pod płaszczykiem" bloga mają hosting plików z oprogramowaniem, książkami elektronicznymi, etc. Wystarczy popatrzeć ile jest blogów których Cisco *nie* zamknęło - wg. google ponad 20mln.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#6

#6 Post autor: peper »

A moderatorzy i admini tutaj pilnują, by wszystkie nielegalne, lub nie dające uwiarygodnić legalności materiały i odnośniki szybko znikały.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
dud|i
wannabe
wannabe
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:51

#7

#7 Post autor: dud|i »

lbromirs pisze: "Samo" się nie zrobiło, AFAIK nie zachowujemy się jak RIAA rozsyłając masowo listy/etc. Najprawdopodobniej - bo to się już zdarzało - site na którym był blog był używany do przesyłania sobie softu/etc, parę takich blogów już zniknęło wcześniej i jakoś nikt za nimi nagle nie płakał.

Bronimy marki tylko wtedy, gdy jest podejrzenie że posługujący się nią naruszają interesy firmy - czyli właśnie np. "pod płaszczykiem" bloga mają hosting plików z oprogramowaniem, książkami elektronicznymi, etc. Wystarczy popatrzeć ile jest blogów których Cisco *nie* zamknęło - wg. google ponad 20mln.
Powodów zamknięcia ciscoblog.com nie znam ale nie wydaje mi się aby wchodziła tutaj w grę jakakolwiek działalność nielegalna. Blog prowadzony jest przez Jeremy Cioara, CCIE 11727 twórcę kursów CBT o Cisco znanych chyba każdemu oraz autora książki wydanej przez CiscoPress

No ale takie prawo Cisco. Sam Jeremy nie protestuje i pisze, że na miejscu Cisco zrobiłby tak samo :)
listen, think, solve ..

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#8

#8 Post autor: lbromirs »

dud|i pisze:Powodów zamknięcia ciscoblog.com nie znam ale nie wydaje mi się aby wchodziła tutaj w grę jakakolwiek działalność nielegalna. Blog prowadzony jest przez Jeremy Cioara, CCIE 11727 twórcę kursów CBT o Cisco znanych chyba każdemu oraz autora książki wydanej przez CiscoPress
Wiesz, możemy spekulować długo i namiętnie, co zresztą zwykle na forach doskonale wychodzi. Ale myślę, że jest dużo więcej ciekawych rzeczy którymi można się zająć. Spróbuję popytać wewnętrznie co to za akcja była, ale pewnie niewiele się dowiem.

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#9

#9 Post autor: grze »

Łukaszu ale ccie.pl nam nie zabiorą? Obiecaj! :P
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#10

#10 Post autor: lbromirs »

grze pisze:Łukaszu ale ccie.pl nam nie zabiorą? Obiecaj! :P
Jestem tylko trybikiem. Jak przyjdą i powiedzą że trzeba, to być może nie da się ich już powstrzymać, aczkolwiek w wielu miejscach naszej wszechmocnej organizacji nadal pracują rozsądni ludzie. Jeśli zadziała jakiś automat, być może da się wytłumaczyć że "się pomyliło".

Zresztą - zawsze da się coś wymyślić :) Nie rozdzierajmy szat, bo jeszcze nie ma po co. A i zimno dzisiaj raczej.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#11

#11 Post autor: eprom »

grze pisze:Łukaszu ale ccie.pl nam nie zabiorą? Obiecaj! :P
to wtedy zarejestruje sie domenke sisiaji.pl i po klopocie :)
--

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#12

#12 Post autor: marcins »

grze pisze:Łukaszu ale ccie.pl nam nie zabiorą? Obiecaj! :P
hehe Lukasz i ja bedziemy walczyli jak lew i 100 tygrysow :)))

Anyway, jak widzicie z praktyki od kilku lat _zawsze_ byla prowadzona walka z materialami pirackimi, wszelkiego typu "testkingami" etc..

strona jest znana..i nie sadze abysmy czyms podpadli...

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#13

#13 Post autor: asp »

marcins pisze:hehe Lukasz i ja bedziemy walczyli jak lew i 100 tygrysow :)))
"This is a legal matter. We don't negotiate."

Marcins, jak coś będzie na rzeczy to spytaj chociaż o koszulki dla całego forum ! ;)
---
pozdr

Awatar użytkownika
dud|i
wannabe
wannabe
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:51

#14

#14 Post autor: dud|i »

No i teraz mamy www.ciskoblog.com. Zmiana jednej literki rozwiązuje problem.
listen, think, solve ..

ODPOWIEDZ